Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Obserwuję temat od samego początku jego powstania i powiem, że bardzo wiele osób rozpamiętuje co było na tamtym forum. Było i już minęło, nie wróci w takiej samej postaci jak było. Myślę, że kolejny post w temacie jak to było źle czy dobrze nie ma sensu. Kilka osób poruszyło bardzo istotną kwestię, jeśli chcesz aby ktoś został zapomniany, miał mniej wyświetleń itd. to zwyczajnie należy go ignorować, nie pisać na ten temat i odhaczyć wszelkie subskrypcje. Ciągła nagonka robi jedynie mnóstwo nic niewnoszącego szumu i nakręca spiralę zainteresowania wokół danej osoby. :)

3 godziny temu, komandosek napisał:

Sam temat o rowerach mtb <5k miał ponad 100 stron by pokazać skalę, tu zaś widzę 39stron od 2011r.  Konserwatywne podejście moderacji było sposobem walki o to by forum było czytelne i ciężko od nich oczekiwać podwójnych standardów wobec użytkowników. Frost, no jakbyś się z choinki urwał

Nie jest to żaden wyznacznik forum i jakości przedstawianych na nim treści. Według mnie dobrze jeśli wszystko jest skompensowane w mniejszej ilości tekstu, bo jest łatwiejsze w odbiorze. Ponadto tematów o rowerach za kwotę X jest cała masa, a na tamtym forum może było ich mniej lub nawet jeden. Nie wiem, aż tak się nad tym nie zastanawiałem, jednak z jakością nie ma to nic wspólnego. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że osoby z tamtego forum przeniosły się tutaj, ale jakby nie patrzeć, to są tylko fora dyskusyjne. Nie widzę sensu w robieniu z tego jakiejś wojenki przez jednego faceta, który co chwilę zaczyna jakiś projekt, o którym później zapomina. Po prostu sobie z tym nie poradził i tyle, zawalił sprawę, a niektóre osoby cisną go tutaj, jakby im piłą łańcuchową pociął wszystkie karbonowe ramy...
Ja w zasadzie tylko czytam to forum, nie udzielam się, ale mam prośbę - nie zaniżajmy jego poziomu tylko dlatego, że jakieś inne forum jest kiepsko zarządzane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komandosek napisał:

..A może jeszcze dorzuce coś o moderacji bo to nie jak piszesz "forumowe gestapo". Forum szajbajka utylizowało tysiące zapytań od randomowych ludzi na tematy sprzętowe, często zakładane w dziwny sposób i dziwnych miejscach -> zapytania napędzane kontentem Szajbajka. Sam temat o rowerach mtb <5k miał ponad 100 stron by pokazać skalę, tu zaś widzę 39stron od 2011r.  Konserwatywne podejście moderacji było sposobem walki o to by forum było czytelne i ciężko od nich oczekiwać podwójnych standardów wobec użytkowników. Frost, no jakbyś się z choinki urwał

Przeczytaj mój post jeszcze raz albo kilka razy jeżeli jest to wymagane.

Ja nie miałem żadnego problemu z moderacją i nikt mi tam żadnej krzywdy nie zrobił. Nie można powiedzieć tego o innych głosach w tym temacie i o nich właśnie wspominam. Niektórzy płaczą jak dzieci, że im ktoś im kiedyś zablokował możliwość pisania na prywatnym forum bo "coś tam coś tam".

