Skocz do zawartości

[Kaseta] Największa zębatka kasety mniejsza niż wymagana dla przerzutki


Rhogaal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przerzutkę XT RD-M772 SGS 9 rzędową. Teoretycznie największa zębatka kasety powinna być w granicach 32-36T. Czy jest możliwe założenie kasety z największą zębatką 25T? Oczywiście łańcuch musi być odpowiednio krótszy, ale czy da się wtedy poprawnie wyregulować przerzutkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem  xt 9s krótki wózek, ale nie shadow z tego samego okresu i kasetę 11-23, korba 32 i śmigało bez problemu, nauczony życiem proponuję jednak sprawdzić ze starą kasetą ze śmieci jakiegoś serwisu.

PS w dodatku byłem tak zdeterminowany że oswoiłem  z tym zestawem nowy łańcuch 8 rzędowy, po 500 km nawet przestawał dawać znaki trykania.:) tego jednak nie polecam.

Fajne jest jednak coś innego - że jeśli do tego zestawu weźmiesz klamkomanetką  shimano 105 albo wyższą 10s  i kasetę 10s  to to stare XT działa na 10 ce !  Byle nie Tiagra - ma inny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli ma to działać słabo to odpada.

Może doradzicie mi jakieś inne rozwiązanie? Mam road plusa (Trek Domane), oryginalnie na Sorze R3000 z kasetą 11-32T. Zakładam do niego opony 38c i robi jako lekki gravel. Zmieniłem przerzutkę na wspomnianego XT, żeby łańcuch tak nie stukał o ramę (dużo mocniejsza sprężyna). Jak jadę w góry to zakładam kasetę 11-36T, nawet łańcuch wystarcza. Więc z setupu gravelowego jestem zadowolony, ale zoptymalizowałbym trochę konfigurację szosową. Konkretnie chciałbym mieć trochę bardziej gęste przełożenia, więc dlatego pomyślałem o kupnie kasety 12-25. Zmiana kasety i łańcucha nie była by problemem, nie robię też tego codziennie. Ale zmiana przerzutki przy zmianie konfiguracji szosa-gravel to już trochę za dużo, szczególnie, że przez inne prowadzenie linki różnica w potrzebnej długości linki sięga 10 cm. Macie jakieś propozycję na polepszenie konfiguracji szosowej czy musze zostać z kasetą 32T? Wiem, najlepiej przejść na napęd 11-rzędowy i mieć wszystko na raz, ale mnie nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kasety juniorskie , przeszukaj internety Shimano, 13-29, 14-28 albo inne kompromisy,  tu masz Miche:

https://www.probikeshop.com/en/gb/miche-cassette-9s-shimano/71239.html

Abo okleić ramę i wrócić do Sory, moja starszy typ jest niezniszczalna, ale chyba nie obsłuży więcej niż 32 :)  Natomiast moje XT na 9 nie miało jakiejś specjalnie silnej sprężyny, mam też i szadowa, leży  na szafiei nie bardzo pamiętam czy rzeczywiście był mocniejszy, jedno jest pewne Szadow jest mega łatwy do zmielenia na gałęzi i gnie się w wielu płaszczyznach, nawet w domu nie udało mi się jednego podoginać.   Polecam szybko reagować na patyki i nie latać po latających spod kół większych kamieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...