Skocz do zawartości

[Pęknięta rama]Cube MTB ~ 2008r


Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz o jakimś wykwalifikowanym warsztacie,gdzie jest więcej Reklamy niż fachowości,Generalnie to rower można uzdrowić wizyta u spawacza aluminium i poradzi sobie z taka blizną,a ryzyko  pekniecia ponownego  jest nikłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/244364-rama-ponowne-spawanie-ramy-poznań/?tab=comments#comment-2271690

 

Tak ku przestrodze, chyba że ktoś lubi wyrzucić pieniądze w błoto.

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 18:32, Dokumosa napisał:

(czyli z doborem odpowiedniego spoiwa, natężenia prądu, zachowaniu atmosfery ochronnej oraz obróbką cieplną zapewniającą odpuszczenie naprężeń powstałych po spawaniu).

No tak każdy fachowy spawacz alu działa, Jak ma TIG-a AC do alu to spawanie tyle samo zajmuje i jest tak samo trudne jak stali, kwestia sprzętu. Zwykłym migiem czy tigiem zrobisz to kiepsko. A wygrzewa się chwilę opalarką i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku pojawiła się rysa na mojej ramie Accent Peak , jak się okazało pękniecie w okolicach tylnego trójkąta , pospawana przez firmę która robi urządzenia do gastronomii z aluminium wiedz raczej znają się na rzeczy . Nie jestem samobójca i rama wylądowała w trenażerze , po kilku mocnych jazdach pękła zupełnie obok spawu .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@dovectra @Mihau_@leoms@mechanikrowerowy1986

 

Dziś jadę oddać do spawania do lokalnego spawacza aluminium. Dam znać jak pospawa. Generalnie miałem juz nie spawać- ale spawacz powiedział ze pospawa za 50zł wiec oddam. I tam miałem w planach wymianę roweru - wiec mi aż tak nie zależy na jakości. Tzn mam nadzieję że do lata wymienię rower i wtedy będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Typowe pękanie w strafie wpływu ciepła cyt. wiki "Strefa wpływu ciepła – obszar wokół spoiny w spawanych materiałach metalowych, jak i termoplastach. Struktura mikroskopowa i właściwości tej strefy są inne niż materiałów łączonych i spoiny. ".

Aby uniknąc pekania trzeba przeprowadzic obróbkę cieplną w kontrolowanych warunkach (nie na zasadzie, ze nagrzejemy palnikiem i będzie git).

Żeby prawidlowo pospawać trzeba by było najpierw wyszlifować (usunąć) stary spaw i strefę pęknięcia. Ale wtedy nie ustawimy prawidlowo szczeliny do spawania bo wyszlifowaliśmy dużo materiału.A ramy nagiąć się nie da. Chyba że, wytniemy wszystkie spawy w ramie i na nowo poustawiamy rurki. Jak spawacz po prostu naleje nowego spawu w miejscu pękniecia zostawiając stary spaw, to pękanie jest prawie gwarantowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...