Internet very serious business.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrącę swoje trzy grosze jako swego rodzaju ciekawostkę. 27 grudnia założyłem tam konto i napisałem posta z prośbą o poradę, dość długiego z podaniem konkretnych modeli rowerków, porównaniem itd W pierwszym zdaniu zaznaczyłem że jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Nagle dostałem informację od admina PrzeLuka ze mam bana na tydzień i "przemyśleć swoje zachowanie" Pomyślałem zwyczajnie że to pomyłka, bo wszystko zrobiłem zgodnie ze sztuką, odpowiedni działitp. Zrobiłem więc nowe konto, wkleiłem ten sam temat, postanowiłem go dopieścić, jeszcze bardziej szczegółowo podając dane rowerów.  Dostałem bana pernamentntego i odpisane przez PrzeLuka "nie będziesz robił z nas debili". Niestety nie dane mi było dowiedzieć o co chodzi i powiem szczerze zszokowało mnie to.Poczułem się jak w szkole podstawowej, że mam przemyśleć swoje zachowanie i iść do kąta, gdzie człowiek po prostu chciał prosić o poradę  :D Myślałem, że celem każdego forum jest merytoryczna dyskusja, prośba o poradę i nowi użytkownicy. Ale jeśli ktoś dostając w ręce admina robi z siebie Boga i ustala swoje zasady to szczerze nie dziwię się że tamto forum upada i że ludzie jak to sam admin PrzeLuka ujął wylewają na niego wiadro pomyj i jak to on musi cierpieć. Z takim podejściem to sam go wyzywałem pod nosem mimo że człowieka nie znam. Szkoda, że nie widział powodów w wylewaniu pomyj w swojej osobie, skoro banował dosłownie za nic bez podawania przyczyny i w dodatku z idiotycznym komentarzem"przemyśl swoje zachowanie".

Analogicznie założyłem tu konto na naszym forum, zależało mi na czasie, bo napaliłem się na Authora Ronina - dostałem szybką odpowiedź, paru kolegów mi go wybiło z głowy- że to nie jest rowerek dla mnie. Wszystko w miłej atmosferze i ciekawej dyskusji. Żałuję, że od razu tutaj nie trafiłem i musiałem się irytować na tamtym forum  :)

Pozdrawiam kolegów forumowiczów i administrację życząc wytrwałości z nowymi forumowiczami jak ja  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że przyszła tu pozytywna część rodziny chętnej do normalnej dyskusji,  a nie szukania dziury w całym  :) Bo jak wiesz kolego nawet wśród rodzin zdarzają się rodziny patologiczne  :D i jak przyjdzie tu admin PrzeLuka i zacznie wprowadzać swoje porządki, to większość ludzi by już tu miała za coś bana ( nieważne za co :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JackFrost napisał:

Przeczytaj mój post jeszcze raz albo kilka razy jeżeli jest to wymagane.

Ja nie miałem żadnego problemu z moderacją i nikt mi tam żadnej krzywdy nie zrobił. Nie można powiedzieć tego o innych głosach w tym temacie i o nich właśnie wspominam. Niektórzy płaczą jak dzieci, że im ktoś im kiedyś zablokował możliwość pisania na prywatnym forum bo "coś tam coś tam".

Internet very serious business.

 

Domyśliłem sie co masz na myśli ale napisałeś takim trzynastozgłoskowcem że szanse były niewielkie, stąd uznalem ze trzeba wyjaśnić

Nie miej żalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Credo mijasz się poniekąd z prawdą a nie czytanie regulaminu nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Wskazywałem Ci konkretnie gdzie naruszałeś regulamin mimo to uważałeś, że jesteś mądrzejszy i sprytniejszy.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że niektórzy do dziś nie przełknęli BANa lub innej zadry a że trafiła się okazja to trzeba nas trochę "dojechać". My byliśmy zobligowanie regulaminem do określonych działań, tak jak tutejsza administracja a to że czytanie regulaminu jest komuś obce nie było naszą winą. Po wypowiedziach niektórych widać, że te BANy faktycznie były zasłużone.

