Skocz do zawartości

[do 6000PLN i taniej] Gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, hulk14 napisał:

Rowerów z barankiem nie ma sensu mocno upgrade'ować, to jest kompletnie nieopłacalne. 

Albo od razu kupujesz docelowy sprzęt, albo kupujesz teraz coś taniego, a później sprzedajesz i kupujesz coś nowego, już docelowego.

Problem jest taki że obecnie trudno kupić sprzęt docelowy, albo producenci próbują cię uszczęśliwić korbą na kwadrat, lub innego dziwnego producenta,  podobnie z kołami , czy tez oponami. 

Bardzo często dobrze wyceniony, lub interesujacy nas rower jest niedostępny. 

Gronek

Ja zawsze stawiam na ramę, jak trafisz na dobrą ramę sprzęt zawsze możesz wymienić. nie ma co sie przejmować dobrym wynikiem ekonomicznym, bo hobby rowerowe to i tak skarbonka która się nie zwraca" teoretycznie"

Jak nie trafisz z ramą, zazwyczaj się to kończy wymianą roweru.  Grv 100 przy tej cenie, wydaje się całkiem rozsądnie poskładany przy dzisiejszych cenach. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavdivs może i ciężko kupić tak, by wszystko odpowiadało, ale w przypadku rowerów z barankiem, to chociaż tak by odpowiadały nam klamkomanetki/typ hamulców.
Ja na miejscu Gronek kupiłbym sobie coś z prostą kierownicą i miał problem z głowy, ale to nie ja będę na nim jeździł.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hulk14 pewnie tak, ale kaprys z barankiem miałem i tego się trzymałem, zobaczymy jak się to dalej rozwinie. Może będzie to miłość, a może tylko się będę złościł na siebie. 

Kupiłem GRV 100 za 3800 zł z przeglądem 0. Szkoda, że na GRV 400 szansa przepadła, ale faktura nie poczeka. 

Saga się skończyła, czy dobrze, nie wiem, dalej mam wątpliwości co do słuszności wyboru i czy Aspre 2 nie powinienem brać jednak.

Romet tu lepiej wychodzi, bo i jakieś startowe pedały daje i przegląd ma w cenie plus dożywotnia gwarancję (przy wykonywaniu przegladow rocznych)

Bardzo chciałbym Wam wszystkim podziękować za wszelką pomoc i pokłady cierpliwości.

PS. Do jutra czas mam wrazie w jakby mnie jednak naszła chęć zmiany na Aspre 2. 🤫 Kusi.

 

 

Edytowane przez Gronek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj już spokój. Zawsze jest niedosyt a u sąsiada trawa bardziej zielona. Ciesz się jazdą, pojeździsz dowiesz się sporo o rowerze i sobie a za rok się zobaczy.

Znasz wzór na właściwą liczbę rowerów?

N+1

gdzie N to liczba aktualnie posiadanych.

A dla mocno zaawansowanych:

N-1

gdzie N to liczba...

... zgadniesz?

 

 

Edytowane przez spidelli
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dałem, opłaciłem :). Rower niedługo do odbioru, teraz go trochę umiastowić muszę i pomyśleć nad błotnikami i pedałami.

Pedały SPD na później sobie zostawiam jak już się z barankiem zadomowię bardziej (tak mi się wydaje), dwie rzeczy na raz to chyba za dużo. SPD to pewnie jakieś Schimano M520 na start wleci. Teraz jakieś platformy muszę na odbiór ogarnąć. Coś polecacie? I pedały i błotniki.

 

PS. No tak i jeszcze bidon i koszyk. 

 

Na razie się nie domyślam co znaczy N dla zaawansowanych. Albo tolerancja domowników albo coś z posiadanym miejscem?

Edytowane przez Gronek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trafiłem na ten wątek przypadkiem i w sumie muszę Wam podziękować z tym M_BIKE grv 400. Udało się zamówić w rozmiarze S (173 cm i 97kg wagi). Wcześniej celowałem w Aspre 2 lub Boreas 2 ale nigdzie nie były dostępne i pozycja w trakcie jazdy niby bardziej agresywna (oraz jakaś wada ramy że niektórzy haczą stopami). Przymierzałem się też do Tribana RC520 (niedostępny), udało się zrobić jazdę testową ale Pan w Decathlonie zasugerował żebym rozejrzał się za Tribanem grv 520 (niedostępny). I tak trafiłem tutaj.

