Skocz do zawartości

LSkiper

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LSkiper

  1. Lepiej zmienić zębatki korby, bo przerzutki SRAMa mają mniejszą tolerancję na ogarnianie większych zębatek niż Shimano
  2. Jeżeli masz zamiar przejść na 1x11 w tym rowerze to zrób najniższym kosztem i weź Deore M5100. Bębenek przyjmie 11, ale piasty Joytecha nie są zbyt dobre - Ciężkie i słabo uszczelnione. IMO dobrym upgrade będzie 2x10 na Deore i manetkami XT - mam u siebie i robią robotę.
  3. Wow, po 5 latach się skapnęli że przeskok między 15 a 18 to za dużo 😁 Na stronie Shimano jest napisane, że kompatybilne z 11s HG
  4. Witam, mam pytanie odnośnie service kitu do amortyzatora - Który ma to dokładnie być SK? widzę wiele różnych wersji - od zestawu do serwisu dolnych goleni do pełnego zestawu razem z pokrętłem tłumienia(na tym zestawie chyba się skupię). Chciałbym dobrać odpowiedni zestaw uszczelek, jednak nie mam pojęcia jaki to ma być dokładnie zestaw, bo na stronie producenta nie ma o tym słowa, a chciałbym przeserwisować widelec. Jeżeli ktoś mógłby podać numer produktu to byłbym bardzo wdzięczny :)
  5. Problem polega na tym, że każdy zestaw klocków żywicznych zajeździłem szybciej niż dotarły do połowy swojego nominalnego zużycia - Głównie w MTB ale na gravelu też się zdarza przy długich zjazdach. Często miałem zeszklone/wypalone klocki, próbowałem je zetrzeć papierem ściernym ale to pomagało na 5-10km. Po zastosowaniu metalicznych klocków w MTB problem ustał. O tarcze i klocki dbam, odtłuszczam regularnie, tłoczki są czyste (M446 które mam mają już ponad 10 lat i działają dobrze, R7070 mam 2 lata i próbowałem już chyba każdego sposobu, który by wyciszył heble - Czyściłem tłoczek, klocki, zacisk jest dokręcony odpowiednim momentem, tarcza również). W MTB miałem ten sam problem i dopiero wymiana na metaliczne pomogła, a EBC nie są wcale takie głośne, stąd pytanie czy w ogóle istnieją obecnie w ofercie jakiekolwiek klocki metaliczne do szosy.
  6. Witam. Mam w gravelu zestaw: Zacisk R7070, klocki K03, Tarcze RT64. Klocki żywiczne to tragedia, zerowa siła hamowania, i co każde hamowanie rower brzęczy głośniej niż wiejskie E36. W MTB mam biedackie zaciski m446 ale z klockami metalicznymi i starą tarczą RT51 bardzo dobrze sobie radzą, a nawet zaolejone łatwo mogę doczyścić. Chciałem wrzucić klocki metaliczne do gravela, ale nigdzie nie ma klocków metalicznych do zacisków szosowych - klocki MTB są szersze i wyższe. W związku z czym pytanie - Czy są dostępne jakiekolwiek klocki metaliczne do zacisków szosowych? Przeszukałem sklepy i ani A2Z, ani Shimano, Ani EBC, które mam obecnie, nie posiadają takich klocków w ofercie. Nie chcę się męczyć znowu z żywicznymi klockami, a półmetaliczne mnie nie interesują.
  7. LSkiper

    [2021] Kross Esker 7

    Ja za to mam Eskera z pierwszego wypustu na 105 i jak na Wielkopolskę i Pomorze to jest bardzo przyjemny napęd do gravela, chociaż klameczki bym wymienił na GRX i owijkę, a tarcze razem z klockami to po 10km poszły na śmietnik Jak będę miał zachciankę, to korbę też wymienię na 105,bo zawsze 200g do przodu, i z jakiegoś powodu mam lekko skrzywione zębatki w tej RS510. Mi za to się podoba to, że Kross od jakiegoś czasu wraca do suportów BSA, nawet w ramach karbonowych, i mam nadzieję, że w wyższych modelach MTB też przestawi się na BSA.
  8. na przerzutce 11s pójdzie tylko potrzebujesz manetkę 10s łańcuch i kasetę 10s.
  9. Jest kaseta Sunrace 10s MS3 11-40 ale stopniowanie jest takie samo jak w HG500 11-42 bez dwóch ząbków na pierwszej koronce i 36T zamiast 37T na drugiej i w tej kasecie też jest denerwująca dziura między 15T a 18T. Jeżeli chodzi o kulturę pracy to u mnie nie było tak, że przerzutka głupiała po założeniu kasety, tylko biegi wchodziły nieco ciężej na górze kasety i przy zrzucaniu jest dużo głośniej, jednak nie ma tragedii, a te 8T na ostatniej koronce czasami się przydaje nawet przy zębatce 22 w korbie.
  10. zrzuca hałaśliwie ale o zrzucaniu co 2, czy z opóźnieniem nie ma mowy. Dopiero przy krzywym haku czy zabłoconym napędzie zaczyna się problem tak jak w każdym napędzie.
  11. Mam RD-M7000-10 SGS i kasetę 11-42 HG-500. Działa to całkiem dobrze, w stosunku do kasety 11-36 M771-10 trochę kuleje zmiana biegów, która była dla mnie więcej niż perfekcyjna i da się jeździć nawet z takim druciarskim zestawem jak u mnie czyli M7000 z tyłu, przednią przerzutką LX M571 i korbą 22-32-44 Deore M590.
  12. LSkiper