Nie przyszedłem tu po to by się z kimś użerać a kontynuować rowerową przygodę, więc jeśli komuś nie w smak moja osoba to niech mnie po prostu ignoruje tak jak ja mam zamiar niektórych ignorować. Forum nie ucierpi i status quo zostanie zachowany, więc zamiast siać ferment zastanówcie się czy o to właśnie wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jest i on, jaki ten świat mały  :) Karma wraca znasz takie przysłowie. Nie pomyślałem,że kilka dni po tym jak mnie bezpodstawnie zbanowałeś spotkamy się tutaj. Nic nie wskazałeś za co, dawałeś po prostu od razu bany czego jestem przykładem. jeśli nie podobała ci się czczionka czy inne pierdoły a to już kwestia gustu- to nie jest powód do banowania, można przenieść posta, wejść w interakcję z nowym forumowiczem, zachęcić go do zmiany :) taka rola administratora, ban to ostateczność za konkretne rzeczy, wyzwiska wulgarność itp  Założyłem nowe konto, zrobiłem posta i oczekiwałem merytorycznej odpowiedzi- w zamian dostałem bana z informacją że mam przemyśleć swoje zachowanie. Jakie zachowanie nie wiem do dzisiaj, bo to że napisałem posta nie obrażając nikogo to chyba nic złego, nie sądzisz? Po prostu najwidoczniej przerosła cię ta funkcja i poczułeś się zbyt ważny niż jesteś. Nie uważałem się za sprytniejszego, założyłem nowe konto i wkleiłem jeszcze raz posta oczekując pomocy forumowiczów. W zamian dostałem nadgorliwość administratora banującego wszystkich i wszystko swobodnie interpretując regulamin .Zwyczajnie nie myślałem, że ktoś może mnie za nic zbanować mając jakieś kompleksy i że to po prostu pomyłka. 

Założyłem dokładnie tego samego posta na tym forum z prośbą o porównanie dwóch rowerków- w zamian dostałem merytoryczną pomoc i ciekawą wymianę poglądów. Nadal nie widzisz różnicy?

Dlatego na tym forum nie ma problemów i wątpię, że administracja ma problemy z "wylewaniem wiadro pomyj" na swoje osoby jak to ująłeś. Ty widocznie sobie na takie zasłużyłes i nie dziwie się ludziom że puszczały im nerwy. Oczywiście w treści na wykopie piszesz jakim to byłeś szeryfem i to dlatego spotykałeś się z takim negatywnym odbiorem. Myślę, że skoro traktowałeś tak nowe osoby jak mnie to powody były inne i widać je gołym okiem.  :) 

Cieszy, że tutaj nie masz adma i jesteś równy jak wszyscy, bo pewnie wiekszość z tego forum by już musiała "przemyśleć swoje zachowanie" i dostałaby bana. Oby administracja nie popełniła takiego błędu jaki zrobili na tamtym forum dając ci takie możliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Credo napisał:

Dlatego na tym forum nie ma problemów i wątpię, że administracja ma problemy z "wylewaniem wiadro pomyj" na swoje osoby jak to ująłeś.

Mimo wszystko z góry prośba o kulturalną dyskusję, albo wyjaśnianie ewentualnych sporów na priv, bo wcześniej kilka osób chyba lekko poniosły emocje. Nikt nie chce zamykać tematu, czy dawać ostrzeżeń :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mareq_BB napisał:

Credo: polecam ci terapię. Zostań moderatorem i to jednym z niewielu. Trochę ci się wyklaruje jak wygląda ta niewdzięczna robota.

Po drugie nie zaczynajmy obecności w nowym miejscu od sporów. Pace ludziska :) .

Kolego, może lepiej nie bo po paru latach też będę dawał bany za niewinność będąc wypalonym tą robotą jak niektórzy :D  Kiedyś bawiłem się w takie rzeczy, ale w innej działce. Fakt nie jest to łatwa robota, ale trzeba mieć do tego serce i cierpliwość - bez tego szkoda nerwów i swoich i nowych użytkowników. Nie każdy się do tego nadaje, a podstawa to normalność i zdroworozsądkowe podejście  :) 

 

Dyskusja jak najbardziej kulturalna, po prostu każdy napisał co o pewnych kwestiach myśli i tyle. Zresztą nawet nie wiedziałem, że ktoś założył tu taki temat i konkurencyjnym forum i przypomniała mi się taka historyjka  :D  

