Skocz do zawartości

[rama] róznica między 19 a 21


Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż szukam roweru Unibike treking rama 21 bo taki obecnie mam ale ma już swoje lata i chcę coś nowszego. Nie chcę nówki bo jeżdżę pełny rok i szkoda mi wydawać na nowy gdy w zimie czy jesień masakruję mój pojazd. Ciężko mi jednak znaleźć z ramą 21 częściej napotykam na 19. Zaczynam się zastanawiać czy nie rozważyć zakupu 19. Mam ok 180 cm. Tak wiem, można się przejechać poczuć jak jest itd ale mam zamiar używać dwóch rowerów na raz tzn zima/jesień ten stary wiosna/lato "nowy". Zastanawiam się czy taka przesiadka nie będzie odczuwalna, irytująca, powodująca jakiś dyskomfort gdy najpierw jeździ się takim a potem innym. Moje obawy są uzasadnione? Jesteście w stanie jakoś doradzić? Z tego co wiem różnica w ramie to ok 5cm (rurka pod siodełkiem) niby nie dużo, niby można siodełkiem zniwelować różnice no ale..... I o te "ale" się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wysokość ramy zniwelujesz wysunięciem sztycy , choć może trzeba będzie zmienić na dłuższą . Problemem może być długość ramy . Niby można kombinować z dł mostka ale to już ciut ryzykowna zabawa . Możesz zaburzyć, a w każdym razie zmienić prowadzenie roweru . Jednak polecałbym próbną jazdę , albo chociaż przymiarkę do roweru 19" .

Oczywiście jeśli na 21 jest ci wygodnie . Ja przy podobnym wzroście patrzyłbym tylko na 19" ale ja lubię małe ramy .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest TT ?

Od siebie mogę dodać ze na 21 jak stoję okrakiem to górna rurka ramy (ta pozioma) nie łechta mi po.... no wiadomo po czym 😊, jest jeszcze trochę luzu. Natomiast siodełko mam tak ustawione, że mogę jeszcze jakieś 3-5 cm opuścić czyli jest jakby zapas. Kierownicę wymieniłem na prostą, jestem bardziej pochylony choć sam mnie wiem czy to był dobry pomysł bo ta stara wizualnie mi się nie podobała. W tym co ewentualnie bym kupił też jest taka co gorsza chromowana nie czarna ale to już raczej szczegół. https://www.olx.pl/oferta/rower-unibike-voyager-na-kolach-28-meski-trekkingowy-CID767-IDG9uhP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

górna rurka ramy (ta pozioma) nie łechta mi po.... no wiadomo po czym 😊, jest jeszcze trochę luzu

Cytat

 siodełko mam tak ustawione, że mogę jeszcze jakieś 3-5 cm opuścić

Mnie coś tu nie pasuje. Jeżeli masz taaakie długie nogi to siodełko powinno być wyżej, ale może się nie znam 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...