Skocz do zawartości

[Tylna] m591 na m592


macca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

na początek:

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! 

czy mogę bez problemu założyć do mojego trekkinga hercules avanos deore, zamienić przerzutkę, obecna m591 wymiana na m592, kaseta 9 rzędów, bardzo dziękuję za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus92 napisał:

Bez problemu możesz zastąpić M591 modelem M592. Pamiętaj tylko, że kaseta nie powinna na największej zębatce mieć mniej niż 32 zęby - poniżej tego poziomu jakość zmiany przełożeń spada w przypadku przerzutek typu Shadow.

a jaki łańcuch shimano do tego zakupić? z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym 9 rzędowym łańcuchem shimano jest CN-HG 53 . I to jest dobry łańcuch . Teoretycznie łańcuch powinieneś dobrać do kasety .  Do Deore  53 , do SLX 73 , do Xt 93 . Tzn kiedyś tak było . Teraz 9 rzędowe kasety są już chyba w altusie . Co do różnic w trwałości łańcuchów też trudno znaleźć jednoznaczne opinie .

Ja zaproponuje sprawdzone , trwałe , tanie ( choć z tym różnie może być bo ceny w niektórych sklepach powariowały ) i wygodne ( spinka ) rozwiązanie - łańcuch KMC z serii X9 .

Aha , oczywiście wiesz że planując zmianę łańcucha trzeba przyjrzeć się kasecie . Jeśli jest zużyta , jeśli długo jeździłeś na rozciągniętym łańcuchu to nowego może nie przyjąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, macca napisał:

do mojego trekkinga hercules avanos deore, zamienić przerzutkę, obecna m591 wymiana na m592

Bardziej pytanie po co? Różnica niewielka, poza budową(592 shadow). Obie przerzutki są bardzo dobre.

2 godziny temu, macca napisał:

jaki łańcuch shimano do tego zakupić?

Najlepiej wybrać najwyższy z Shimano, bo różnica cenowa altus vs XT jest niewielka, a XT jest bardzo fajnie powycinany.

Dodatkową informacją jest to, że łańcuchy 10s lepiej pracują na 9s ;) 

Natomiast jak masz wyższy budżet, to świetnymi łańcuchami są Connex 9sX(bądź 10sX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Dlaczego mówisz że to nieprawda? Płynniej przerzuca biegi, nie zużywa tak kasety, jak i łańcucha, więc to najszczersza prawda. 

To jest czysta bzdura. Powiem więcej skad sie ten mit wziął. Mianowicie do 10rz kaset ludzie stosowali łańcuchy 11sp bo Shimano( większość ) 10 rz łańcuchow to byla i jest porażka. No to wpadł jeden z drugim na świetny pomysł, że do napędów x dac łańcuch  1 rząd wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...