Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam jakiegoś zastępstwa dla swojego starego roweru. Przeznaczenie to 60% asfalt, a 40% jazda w lesie/górach z dużym naciskiem na szybkie zjazdy drogami utwardzanymi jak i kamienistymi.

Sam mam 186 cm i wagę 73 kg więc wielkość ramy L lub XL koła najlepiej 29 

Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie, szukam głównie czegoś używanego w granicy do 5 tys, ale może być coś tańszego. W oko wpadło mi już kilka rowerów takich jak:

- Cube analog 

- Cube reaction

- Rockrider xc120/xc500

- Merida big nine 500 lite

Najbardziej chyba na ten moment odpowiada mi Cube majacy mało agresywną geometrię, co jest na duży plus gdybym chciał zrobić czasami dłuższy przejazd, ale czytając inne wątki raczej niewielu bierze ten model pod uwagę.

Rockrider podobno można trochę "poprawić" pod względem wygody jazdy niewielkim kosztem.

Chciałby również żeby koszty związane z rowerem nie były bardzo duże, podzespoły typu SX/NX są droższe i chyba mniej wytrzymałe od konkurencji Shimano.

Jeszcze takie pytanie, czy przy podjazdach na napędzie 3x9 można uzyskać taką samą łatwość jazdy jak przy 1x11/12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za 5000 zastanów się czy nie warto rozejrzeć się na czymś nowym.

Odnośnie podanych propozycji to takimi klasycznymi propozycjami będzie Rockrider i Merida.

SX to kiepski sprzęt, natomiast NX z dobrym łańcuchem nie jest mniej trwały od konkurencji. Zwłaszcza kaseta ma sporo mięsa do zjedzenia przez łańcuch.

Napęd 1x to zawsze pewnie kompromis. Porównując do 2x lub 3x możesz uzyskać lekkie przełożenia takie same jak w napędzie z korbą 2-3 blatową, ale stracisz najtwardsze. Można także iść w drugą stronę, ale będzie brakowało za to miękkich przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź 

Tutaj rockrider xc 500 z kasetą nx i kilkoma częściami gx, jest to chyba najnowszy model, nowy ponad 1tys drożej.

https://www.olx.pl/d/oferta/rockrider-xc500-rozmiar-l-sram-gx-reba-deore-CID767-IDPq4b3.html

Cube reaction pro, wydaje mi się że osprzęt  podobny jakościowo, ale słabo się na tym znam.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-cube-reaction-pro-stan-idealny-CID767-IDNJZFC.html

Kwestia ramy, w którym będzie lepszej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup używanego sztywniaka za 5000 zł to nieporozumienie.

Spróbuj zapolować na Indianę Storm X7 (Deore), X8 (SLX) i X9 (XT). 

 

Wupując używkę tracisz gwarancję, a po doliczniu kosztów serwisu i wymiany zużytych elementów cena pomoże niewiele odbiegać od nowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm x9 dostępny w tylko w niektórych sklepach, x8 pisze że można zamówić. Jak w tych rowerach z wytrzymałością? Najbardziej obawiam się uczucia jazdy na plastikowej zabawce.

Naprawdę kupując używany rower rocznik 2020/21 trzeba odrazu wymieniać coś oprócz ewentualnie łańcucha? Prawie nowy RR xc 500 mocno mnie kusi pomimo swojej geometrii. 

Cube reaction nie brać wcalę pod uwagę? Wydawał mi się całkiem dobrą opcją do wyboru.

 

Zaczynałem od pomysłu kupna Cube Analog 2019 - 2021 i ta myśl ciągle do mnie wraca czy opłaca się płacić prawie dwukrotnie więcej robiąc tygodniowo przeważnie 1-2 wyjazdy około 30km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube reaction na twój wzrost to raczej będzie 21 a.nie 19. Jeździsz mało i rekreacyjnie to szukaj raczej napędu 2x to będzie tańszy w utrzymaniu. Cube reaction powinien Ci przypasować bo te ramy nie są bardzo sportowe.

Ja osobiście i moja rodzina nigdy nie kupiliśmy nowego roweru tylko używane i tego się w ogóle nie bój. Szczególnie, że mamy takie poje...czasy że dobre rowery do 5k to są już wyprzedane i ich po prostu nie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Galvatron napisał:

Zakup używanego sztywniaka za 5000 zł to nieporozumienie.

