Skocz do zawartości

[fotoszoping?] Co tu się zadziało?


Rekomendowane odpowiedzi

Otwórzcie sobie tą stronę https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-jamis-ventura-endurance-gravel-xs-komfortowy-adventure-szosa-fv23-CID767-IDHVQad.html

Porównajcie zdjęcia producenta ze zdjęciami sprzedawcy. Rowery te same, ale rurki u producenta jakby dużo cieńsze. Czy ja mam omamy, czy producenci rowerów, wzorem innych branż, choćby samochodowej, "tuningują" swoje produkty do sesji zdjęciowych?

A może to tylko złudzenie, bo te Jamisy są w karlim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roballinho napisał:

A może to tylko złudzenie, bo te Jamisy są w karlim rozmiarze?

Ten rower na zdjęciach to rozmiar XS lub nawet XXS (info w opisie), więc nie ma cudów - muszą być nieco inne proporcje elementów roweru, stąd ten efekt :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zabawy zmierzyłem na zdjęciach grubości (w pixlach): rama (na literze A): opona z obręczą: mostek: główka

W katalogowym zdjęciu 20:26:22:25
W sprzedawcy: 20:23:20:23

Zakładając że mostek i główka powinny mieć ten sam rozmiar, rama sprzedawcy jest minimalnie grubsza. Ale to może wynikać z ustawienia roweru, jak rura nie jest okrągła. Widać to na przednich widłach. Na zdjęciu katalogowym jest dokładnie ustawiony prostopadle, na zdjęciu sprzedawcy wystaje lewa stron, więc wydaje się grubszy.

Napis na ramie jest w innym miejscu, wiec to na pewno nie identyczne ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zdjęcia produktowe wyglądają znacznie gorzej niż w rzeczywistości. Są tuningowane ale zdjęcia, a nie produkt tylko daje to efekt gorszy, a nie lepszy. Zdjęcia roweru na białym tle przeważnie wyglądają beznadziejnie. O wiele lepiej prezentują się na czarnym, czy generalnie ciemnym. Swego czasu Canyon miał taką stronę i ich rowery miały przez to dużo bardziej, nazwijmy to ekskluzywny wygląd niż dzisiaj, gdy wszystko jest na białym tle, a te rowery po prostu przestały się wyróżniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...