Najlepszego w Nowym Roku wszystkim i tylko merytorycznych dyskusji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dokładnie :D chociaż porównując sytuację wolałbym wiedzieć za co jestem spałowany i wsadzony na dołek niż dostać bez powodu xD a że nigdy nie miałem problemów z policją to tak samo i na forum byłem delikatnie mówiąc zaskoczony niewspółmierną reakcją do wykroczenia  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, safian napisał:

Nikt nie chce zamykać tematu

Właśnie ktoś chce :(

18 minut temu, Credo napisał:

trzeba mieć do tego serce i cierpliwć

Widzisz, Ty akurat moim zdaniem padłeś ofiarą zbyt wielu obowiązków spoczywających na jednej osobie.

Czy myśmy przypadkiem nie rozmawiali wtedy na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Accent_Szaj napisał:

Właśnie ktoś chce :(

Widzisz, Ty akurat moim zdaniem padłeś ofiarą zbyt wielu obowiązków spoczywających na jednej osobie.

Czy myśmy przypadkiem nie rozmawiali wtedy na priv?

Być może ktoś miał zbyt dużo obowiązków, ale dla mnie to żadne usprawiedliwienie, tym bardziej ze do dzisiaj nie czuje żadnej winy i jest dumny ze swojego "szeryfowania"  ;)

Nie kolego, nie zdążyłem na pewno z Tobą porozmawiać na priv mimo że bardzo mi zależało na szybkiej poradzie, bo dostałem od razu bana po zamieszczonym poście z pytaniami o zakup roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Credo skoro tak bardzo się upierasz to...  raz założyłeś nowy wątek z wyborem kilku rowerów (niedozwolone regulaminem działu) plus porada jak dobrać rozmiar, czyli multipost niedozwolony regulaminem. Zamknąłem jako nieregulaminowy i nakazałem podzielenie wątku i umieszczenie zapytań w "bikesizig" i odpowiednim wątek w dziale "X". Założyłeś kolejny wątek metodą kopiuj/wklej. Podbijanie tematu niedozwolone regulaminem. Dostałeś za to tydzień kwarantanny po czym założyłeś drugie konto (zakazane regulaminem), zacząłeś wylewać gorzkie żale i znów kopiuj/wklej. Dostałeś BANa za dwa konta. Ot wsio panie "pokrzywdzony".

Tu zakończę naszą dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban powinno się używać jako ostateczność. Wg mnie @PrzeLuka twoje działanie to jak strzelanie z armaty do muchy.

Jestem administratorem i wieloletnim moderatorem jednego z dużych forów technicznych. Ban jest wybitną rzadkością, stosowany w zasadzie tylko w przypadku reklamowego spamu albo ewidentnego trollowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu  :)  tu założyłem identyczny wątek i nikt problemu nie widział. Swoją drogą ciekawe, że powody bana wyjaśniasz dopiero na innym forum , wcześniej zbanowałeś z powodem"nie rób z nas debili" . Nadal się upierasz przy swoim i widzę, że nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki. Jak ktoś miał podzielić posty, skoro dostaje bana na tydzień  :D Możecie zamknąć temat, kolega nadal myśli że jest na swoim forum i że ma swoje zasady... Ostatnim postem przed chwilką pokazałeś właśnie swoje podejście do nowych forumowiczów, biurokracja ponad wszystko  :D dlatego nie dziwię się, że miałeś taką "super" opinię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Credo jeśli to cię uspokoi, to już Fin tłumacz czym zawiniłeś. Forum miało jasno ustaloną strukturę. Osobny dział od porad zakupowych podzielony na typy rowerów, a tam tematy z widełkami cenowymi. To w tych tematach zadawało się pytania w stylu Twojego. Gdybym to ją Cię "obslugiwał" Zapewne napisał bym Ci o tym i skonczyłoby sie na upomnieniu. Chyba że szedłeś w zaparte... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...