Co do samego roweru. Pozycja podczas jazdy wygodna (przesiadłem się z trekkinga) ale dłonie trochę musiały się przyzwyczaić do baranka. Jeździłem 4 dni pod rząd, ponad 170km przejechane. Ogólne wrażenia na plus. Fabryczne opony hałasują na asfalcie jak się szybciej jedzie i mam wrażenie że mocno wpływają na osiągane prędkości. Jazda po szutrze, ścieżkach leśnych mega fajnie. Całkiem spoko wybiera niewielkie nierówności. Zakres przełożeń dla mnie też ok. Dało radę podjechać pod górę, 10% nachylenia i 50m przewyższenia, bez większego problemu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :). Gratuluję i zazdroszczę (tak pozytywnie) trochę. Tak motywacji jak i sprzętu. Cała rozmiarówka Aspre 2 2022 była/jest dostępna w Gdańsku w Prorowery. 54 tylko niebieski 56 w obu kolorach. Stan wiedzy na przełom sierpień/wrzesień.

Mój GRV100 dopiero jutro do odbioru i chcę nim wrócić na kołach. Na co powinienem zwrócić uwagę przy odbiorze?

Niestety nie załapałem się na 400. Produkcja nowych rusza dopiero w styczniu. 

 

PS. Z tematem wyboru praktycznie 2 mc straciłem. Straszna głupota i sezon się kończy i wybrany rower też odjechał pod innym jeźdźcem. 

Edytowane przez Gronek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator jestem i nie mam pojęcia na co powinieneś zwrócić uwagę. Bardziej doświadczeni koledzy niech się wypowiedzą. Mogę tylko doradzić kupno spodenek z pampersem,  nie raz cztery litery uratowane :D

Ja swój zamówiłem przez internet. Niby był sprawdzony przed wysyłką i wystarczyło przykręcić kierownicę, przednie koło i pedały.. ale ktoś zapomniał dobrze klamko-manetek dokręcić.

Z zakupem miałem poczekać do zimy bo niby taniej, promocje i rowerów więcej ale coś mnie podkusiło żeby ten grv 400 kupić. Za jakiś czas dopiero da się powiedzieć czy to była dobra decyzja. A sezon się nie kończy jeszcze. W zeszłym roku pomykałem na trekkingu pod koniec listopada. Spodenki z wkładką, dresy na to, dodatkowo jakaś bluza, "komin" na głowę i kask.

@Gronek życzę żeby Twój równie dobrze się sprawował jak mój i żebyś znalazł czas na jazdę. Najgorzej to zasiedzieć się bo później ciężko dupsko z fotela ruszyć.

Edytowane przez Jozzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki z pampersem .. Przestałem ich używać. U mnie sprawdzały się przy twardym siodełku czyli w poprzednim rowerze. W tym siodełko jest miękkie i pielucha to już za dużo. Za dużo materiału, który uciska miękkie tkanki.

Proponowałbym pojeździć na początku bez pieluchy, chyba że rower ma deseczkę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie dyskomfort dotyczy ucisku na kości przy wielogodzinnej jeździe. Przy deseczce pielucha pomagała, przy miękkim siodełku doszło drętwienie i otarcia po kilku dniach intensywnej jazdy.

Poza tym do fittingu pozakupowego pielucha się nie przyda, lepiej wyczuć siodełko bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower odebrany, pierwsze kilometry zrobione. Przytarcie o krawężnik i kaskiem o gałęzie też 🤫😂. Szkoda tylko, że ślady po tym zostały.

Ogólnie jak na razie bardzo fajnie, kondycyjnie tragicznie. 

Hmulce mam nadzieję, że się dotrą, bo na razie to słabo.

IMG-20220906-WA0011.jpg

Edytowane przez Gronek
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

  Udało mi się upolować GRV 400 w rozmiarze M (200km od domu). Mam 180 cm wzrostu i 95 kg wagi i jutro się okaże, czy to odpowiedni rozmiar. Mój pierwszy gravel, przesiadam się z fitnessa, po kilku dniach testów Triban GRVL 520. Więcej opowiem jutro po pierwszych kilometrach :)

B3F581C6-E65E-406F-A849-630DE846CB51.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania zacząłem w środę i w sumie przypadkiem, w piątek wieczorem, lecąc po wynikach w Google, kliknąłem w link sklepu rowerzysta.pl z Białegostoku. Była tylko Mka, od razu kliknąłem, ale byłem przekonany przez weekend, że w poniedziałek dowiem się, ze to błąd i nie mają go na stanie. W poniedziałek dostałem jednak potwierdzenie, że rower jest gotowy do odbioru i wczoraj byłem na miejscu. Nie pytałem jak się uchował, ale na pewno jest nowy.

Edytowane przez chmiel2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że się udało. Tozto złoty strzał. Mi wszędzie na niego zamówienie anulowali. Do Białegostoku fajna drogą z Wawy.

Mi zostaje pocieszenie, że soundbara udało się wyrwać w bdb cenie i starczyło kasy na niego z "rowerowych oszczędności". Coś za coś. Koszt alternatywny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...