Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] XCT SrSuntour 28mm


Durbek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower Romet Rambler 9.4 z przednim amortyzaotrem sr suntour XTC 28mm bez regulacji z kolami 29. Posiadam rower 2 miesiace i zauwazylem ze podczas mocnego wbicia amorka i nastepnie wybicia się przednim kolem do gory to nastepuje mocny metaliczny trzask. Czy ktos moglby mi pomoc ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że ten widelec to zdecydowanie dolna półka, to metaliczne stuki nie są zdrowe i jak dwumiesięczny rower jest na gwarancji, to warto pokazać serwisowi - może śruby goleni są odkręcone? Z drugiej strony - to rower rekreacyjny - warto zdefiniować "mocne wbicie" - bo jak stuka po skoku z metrowego dropa, to zdecydowanie przekracza to zakładany sposób eksploatacji widelca. Niestety dobre widelce są drogie - mało kto zdecyduje się dodać do roweru widelec, który podwoi cenę. Proponuję się upewnić, że jest sprawny i nie grozi katastrofą a następnie utrzymywać w czystości i dobrym stanie technicznym. Jeśli jednak jest apetyt na ostrzejszą jazdę to wymienić na coś, co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smary to więcej warte od tego widła 😆

Wyczyścić i nasmarować co tam akurat będzie pod ręką i tyle.

4 godziny temu, Durbek napisał:

Mialem taki w rowerze i nie pomyslałbym ze moze byc az taka lipa…

Niestety tak to jest na rowerowym rynku. Ludziki koniecznie ale to koniecznie chcą rower MTB ze wszystkimi przynależnymi bajerami, ale przy tym cena ma być jak najniższa, więc powstają takie Ramblery czy inne Hexagony. Docelowy klient i tak zwykle nie czuje że coś nie gra, bo takiego roweru używa do przysłowiowej jazdy po bułki. Duży plus za zwrócenie uwagi, że to co masz po prostu nie działa i udaje coś czym nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem rower mtb tylko ze wzgledu na fajny wyglad. Nie rajcuja mnie zjazdy i ostra jazda :) ale skoro placi sie za cos ciezko zarobione pieniadze i gdy nawet jest z najnizszej polki to ma dzialac i koniec. Temat zglosilem do sklepu i rower im dostarcze i podobno zobacza co sie dzieje i zrobia od ręki😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chudzinki napisał:

Pewnie! Jestem za! Rzecz, która kosztuje 100 zł ma działać tak samo jak droższa za 1000 zł i nie ma tutaj żadnej dyskusji 🤣. Oddawaj, może założą Ci jakiegoś Recona co najmniej.

Mam wrazenie ze mnie wysmiales… przeczytaj prosze raz jeszcze to co napisalem ale ze zrozumieniem :) 

 

 

 

 

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Ten typ tak ma więc działa Jak powinien ;)

Tak tez mysle ale zdumiewa mnie to jaka tandete mozna sprzedac ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent takimi słowami opisuje ten rower (moim zdaniem OK rower rekreacyjny) na swojej stronie. 
 

Najwyższy model MTB Rambler 
• Świetny balans między prędkością i osiągami a komfortem w siodle 
• Niska waga 
• Topowe komponenty Shimano: napęd 3x9 (aż 27 biegów), hydrauliczne hamulce tarczowe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Durbek napisał:

Kupilem rower mtb tylko ze wzgledu na fajny wyglad. Nie rajcuja mnie zjazdy i ostra jazda :) ale skoro placi sie za cos ciezko zarobione pieniadze i gdy nawet jest z najnizszej polki to ma dzialac i koniec. Temat zglosilem do sklepu i rower im dostarcze i podobno zobacza co sie dzieje i zrobia od ręki😄

Rambler to sprzęt do rekreacji, nie ostrej jazdy, przy której szybko go rozwalisz.

Jedyne, co można zrobić z tym widelcem, to porządnie go nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te filozofie hehe. Ja o tym wszystkim wiem. Rower sluzy mi do jazdy do pracy, po piwo i w trase z kobieta do lasku. Napisalem tylko co z tym amorkiem ze jest taka lipa a dostalem odpowiedzi od wysmiewajacych do robiacych ze mnie idiote 🤪🤪dobrze ze chociaz trzy osoby sa w tym temacie ktore poprostu czytaja i odpisuja prosto zwiezle i na temat hehe. Luzik arbuzik. Sprawa wyjasniona co z tym badziwiem zrobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ;) I kolejny plus za napisanie prosto z mostu, że kupiłeś dla wyglądu, bo większość tu się masuje z próbami udowadniania jakiego to sprzętu nie potrzebuje, bo ma po drodze dziurę w asfalcie. A "Z tym amorkiem jest taka lipa" bo to w ogóle nie jest amortyzator sensu stricto, tylko taka taniutka atrapa właśnie "dla wyglądu". Pogódź się z tym, zrób podstawowy serwis i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Durbek napisał:

Mam wrazenie ze mnie wysmiales… przeczytaj prosze raz jeszcze to co napisalem ale ze zrozumieniem

Kup "adidasy" za 50 zł "do biegania" w Deichmannie (żeby nie było nie mam nic do tego sklepu 😉) i kup Adidasy za 500 zł do biegania. Owszem, możesz reklamować te za 50 zł, że mają słabszą amortyzację niż w tych za 500 zł, ale kto Ci to uzna...?

W każdej dziedzinie są towary różnej klasy, tak było, jest i będzie.

A ten XCT nawet po zrobieniu "serwisu" niewiele (o ile w ogóle) lepiej będzie działał, no chyba, że jakiś ewidentny wybrak, ale po tym co napisałeś to normalne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...