Skocz do zawartości

[4000-5000] Rower crossowy, wybór z listy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Zacząłem szukać dla siebie roweru, jednak przeglądając sklepy w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie idzie zwariować od ilości marek i modeli.
Finalnie udało mi się wybrać kilka modeli którymi jestem wstępnie zainteresowany. Rower głównie do celów rekreacyjnych. Asfalt / leśne drogi 60/40
Zależy mi głownie na wygodnej pozycji, szybkim podróżowaniu po asfalcie i możliwości zjechania czasem w płytki piasek czy szuter.

Lista wybranych modeli:

Trek Dual sport 3 model na rok 2021

Trek dual sport 3 model na rok 2022

Tabou flow 5.0

Nie zamykam się na te trzy, chętnie rozważę też inne modele. 
Treck z 2021 gównie urzekł mnie kolorem. Model na rok 2022 jest o prawie 500 złotych droższy, jednak dysponuje napędem 1x10. Nie miałem do tej pory żadnego doświadczenia z tego typu napędem. Jakie są wady/zalety? Warto dopłacić te 500zł do nowszego modelu?
Tabou zwrócił moją uwagę swoim osprzętem. Wydaje się lepszy od Treck'a a mimo to tańszy.

Który z tych rowerów w waszej opinii jest najlepszym wyborem?
Lub podzielcie się swoimi rekomendacjami w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX Suntour NEX w rowerze crossowym za 4-5 tysięcy? Bądźmy poważni :D

Jak Trek 2021 Ci się podoba to bierz, akurat zostanie Ci funduszy na dobry amortyzator.

Tabou ma powietrzny widelec RST, ale go nie znam niestety. W każdym razie wypada lepiej jak Treki, oczywiście osprzętowo. 

Propozycja ode mnie: Giant Roam 1. Geometria zbliżona do Dual Sporta, osprzęt Deore, dobry widelec. O ile oczywiście wizualnie Ci przypasuje, bo trochę się różni od Treka. 

Napęd 1x w rowerze crossowym - może i ładnie wygląda, ale na tym jego zalety się kończą. Zakres przełożeń jest zbyt mały żeby mówić o rowerze uniwersalnym. 2x10 jest idealne. Choć w góralu mam 1x to w Dual Sporcie nie oddałbym za nic 2x10. Generalnie jeżdżę na dużej zębatce, więc w praktyce korzystam tylko z jednej manetki, ale wiem że na większe górki czy w jakiś poważniejszy teren mogę się wesprzeć mniejszą. Także - najogólniej mówiąc traktuje to jako dwa napędy 1x10 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętowo tak, ale co z tego że przerzutka, korba, hamulce lepsze jak ciągle prosty, sprężynowi widelec. To nic że z blokadą na kierownicy, pracuje to średnio i tyle. 

I nie tylko osprzętowo odbiega, geometrią też jest parę lat za konkurencją. Musiałbyś oba rowery porównać, i wiedziałbyś który Ci bardziej leży. Mnie się znacznie lepiej jeździ na Dual Sporcie niż na Unibike, bo nie raz miałem okazję. To jak ktoś tych parę rurek aluminiowych złoży w całość ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd, hamulce, widelec. 

2x11 zamiast 2x10, przerzutka tylna sporo lepsza, jeśli chodzi o przód/manetki - nie wiem, nie miałem do czynienia z tą grupą Microshift. Hamulce odczuwalnie lepsze. No i znacznie lepszy amortyzator, z możliwością regulacji, aluminiowymi goleniami i sterówką. Reszta różnic mniej oczywista, ale pewnie występuje. 

Czy warto - myślę że tak. 

Czy potrzebujesz roweru za 5500 - nie wiem :D

Ale jak mówiłem, popatrz sobie na żywo/na jakieś zdjęcia tych rowerów, mocno różnią się wizualnie, kształtem rurek - choć geometria na papierze podobna. A ten aspekt nie mniej ważny jak osprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...