Spróbuj zapolować na Indianę Storm X7 (Deore), X8 (SLX) i X9 (XT). 

 

Wupując używkę tracisz gwarancję, a po doliczniu kosztów serwisu i wymiany zużytych elementów cena pomoże niewiele odbiegać od nowego sprzętu.

starczy podejść do punku obsługi klienta w decathlonie i przepisać z karty decathlon sprzedającego na kartę kupującego. No i co ma tam się zużyć czego nie zauważysz przy oględzinach. Amor co najwyzej, oddasz na jesień na serwis i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-cube-reaction-pro-29-rozm-21-CID767-IDPr1UQ.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-reaction-racerama-21-mtbsram-gx-eagle1x12bez-przebiegu-CID767-IDOUFmO.html

 

Pośród ofert rowerów używanych jak na razie wygrywa cube, prosił bym o opinię co sądzicie o powyższych ofertach i na co zwracać uwage kupując "używke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LoliM4A1 napisał:

Naprawdę kupując używany rower rocznik 2020/21 trzeba odrazu wymieniać coś oprócz ewentualnie łańcucha?

 

20 godzin temu, Molekpl napisał:

Ja osobiście i moja rodzina nigdy nie kupiliśmy nowego roweru tylko używane i tego się w ogóle nie bój. 

Jest długa lista problemów, które mogą wyjść podczas pierwszego przeglądu używanego roweru:

- zatarty amortyzator, z błotem zamiast oleju w dolnych goleniach i smaru w spręzynie oraz zajechanymi ślizgami;

- brudne, zatarte, zalane myjką ciśnieniową łożyska sterów/piast/suportu;

- zapowietrzone hamulce + uszkodzone tłoczki + zużyte klocki i tarcze;

- zajechane przerzutki/manetki + dogorywujące zębatki + zużyte linki i pancerze;

 

Na końcu może sie okazać, że do tych 5000 zł będziesz musiał jeszcze sporo dołożyć.

 

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LoliM4A1 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-cube-reaction-pro-29-rozm-21-CID767-IDPr1UQ.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-reaction-racerama-21-mtbsram-gx-eagle1x12bez-przebiegu-CID767-IDOUFmO.html

 

Pośród ofert rowerów używanych jak na razie wygrywa cube, prosił bym o opinię co sądzicie o powyższych ofertach i na co zwracać uwage kupując "używke"

W mojej ocenie oba nie warte tej ceny. Ten pro nie masz sztywnej osi, kiepski amor i kiepskie koła, za ta cenę używany rower to słabo moim zdaniem.
Ten drugi, kiepski amor, kiepskie koła, gorszy amor, jedyny plus to napęd GX który jest wielkim minusem bo kaseta do tego kosztuje 850zł, moim zdaniem tez odpada.

Najlepszy byłby reaction hpa SL z 2016 w dobrym stanie za 4500 ;)

 

 

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są cześci eksploatacyjne, tylko właściciel wrzucił jakiś tam zalegający mostek i jakąś tam zalegająca kierownicę. Kierownica się nie wyciąga, nie zużywa (poza jakimś ekstremum). 

Patrząc jednak po kasecie, ramie , ten rower nigdy nie zaznał normalnego mtb. Co najwyżej jakiś park czy szuter w słoneczną niedzielę. Za 5500 masz jednak prawie 13kg roweru, głównie dzięki przeciętnemu amortyzatorowi i przeciętnym kołom. Nie brał bym nawet gdyby był tam mostek i kiera z karbonitu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower który w 2019r kosztował 5900zł katalogowo, w 2022 jest sprzedawany za 5500zł. Uwzględniając inflację to jest sprzedawany drożej niż cena zakupu :) Przy tak wysokich cenach rowerów używanych, zakup używanego traci sens. Polował bym na nowy XC120 lub dołozył troche do wyższych modeli. Widze ze szukasz L, to kilka troche droższych jest własnie dostępnych. To pojawia sie i znika :)

 

edit : a i do tego "reaction race" to na 100% inny mostek i bardzo szeroka kiera założone tylko dlatego ze rozmiar niedopasowany do właściciela, sztyca siodełka jest strasznie wysoko (za wysoko) wysunięta. To żaden upgrade tylko próba dopasowania za małego roweru. 

 

Edytowane przez Mateusz_Brycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z nowych rowerów  + - 5000 zł? 

Już wcześniej polecano indiane storm x8/x9 co o nich sądzicie.

