Skocz do zawartości

[Klocki] Jakie klocki do szosy z tarczami?


LSkiper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w gravelu zestaw: Zacisk R7070, klocki K03, Tarcze RT64. Klocki żywiczne to tragedia, zerowa siła hamowania, i co każde hamowanie rower brzęczy głośniej niż wiejskie E36. W MTB mam biedackie zaciski m446 ale z klockami metalicznymi i starą tarczą RT51 bardzo dobrze sobie radzą, a nawet zaolejone łatwo mogę doczyścić. Chciałem wrzucić klocki metaliczne do gravela, ale nigdzie nie ma klocków metalicznych do zacisków szosowych - klocki MTB są szersze i wyższe.

W związku z czym pytanie - Czy są dostępne jakiekolwiek klocki metaliczne do zacisków szosowych? Przeszukałem sklepy i ani A2Z, ani Shimano, Ani EBC, które mam obecnie, nie posiadają takich klocków w ofercie. Nie chcę się męczyć znowu z żywicznymi klockami, a półmetaliczne mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zacisk R7070, klocki K03, Tarcze RT64. Klocki żywiczne to tragedia, zerowa siła hamowania,

Coś innego musi być problemem, bo akurat w szosie żywiczne przy tym secie hamulców klocki to aż za dużo.

Oczywiście w gravelu możne być i powinno być mocniej ale to i tak jest set który potrafi wiele.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki metaliczne nie są w jakiś magiczny sposób lepsze od żywicznych. Wielu użytkowników świadomie ich unika bo często są dużo głośniejsze od żywicznych. 

Zgadzam się z przedmówcami: problemem nie są klocki. Weź zdejmij koła, wyjmij klocki, obejrzyj je i tloczki, wyczyść wszystko, odłuść tarczę, ustaw odległości klocków od tarczy i wtedy spróbuj j. Jest też taka możliwość, że czymś tak zasyfileś klocki, że będą do wymiany.

 

Edytowane przez Argi
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że każdy zestaw klocków żywicznych zajeździłem szybciej niż dotarły do połowy swojego nominalnego zużycia - Głównie w MTB ale na gravelu też się zdarza przy długich zjazdach. Często miałem zeszklone/wypalone klocki, próbowałem je zetrzeć papierem ściernym ale to pomagało na 5-10km. Po zastosowaniu metalicznych klocków w MTB problem ustał. O tarcze i klocki dbam, odtłuszczam regularnie, tłoczki są czyste (M446 które mam mają już ponad 10 lat i działają dobrze, R7070 mam 2 lata i próbowałem już chyba każdego sposobu, który by wyciszył heble - Czyściłem tłoczek, klocki, zacisk jest dokręcony odpowiednim momentem, tarcza również). W MTB miałem ten sam problem i dopiero wymiana na metaliczne pomogła, a EBC nie są wcale takie głośne, stąd pytanie czy w ogóle istnieją obecnie w ofercie jakiekolwiek klocki metaliczne do szosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...