Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też. Oglądam na YT głównie rzeczy rowerowe, więc gdzieś tam zawsze jego filmik wpadnie. 

Z jednej strony inicjatywa może i ciekawa, chociaż przy ilości filmów, poradników i wszystkiego co jest w Internecie, to chyba nieco chybiona. Z drugiej strony, on ma w sobie coś takiego, że aż mnie skręca jak oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że po prostu jest irytujący. Jest wiele kanałów, które pokazują najprostsze czynności w ciekawy sposób. Zobacz sobie chociażby poradniki Park Tool. 

Przecież to jakaś dziecinada. Szkoła, dyplomy, ludzie wstawiający odpowiedzi w komentarzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpaliłem dla komentarzy, beka, puściłem film, początek do trailowej opony. Szkoła serwisanta, czydzieści pinć lekcji, ponad sto pytań, dyplomy, czerwone wstęgi- stringi? 

Niech się dzieciaki (widzę w komentarzach że nie tylko) uczą, polemizują.

Ja poszedłem na wagary z lekcji Szaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 ale pamiętaj , że my spędziliśmy przy rowerach w ciągu całego życia  setki-tysiące godzin ...

 Mamy doświadczenie o jakm nawet serwisanci nie marzą....

Ja serwisuję juz ponad 35 -lat  czyli jestem emerytem.

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Przecież to jakaś dziecinada

Ale filmiki na internecie to oglądają w 90% - gimnazjum... i wszyscy co chcą zarobic muszą trafić do 10-16 latków...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Ja patrzę na dysk twardy z uszkodzoną głowicą i mówię: dajcie mi komorę laminarną, pensetę i kawałek plastiku to zrobię przeszczep.

A mimo to zawsze znajdzie się specjalista, który wierząc w swoje możliwości, zapłakany z dokumentnie ubitym dyskiem przychodzi. Lata praktyki czynią mistrza.

Daj nieogarniętej osobie młotek i gwóźdź do wbicia to za moment będziesz wzywał karetkę.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taki najprostszy rower, bez amortyzacji, singiel, z vkami to rzeczywiście mało skomplikowany twór (choć zaplecenie kola to rzecz dużo bardziej skomplikowana jak machanie łopatą), ale wystarczy zobaczyć kompleksowy serwis dampera, ile tam jest części to już takie proste nie jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 10:15, Sobek82 napisał:

FB_IMG_1645451862107.jpg.f3c0cbf3ace48eee58fabc9a9d1f6b55.jpg

 

Wypas, przewód lampy naftowej/gazowej do tylnej lampki 😍

Grawerowane części w Olmo też super. Kiedyś trafiłem w serwisie na rower z shimano 600, manetki wizualnie zmiatają wszystko co jest obecnie na rynku.

22 godziny temu, rambolbambol napisał:

No i oczywiście wszystko co napisał ten miły Pan:

Uważaj, mamy na forum osobę, która uważa, ze ten miły pan nic nie wie, bo nie przeczytał instrukcji shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis dampera wcale nie jest trudniejszy od regulacji przerzutki, wymaga tylko więcej cierpliwości i paru powiedzmy specjalnych narzędzi.

Ludzie się po prostu boją ruszyć nieznanego, myślą że to wszystko strasznie skomplikowane, ale do serwisu nie musisz rozumieć koniecznie jak co działa dokładnie, wystarczy wiedzieć w jakiej kolejności co odkręcić i żeby za mocno nie przykręcić potem, pełno jest dobrych poradników, nawet w formie wideo, do popularnych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Serwis dampera wcale nie jest trudniejszy od regulacji przerzutki, wymaga tylko więcej cierpliwości i paru powiedzmy specjalnych narzędzi.

Mały serwis. Przy pełnym trzeba mieć fotograficzną pamięć albo spisać poszczególne części. Inaczej można nie dać rady tego złożyć... No i to się tyczy sprawnego dampera przy profilaktyce. W przypadku niesprawnego, z każdą kolejną jego usterką, poziom trudności rośnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piciu256 napisał:

Serwis dampera wcale nie jest trudniejszy od regulacji przerzutki, wymaga tylko więcej cierpliwości i paru powiedzmy specjalnych narzędzi.

