Skocz do zawartości

[e-bike] do 15k Trek Canyon ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy , szukam najlepszej opcji elektryka w budżecie około 15k+ , generalnie nie da się wybrzydzać , bo na rynku jak wiadomo są problemy z dostępnością a sprzęt drożeje. Od ponad roku jeżdżę rekreacyjnie na  Trek FX3 XL (183cm wzrost) i uważam to za bardzo dobry wybór. Z racji zbliżającej się 50tki nie mam już kondycji na wyjazdach w góry stąd decyzja o drugim rowerze. Do tej pory z dostępnych przeanalizowałem Trek Powerfly 4 (Bosh CX) , L lub XL ( można jeszcze kupić model 2021 lub droższy 2022)  Jest jeszcze opcja zamówienia na październik Canyon Neuron:ON 7 (Shimano) droższy i niestety rozmiar w ciemno bez opcji próby. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie, może jeszcze inne ? (Próbowałem również przejechać się na  KTM Race 291 , ale na Treku stanowczo lepiej ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dave99 napisał:

Tyle kasy ,a akumulator ma tylko 500wh. Bieda z nędza.

Za driftera 9.8 , dałem więcej a z baterią 378 , to jest dopiero chore ! ;) 

@Dokumosa „Nigdy nie zdecydowałbym się na HT ze wspomaganiem.„ też bym nie kupił , każdy ma swój punkt widzenia i potrzeby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dave99 napisał:

Tak zauważyłem. Zawsze to coś. Generalnie możliwość instalacji dodatkowego akumulatora bidonowego to powinnen być standard. Szkoda że tak mało producentów daje taką opcję.

Nie, no nie przesadzaj... większość ma te opcję choć nie każdy model jest kompatybilny Scott, Giant, Spec, Trek, Haibike... jest tego potencjalnie na rynku. Inna sprawa, że to naprawdę kosztuje i te range boostery kosztują kupę siana. Są to teoretycznie pakiety 625+500Wh co daje 1,1kWh a to już jest kurła kosmos. Widziałem, że makaroniarze bawią się w bidonówki/samoróbki, które wpinają w obwód praktycznie każdego roweru. Oczywiście coś za coś, bo to się robi czołg x2. To tak jak Norco oferuje lub ma oferować baterię 900Wh (ktoś pisał gdzieś, że Bulls ma robić 1kWh) i taka bateria sama waży blisko 5kg! 

Wracając, to też nie jest tak, że na 500Wh to bateria na nic nie wystarcza, bo to nie prawda... to jest trochę krótsza zabawa, jednak cały czas można konkretne przewyższenia zrobić, które analogiem są cieżkie do ogarnięcia. 

Co do ebike i ht/fs... to wszystko zależy. To jest tak, że teoretycznie rowery górskie powinny być do jazdy w górach a wiadomo jak jest ;) do rekracyjnej jazdy nie wiem, czy nie wybrałbym HT ale np. z większą baterią, niż fs na kiepskim zawieszeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...