Skocz do zawartości

[Gravel] Rower o "klasycznej" geometrii?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu moją uwagę zwróciły rowery typu gravel - wydaje się być fajną opcją do wypadów za miasto(Wielkopolska).

 Jako, ze przybywam z epoki, w której rowery dzieliły się na składaki, kolarki i ewentualnie później "górale" to szukam roweru o klasycznej budowie czyli np rura górna ułożona poziomo.Mam wrazenie, ze wiekszość graveli, na które trafiam ma pierdołowaty "dizajn" i będę na nich wyglądał jak na psie.

Rowery, które zwrocily moja uwage(swoją geometrią)to np wyroby z Rondo, NS. Rozglądam sie za czyms w tym stylu. Najlepiej z ramą z aluminium, z napędem 2x ...; sztywnymi osiami (90kg+)

 Będę wdzięczny za jakiekolwiek tropy i wskazówki. Nie chciałbym wydawać wiecej niż 6tys.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rondo, NS + 2blaty + cena do 6k zł to się nie bardzo spina razem"

Ja wiem, że to się absolutnie nie spina :). Nie szukam Rondo za 6 tysi. Zalezy mi na gravelu, który ma klasyczny wygląd - górna rama poziomo. Nie chce się czuć jak Ork jadący na wargu.

2 blaty z przodu, sztywne osie. To tak duże wymagania w przedziale 6k?

 

Loca - dzięki za podpowiedz. Widać, ze ludzie z pasja, jednak to manufaktura ergo, cena wyzsza(absolutnie uzasadniona przy rękodzielnictwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogę ga to fajnie jest jak ktoś pyta o rower za 6k zł, a ktoś poleca Loce za 8,1k zł :)

Masz Rometa Aspre 2 z 2021 za 5k zł, spełnia wymagania, ale nie wiadomo czy i kiedy będzie w sklepach.

Masz Kross Esker 6.0, masz Cube Nuroad, Masz kilka Marianów, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przełajka... to nie zawsze coś co jest w stanie spełnić wyobrażenia o "gravelu"... i nie do końca o wygląd z 10-ciu metrów chodzi... mają swoje inne ograniczenia (szerokość gum... rzadko wchodzą więcej niż 35c) i nie mają "klasycznej szosowej endurancowej geometrii" - to często bardzo krótkie rowery.

Ale taka mniej agresywna cyclokrośka:

cube cross race... jak masz 180+ wystarczą Ci węższe opony zamiast krów (stoi na 33c ale włażą pewnie ciut szersze), nie przeszkadza geometria w kierunku CX zamiast endurance... to wisi jeden na alegrze z 2108 wystawiony w "szosowych" za mniej niż 6tys z hydrauliką... w kompaktowej korbie zawsze możesz wstawić blat 46t...

 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że fajnie jak sprzęt się podoba, ale wymaganie typu "żeby tylko górna rura była poziomo" jest obecnie tak abstrakcyjne że szkoda sobie w ogóle zawracać tym głowę. Wybierz coś co w ogóle jest dostępne, mieści się w budżecie, jest wygodne i oferuje sensowne wyposażenie, a dopiero później się zajmuj tym, który z tych modeli (o ile znajdziesz kilka) ma najbardziej poziomo górną rurę ;)

3 godziny temu, Joe_Lamski napisał:

2 blaty z przodu, sztywne osie. To tak duże wymagania w przedziale 6k?

Jeszcze do niedawna nie, ale obecnie ceny wystrzeliły w kosmos, a dostępność bywa żadna... A druga sprawa, że gravele jako temat modny są wyceniane wyżej niż np. klasyczne szosówki i bywa, że niektóre marki za te 6k to nadal oferuję kwiatki takie jak mechaniczne hamulce czy korba po taniości.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...