Cube nie ukrywam że mi się podoba, ale też geometria z opisów bardzo by mi odpowiadała. Rockrider jest tego przeciwieństwem, ale też go biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił radon jealous Al 8. Inny Ci poleci rockridera inny meridę BN 500 ale co z tego jak tych rowerów nie ma i nie wiadomo czy w tym roku będą. Szukaj używki, wrzucaj linki, jak masz daleko to może ktoś obejrzy.

Co do cen tych rowerow to jak kupować używkę za 4-5k to wg mnie ma być i dobry stan i rower na wypasie. Koła z szerokimi obręczami, dobre piasty jak amor rock shox to w wersji gold a nie silver taki jury gold jest spoko, w wersjach silver szybko schodzi "Anoda" z goleni czy kij wie co tam na nich jest. Dobrana rama na sztywnych osiach, solidne koła i dobry amor i hamulce a reszta to sprawy eksploatacyjne, ale nie pakuj się w rower z kaseta za 800-900zl, jeśli napęd 1x to na Shimano.

 

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/merida-big-nine-xt2-kolo-29-mtb-deore-xt-2x12-rama-xl-2020-manitou-CID767-IDNyeTJ.html

https://www.olx.pl/d/oferta/merida-big-nine-500-lite-deore-rozmiar-l-CID767-IDOLilF.html

Wybór jest mocno ograniczony, przy powyższych ofertach biorę pod uwagę że cena nie przekroczy 5 tys. Jaki rodzaj geometrii posiada merida big nine? Radon jealous Al 8 wygląda że jest całkowicie niedostepną opcją. 

Czytając na temat rowerów w okolicach tej ceny, wolę zdecydowanie dwa blaty i shimano ze względu na przyszłe koszty. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje lub oferty rowerów używanych warte rozważenia proszę o podzielenie się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Molekpl napisał:

Ja bym Ci polecił radon jealous Al 8. Inny Ci poleci rockridera inny meridę BN 500 ale co z tego jak tych rowerów nie ma i nie wiadomo czy w tym roku będą.

Radon niedostępny jak już wspomniał autor, a Merida dostępna...

8 godzin temu, LoliM4A1 napisał:

Wybór jest mocno ograniczony, przy powyższych ofertach biorę pod uwagę że cena nie przekroczy 5 tys.

No ja myślę, bo za 6000 zł to możesz mieć nówkę sztukę 500 Lite bez żadnej historii...

 

8 godzin temu, LoliM4A1 napisał:

Jaki rodzaj geometrii posiada merida big nine?

Dość sportową ogólnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/rockrider-xc500-rozmiar-l-sram-gx-reba-deore-CID767-IDPq4b3.html

"Rower ma dwa sezony pełne, Wszystko po górkach amatorskie starty w Bike maraton" cytując sprzedającego, oczywiście wad raczej brak ;)

Jeszcze może trochę cena w dół, proszę o ocenę oferty. 

B93E39D6-1974-4B6A-9005-B85519ED0C2F.jpg

FE929D58-105E-4466-986A-B186159A3AB1.jpg

0801D4BB-4863-4F1A-897A-E1D656D6AA38.jpg

4C78EDD2-1FB1-4902-922A-BFC811EFE653.jpg

Najbardziej interesuje mnie jednak ta oferta

https://www.olx.pl/d/oferta/merida-big-nine-500-lite-xl-2021-CID767-IDPurTj.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz L do XL. I to jeszcze w ta L w rockriderze gdzie to pewnie M/L u konkurencji.

Wez lepiej pójdź do sklepu gdzie pomogą dobrać, lepiej na tym wyjdziesz nic kupując w ciemno Dobrze dobrany rozmiar ważniejszy niż osprzęt i napisy na ramie. A i ten xc500 wygląda dobrze, tak wygląda rower uzywany zgodnie z przeznaczeniem. I tak jest mało bardzo poobijany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze by się wypowiedział na temat dwóch powyższych ofert będę wdzięczny.

I jak to jest w tej Meridzie? Przy 186cm XL może być odpowiednim rozmiarem?

 

Proszę jeszcze spojrzeć na trochę tańszą ofertę xc 100 na częściach shimano przy założeniu że cena byłaby finalnie niższa. 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-rockrider-xc-100-29-xl-shimano-xt-1x11-rockshox-gold-CID767-IDPslCR.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...