Skocz do zawartości

[kaseta 12s] Garbaruk vs SLX


BartekMM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Używać nie używam. W necie testów także nie ma wiele, ale czytałem jeden test i podobno jest lepiej niż dobrze, rzekomo zmiana przełożeń początkowo nie była tak płynna jak na pełnym zestawie Sram, ale się po krótkim czasie dotarło.

Ostatnio natrafiłem w jednym z magazynów rowerowych na test napędów, niestety Garbarska nie było przetestowanego w boju, jednak mają do niego wrócić i pokazać pełny test kasety 12s.

Czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam ani jednej opinii zachwycającej się ich kasetami. Co najwyżej, że jest normalnie jak powinno być. Za to jest trochę narzekań. Oni jadą tylko i wyłącznie na wadze i wyglądzie poprzez ładne wykonanie. Gdyby to odjąć to pies z kulawą nogą by tego nie ruszył. Masz wolne środki to nie sugeruj się innymi tylko sam przetestuj. To nie zakup koła y być związanym na lata. Będzie kiepsko to wrócisz do poprzednich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bogus92 napisał:

rzekomo zmiana przełożeń początkowo nie była tak płynna jak na pełnym zestawie Sram, ale się po krótkim czasie dotarło.

Mój kolega z drużyny powiedział mi dokładnie to samo. :)

Wspominałem zresztą o tym ostatnio w tym samym wątku, w którym pisałem też to:

11 godzin temu, Alsew napisał:

Gdzieś na forum czytałem że komuś się pogiął ten cud techniki.

...co z kolei przydarzyło się innemu koledze po niedługim czasie używania napędu Garbaruka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Garbaruka do swojego GX i musze przyznać rację, że sprawia wrażenie delikatnego. W porównaniu do kasety GX jest również zauważalnie lżejszy, co niespecjalnie zwiastuje podwyższoną trwałość. Założę pewnie dopiero jak się ociepli i po kilku tysiącach km zdam raport.  Oczywiście jeśli wytrzyma te kilka tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie trawi alu to można w pełni stalową m6100 (i to jedyna istotna różnica względem SLX/XT). Poza tym zęby alu zawsze będą narażone na wyszczerbienia bo przy zmianie przełożenia na lżejsze jadąc na pełnej mocy przy podjeździe łańcuch nie dość, że w pewnym momencie ciągnie nieco w bok to jeszcze jest zazębiony tylko kilkoma ogniwami. Tutaj ważny jest balans doboru stopu i jego obróbki w taki sposób żeby zęby nie były plastelinowe (ale nie pękające ;)) albo twarde jak beton (kruszące się przy byle nieudanej zmianie). Biorąc pod uwagę długodystansowe koszty eksploatacji IMHO kasety i łańcuchy 6100 nie mają sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie demoluję alu koronki ale co z tego jak jej głównie używam i znika w oczach. Też rozważałem Garbaruka bo tam idzie takową podmienić ale za darmo nie dają a w cenie ich całej kasety miał bym 2x Shimano Deore w dodatku całą stalową. Waga mnie nie obchodzi więc doszedłem do wniosku, że wydawanie tyle kasy na coś co zupełnie nic mi nie wniesie do jazdy jest całkiem bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Używam kasety Grabarkuka już ponad pół roku - wersja 52 zęby na bębenku XD. Aktualnie mam najechane ok 4 tyś km i póki co jestem mega zadowolony. Nie ma problemów z przerzucaniem i tym bardziej nic się nie wygięło. Zużycia też wielkiego nie widać. Aktualnie kończe 2-gi łańcuch na tej kasecie - pierwszy GX - ok 1200 km, teraz XX1 - ok 2800 km - jest wyciągnięty na 0.5. Teraz kupiłem nową zębatkę Garbaruk do przodu i zakładam łańcuch Shimano. Myślę że kaseta spokojnie go przyjmie i wytrzyma jeszcze wiele kilometrów. Poniżej 2 zdjęcia - nowa kaseta i po 4 tyś km.

g0k.jpg

g4k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...