Skocz do zawartości

[piasta tylna] JoyTech - rozwalony plastik od piasty


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Przy czyszczeniu piasty z pisaku i resztek starego smaru okazało się że urwał się kawał plastiku niestety nie mam pojęcia za co jest odpowiedzialny. Jeżeli to coś naprawdę poważnego to czy istnieje możliwość wymiany? 

IMG_20210330_162230.jpg

IMG_20210330_162213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś jestem laikiem chrupało mi coś okazało się że to ten plastik,  klucz do kaset omyłkowo został wyrzucony przez jednego z moich rodziców więc nie ściągnąłem. Muszę kupić nowy. Pytanie pozostaje czy da się to jakoś naprawić i czy to jest jakoś bardzo ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak, to tworzywo na zdjęciu było przez Ciebie męczone do momentu aż się złamało.(ostatnie zdjęcie)?. Zdejmij najpierw kasetę albo niech odkręcą od ręki w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, whiteindian napisał:

Coś nie tak, to tworzywo na zdjęciu było przez Ciebie męczone do momentu aż się złamało.(ostatnie zdjęcie)?. Zdejmij najpierw kasetę albo niech odkręcą od ręki w serwisie. 

Plastk rozpadł się po wyciągnięciu osi z piasty a oś wciągnąłem bez najmniejszego problemu.

Nadmienię że jeżdżę po górach i trochę też skaczę myślę że dlatego pękło albo z innego nie znanego mi powodu. 

A kasetę otkręcę jak przyjdzie mi klucz. Bo wiadomo ze sytuacja z koronką na półtora tygodnia jak nie dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że do najbliższego rowerowego który jest otwarty mam 25 kilometrów z buta cały dzień a dojazd pociągiem to 8zł w dwie strony czyli tak średnio więc zamówiłem klucz za 23zł z przesyłką nie z chin ino z Centrum rowerowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

A widzisz, takiego bym nigdy nie kupił. Musi być solidny. 

No i jest. Mam taki kilka lat, odkręcałem kasety dowalone tak, że musiałem się naprawdę porządnie siłować. Do serwisu albo dużej ilości rowerów bym tego nie polecał. Kilka razy na rok, bez problemu.

1 minutę temu, wkg napisał:

Ja mam teorię, że jedni ludzie mają pieniądze a drudzy je wydają i mówią, że mają

A ja mam teorie, że kupując z Chin, kupujesz kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam grzechotki lub długiego klucza. No ale akurat dla mnie to nie był problem.

Żebym był dobrze zrozumiany. To nie jest jakaś Top jakość, jest zaledwie przeciętnie, nie wiem także czy bym go polecił jeżeli ktoś używa takiego klucz często. Wrzuciłem go jako przykład, że można coś kupić w Polsce, nie rozpadnie się przez dość długi czas i będzie na dodatek tańsze. Mi służy kilka lat, a dokręcałem i odkręcałem nim aluminiowe nakrętki z kaset XT, to nie widzę powodu zamawiania tego z Chin.

Nie lubię Ali, nie lubię zamawiania z Chin. Wiem że są tam dobre produkty, ale nie są też wtedy tanie ( trzeba być naiwnym, żeby sądzić że Chińczyk sprzedaje najwyższą jakość za niską cenę). Kompletnie nie rozumiem tylko faktu, że można mieć coś znacznie szybciej i być może taniej, a mimo wszystko ludzie zamawiają z Chin.

No ale dobra, to nie kolejny temat o Ali.

Na konusie był dodatkowa uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

To słabo, nawet bardzo. W takim wypadku, będziesz miał kulki na wierzchu. Raczej nie wróży to nic dobrego.

poprawka jednak jest ino była cała w smarze i wyglądała na wyżłobiony kawałek metalu mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną piastę i ten plastik pełni funkcję "uszczelnienia". Bez niego piasta też będzie działać, nie mówię, że tak samo długo jak z nim, ale kulki nie wypadną, a jak nie będziesz tam pryskał myjką ciśnieniową  to i smar będzie się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar będzie się trzymał, tak samo jak piach. Po serwisie, piasta sama z siebie wypchnie trochę smaru. Ten zmiesza się z brudem i przejdzie do środa.

O ile dobrze widzę, to ten element pewnie tworzy z osłoną na konusie, pewnego rodzaju "labirynt". Shimano ma to rozwiązane znacznie lepiej, chociaż na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...