Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, kończę bo piszesz bzdurki i wrzucasz przypadkowe informacje - raz 20, raz 40, nie wiesz do jakiego auta.

https://whatnext.pl/polska-dziupla-samochodowa/

Tak to wygląda mniej więcej - te "roczne po kasacji". I nie kupuj kradzionych rzeczy, w końcu kiedyś odkupisz własną. Czego nie życzę, bo mi tez ukradli rower. Złodziei nie wspieramy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie denerwuj się tak :) Dzięki za link. Nie kupuję kradzionych dla Twojej informacji. A a tymi kradzionymi jest tak, że ceny oryginałów są często szokująco wysokie, więc czasem ludzie po prostu nie mają wyboru. I pewnie będzie tak aż do czasów, gdy zrównamy się zamożnością z Zachodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, kamfan napisał:

Tylko akurat w kwestii branży rowerowej to nie jest inflacja tylko straszny wzrost popytu, za którym nie nadąża podaż. Fabryki Shimano pracują już 24h na dobę, a pomimo tego fabryki niektórych producentów rowerów stoją, bo brakuje osprzętu. Warto sprawdzić też liczbę sprzedanych rowerów w 2020 i porównać do 2019, Covid spowodował boom na rowery... Natomiast ciekawe jest to czy jak rynek się uspokoi to czy ceny wrócą do normalnego poziomu.

W 100% się zgadzam, jednak przy zarobkach w Polsce ceny są trudniejsze do przełknięcia niż np. u Niemców. Tam rowery są trochę droższe niż u Nas, ale w portfelach obywatele mają zauważalnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , czytałem ten temat z przymrużeniem oka , sam niedawno kupowałem rower i patrząc na zeszły rok cena do osprzętu pozostała na tym samym poziomie mówimy tu o rowerze grubo powyżej 10 tyś . Dziś chciałem kupić kilka rzeczy : pedały SPD 540 , dwa lata temu płaciłem ok 160 zł dziś 210 zl , dwa lata temu kupowałem też SPD 520 za 99 zł , dzis 140 zł . Idąc dalej trzy lata temu pomagałem kumplowi wybrać rower Mtb , wybór padł na Ghost Kato 7.9 ( rama alu ,osprzęt  SLX , amortyzator Rock Shox 30 Silver Air,  tak w skrócie , cena 3300 zł ) . Dziś kolejny znajomy prosił żebym czegoś poszukał do 3500 zł , jako że siedzę na zwolnieniu lekarskim zabrałem się za to bez wahania . Oczekiwania to osprzęt Shimano i amortyzator powietrzny , jestem przerażony co proponują za 3500 zł   . Z  ciekawości sprawdziłem ile musiał bym dać teraz za rower na takim osprzęcie jak Ghost , co najmniej 4500 zł .  Niestety teraz widzę jak ceny poszły do góry , szkoda tylko że wypłaty tak nie bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grzechu2410 napisał:

 Niestety teraz widzę jak ceny poszły do góry , szkoda tylko że wypłaty tak nie bardzo .

Powodów, dla których wszystko idzie w górę jest wiele. Głównym - polityka rządu, ale chyba nie ma sensu pisać tutaj o polityce. Jedynym rozwiązaniem, jakie widzę w obecnych czasach to tylko ciągłe doszkalanie się i zmiany pracy żeby ciągle negocjować coraz to lepsze warunki. Ale to i tak w pewnym momencie uderza się w sufit. 

Dwa lata temu bez problemu mogłem sobie żyć mając dwóch klientów, którym robiłem pełną komunikację zewnętrzną i w Internecie. Teraz to minimum 5. Gdyby nie trafił mi się jeden z dużych graczy rowerowych, to nawet nie myślałbym o zmianie roweru w tych czasach. 

@grzechu2410, w 2010 też były zupełnie inne koszty życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Grubo :D Właśnie widzę ceny Treków na ten rok i się śmieje :w00t:

Nie tylko Ty się śmiejesz. Takiej beki to naprawdę baardzo dawno nie było w tej branży. Zwróć uwagę co jest grane w katalogu za 13K. To z czego absolutnie wszyscy się śmieją to Top Fuel 7 za 13K w alu, Judy, SX, podstawowe tarcze 26-ki z MT200:wallbash: Tylko my się śmiechamy a to tak naprawdę jest mało zabawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podwyżki u Treka to grubo.

Z PLN po prostu przeszli w USD, topowe szosówki już ponad 200 000zł :D. ZA TYLE TO JA W POLSZY MIESZKANIE KUP

image.thumb.png.fa5fa09838c14c3dacd8fad3348cd785.png

image.png.3917683c287a7bc7c7407d3964ddca9c.png

KOGO n a to stać??? Chyba tylko tych złodziei kurła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatycy a zwłaszcza Ci programiści to najgorsi. Zarabiają tyle co prezesi oddziałów banków, więcej niż prezesi oddziałów sklepów, panoszą się potem po tych Starbucksach z laptopem i myślą, że są niewiadomoolo kim!!! Fuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

Informatycy a zwłaszcza Ci programiści to najgorsi. Zarabiają tyle co prezesi oddziałów banków, więcej niż prezesi oddziałów sklepów, panoszą się potem po tych Starbucksach z laptopem i myślą, że są niewiadomoolo kim!!! Fuj!

To się naucz i zarabiaj, kto Ci broni? Praca w IT wcale nie jest taka piękna jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Sorry - ale to jest rynek.

A bzdura, najgorsze szuje jakich znam! :D Samo flat whitey piją bo latte to już nie można powiedzieć... albo kawa z kurzce mlekiem! To im prze usta nie przejdzie. A piwo nie może być piwem, tylko musi być  nowym kraftem na rynku. Już ja dobrze ich znam !! Serio....,,..

Nauczyliby sięco to prawca uczciwa, młotem kowadłem by pokuli trochę a nie siedzą za tym biurkiem nieiwadomo co robią i zarabiają 10000zł na rękę co miesiąc jak nie lepiej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wkg napisał:

@arturooo3 Kolejny raz myślę, że żartujesz i podpuszczasz ale widzę, że Ty poważnie :( Piwo z małych browarów Ci przeszkadza i kawa ?

@wkg oczywiście, że tym razem sobie cisnę bekę i podpuszczam ;) ale czytanie niektórych opinii o programistach albo informatykach jest bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mnie niegodne byłoby, w końcu częściowo należę do tego przeklętego przez niektórych grona :D. Wiesz, jak to pewien polski polityk uważa, bo jak nie ma fabryki i się nie dymi to co to w zasadzie tam powstaje? No co? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...