Tylko jak źle zrobisz regulację, to najwyżej będą źle działały biegi, a w ekstremalnym przypadku zmielisz przerzutkę. Nie jest to jednak możliwe, gdy chociaż z grubsza przejrzysz instrukcję.

Za to robiąc serwis Dampera, narażasz się na duże koszty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM, piszecie, że serwis roweru jest prosty. Dla faceta, który nie ma lewych rąk i trochę myśli wszystko jest do zrobienia w domu ( wiadomo, oprócz dampera i amorka, który potrzebuje specjalnych narzędzi ).

Ale o czym piszemy jak wczoraj spotkałem gościa, który pilota do TV dawał do serwisu na czyszczenie ( zapłacił 40 zł ) bo... się na tym nie zna ( 4 zatrzaski, a instrukcja gdzie są w minutę do dostania w necie ). A wy tu ludziom każecie śrubki kręcić i ola boga rozkręcać amorki.

A co do tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak się coś potrafi robić, to wszystko jest proste. Natomiast porównywanie regulacji przerzutki, do serwisu amortyzatora jest niedorzeczne.

Co do serwisu pilota. Jak się nie zna, a ma pieniądze, to kto mu zabroni? A pomyślałeś że samo zdjęcie obudowy nic nie da? Trzeba mieć jeszcze chemię, chociażby Alkohol i coś żeby wyczyścić płytkę i przyciski.

Widzisz, ja bym sobie to zrobił sam, ale nawet najprostszych rzeczy związanych z prądem nie dotykam.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyślałem, że wystarczy mieć nawet perfumę na bazie alkoholu i to doraźnie na bardzo długi czas wystarczy. "Kolega" zanim oddał pilota do serwisu miał przez kilka osób wytłumaczone co i jak: linki, informacje co potrzebuje a i tak oddał do serwisu i czekał od Piątku do dzisiaj aż pilot "wróci z serwisu".

Sorry, nie było mnie chwilę na forum, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Cały czas szukasz zaczepki i prowokujesz, nie wiem po co i dlaczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja szukam zaczepki? Napisałem że skoro nie chce, to nikt mu nie zabroni. Perfumy? Słaby pomysł, bo oprócz alkoholu jest tam masa dodatków.

Zejdź trochę na ziemię, bo chyba naprawdę sądzisz że wszyscy coś do Ciebie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów gdy w PL nic nie było, wszystkie piloty czyszczone były pierwszą lepszą perfumą z alko i służyły po nawet 2 dekady regularnie tak "serwisowane". A w połączeniu z grafitem z ołówka zachowywały się bardzo długo jak nowe. Da się. Tak jak myło się elektronikę pod bieżącą wodą, też się da, tylko trzeba wiedzieć co trzeba wymontować.

Co do reszty wypowiedzi postaram się na przyszłość nie odpowiadać na Twoje wpisy i jeśli możesz Prośba o to samo. Byłym ogromnie wdzięczny.

Stwierdzenie Jak się nie zna, a ma pieniądze, to kto mu zabroni? można zastosować do wszystkiego, także do rowerów z którymi Ty sobie poradzisz, inny nie. Więc nie bardzo rozumiem... Nie poradzisz sobie z elektroniką, elektryką? Serio. To nie fizyka jądrowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, tu jest problem. Ty nie możesz zrozumieć, że ktoś nie czuje się z czymś pewnie i woli oddać do serwisu. Na tym polegają usługi.

Twoją prośbę spełnię. Jeszcze do niedawna miałem Cię w "Ignorowanych", bo nie widziałem sensu dyskusji z Tobą. Blokady zdjąłem, ale widzę że to był błąd.

Kończąc offtop:

https://weightweenies.starbike.com/forum/viewforum.php?f=10&sid=8386fd4ad453950d1c0b958e17062e39

Polecam. Ludzie robią naprawdę fajne rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...