    [2019] Shimano BR-MT420

    Okładziny w razie czego można wymienić, poza tym żywiczne najszybciej się ścierają więc tym bardziej. Fajnie byłoby zobaczyć jakiś test tych hampli na dobrych klockach i tarczach, bo zakładam że większość rowerów z tymi heblami będzie parowana z badziewnymi RT-10.
  13. Zapomniałem dodać odpowiedź do tematu: Problem rozwiązany (na moją niekorzyść niestety), okazało się że blokada najpewniej dostała strzała kiedy tłumik był zablokowany i całość się posypała zostawiając tłumik zablokowany. Przy okazji zapytam: Czy da się zamówić pierwszy lepszy tłumik motion control z ebaya/amazona i on będzie działać pod moim widłem? Gdzieś wyczytałem że Reby od 2012 zmieniły średnicę wewnętrzną goleni górnych, a znajomy serwisant powiedział również że te tłumiki różnią się rozmiarami w zależności od rozmiaru koła do którego wideł jest przystosowany.
  14. Nic nie było robione, jedynie serwis jakoś na początku listopada, a w okresie od listopada do stycznia był jeżdżony może z 6 razy. P.S. Dodam że pokrętło się kręci. Czy to możliwe że sprężyna z jakiegoś powodu mogła sobie wyskoczyć z blokady/tłumika? Edit: Spuściłem powietrze z obu komór, wideł nie schował się całkowicie a nadal jest zablokowany i nadal nie daje się ugiąć tak jakby blokada była włączona. Jakiś pomysł?
  15. Witam. Dzisiaj przed wyjazdem w dosyć długą trasę załączyłem sobie blokadę amortyzatora żeby sprawdzić jak działa z nową linką i pancerzem. Po wyłączeniu blokady amortyzator nadal jest zablokowany. Sytuacja wygląda następująco: Nie ważne czy manetkę ustawię na pozycji zablokowanej lub odblokowanej, amortyzator ciągle jest zablokowany. I tu pada pytanie co zawiodło? Sprawdzałem komory czy nie uciekło powietrze jednak wszystko jest w porządku (dual air), ale po napompowaniu do poprzednich wartości amortyzatorowi ubyło ok 15-20mm skoku, a charakterystyka "pracy" się nie zmieniła, nadal jest zablokowany.
  16. Hamulec - Shimano BR-M446/M445 Tarcza - Shimano RT-54 (Niedługo wymiana bo mają już nieco ponad 1.95mm) Klocki - EBC Gold - metaliczne Wcześniej używane : Oryginalne klocki organiczne Shimano B01S Siła - Przed rozgrzaniem są trochę słabe ale po rozgrzaniu (parę sekund jazdy z lekko zaciśniętym hamulcem) żylety - Dużo lepiej hamują niż oryginały, gdzie nie mogłem postawić roweru na przednim kole, a teraz do OTB wystarczą 2 palce. Modulacja - Dobra, podobna do Shimanowskich B01S Niepożądane dźwięki - Zimne klocki popiskują, ale po rozgrzaniu nic nie słychać, chyba że pojawi się woda na tarczy, to wtedy też słychać popiskiwanie przy zatrzymywaniu Odporność na deszcz/bloto: Na mokro i sucho hamują podobnie, z tym że na mokrym hamują głośniej. Ogólnie bardzo dobre klocki, kupione po ok. 42zł/komplet na jedno koło, w zestawie nalypka na rower/obudowę komputera/szafę garażową. Jeden komplet mi wysłali z trochu za szeroką sprężyną i musiałem wstawić starą sprężynkę, drugi komplet bez zarzutów, natomiast docieranie klocków zajęło mi ok. 40km, przy czym na początku prawie w ogóle nie chciały hamować, i wydawały z siebie więcej dźwięku niż siły hamowania, ale po paru minutach chodziły elegancko. Nie wiem natomiast jaki wpływ może mieć tarcza resin-only na siłę hamowania lub trwałość zestawu tarcza-klocek. Mam nadzieję że chociaż na tym zestawie jeden sezon bez wymiany przejadę bo hamowanie to bajka
  17. Dzięki za odpowiedzi :E chyba jednak dam sobie spokój z kupowaniem pokrętła bo bez kropelki widzę że nie ma sensu go wciskać podczas kręcenia zauważyłem że ta śruba się lekko odkręca (chyba tak jak powinna śruba xD) ale można ją wcisnąć z powrotem. To jest normalne? Jak tak to już jak na razie wiem wszystko
  18. Witam. Na ostatniej trasie zauważyłem że gdzieś zgubiłem pokrętło tłumienia odbicia, ale tylko tą czerwoną część, reszta została na swoim miejscu, i tu pojawiają się dwa, w zasadzie 3 pytania: 1. Czy da się gdzieś dokupić samo pokrętło bez tej śruby na imbus 5mm i czy da się w takim przypadku regulować amorek samym imbusem? 2. Czy to jest częsta przypadłość starszej reby (lub starszych RS'ów)? Tak przynajmniej powiedział znajomy serwisant, i czy coś się stanie przez jazdę bez tego pokrętła czyli np. Dostanie się piasek do wnętrza?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...