Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Lampka rowerowa na przód z odcięciem


niweja

Rekomendowane odpowiedzi

Na długich moim zdaniem najwięcej lumenów daje Rockbros. Ale to nie jest lampka która świeci jakoś super daleko (tzn świeci daleko ale widziałem lampki świecące dalej). Rozkład światła jest mocno panoramiczny. Nawet w trybie z odcięciem świeci bardzo szeroko. Z lampek które miałem chyba tylko Roxim X7 świecił nieco szerzej.

Mam też nowego KingKonga z osobny aku przyczepianym do ramy. Wrażenia podobne jak wersja x6 ale nieco podkręcona moc.

Zdjęcie z włączonym Roximem RHL3000 ( mocno skompresowane bo forum ma spore ograniczenia co do wielkości pliku):

1395842285_DSC_24152.thumb.JPG.7564ba0dd3cafa7ee538752a45586c68.JPG

 

Edytowane przez Nemrod82
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ja pokażę, z czym jeżdżę zimą. Przejeździłem tak jedną zimę - jest OK. Niewiele bym zmienił (ale nieco bym zmienił).

Światła mijania z kupionego od Chińczyków reflektora motocyklowego z odcięciem. Link (z Alle bo nie mogę teraz znaleźć jej na Ali)

Drogowe to klon Magicshine 872, kupiony w Juli. Link (kiedyś była sporo tańsza)

Chińczyk działa na napięciu (zdaje się) 12+ V, więc do tego dołożyłem pakiet ogniw 6x21700 z napięciem wyjściowym 14,4 V. Wszystko zdrutowane razem, wygląda tak:

image.thumb.jpeg.33979b5ced4d35dcb077882ba21d4270.jpeg

image.thumb.jpeg.23242e04f1a7d0f177b85d3b576a7382.jpeg

 

Świeci to tak (płot po lewej 25 m, dom na wprost 80 m):

(mijania)

image.thumb.jpeg.0cb8eec7d7e7e37eca6fe106ee927def.jpeg

 

(mijania + drogowe)

image.thumb.jpeg.1e58371122afeacc8e177159c7e57d7f.jpeg

 

 (same drogowe)

image.thumb.jpeg.246a46e83f75aa38456abfc20d18ae3a.jpeg

 

(dla porównania, Convoy S2+ w najmocniejszym trybie, położony niefortunnie na aparacie)

image.thumb.jpeg.a5ed53332f2e202839b618702b963ea5.jpeg

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, "drogowe" to działo świetlne. Używam jej sporadycznie, kiedy jadę przez las. Świetny klimat - dookoła ciemno, a jedzie się bez żadnych ograniczeń. Tylko: Ty, ciemność, rower i droga :- )

"Mijania", podczas codziennego użytkowania, mam niżej ustawione, ale nadal mam ciemną dziurę przed rowerem. W praktyce, zupełnie to nie przeszkadza (mnie). Dodatkowo, kierowcy traktują mnie bardziej jak wolno jadący skuter lub motocykl (coś na kształt szacunku dla innego uczestnika ruchu), a nie jak rowerzystę, którego można rozstawiać po kątach.

Wcześniej miałem Busch + Müller Lumotec IQ i jednak była za słaba (dla mnie).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 11:00, Nemrod82 napisał:

Ogólnie to trochę tych lampek posiadających tryb drogowy/offroad się narobiło: KingKong X6, Rockbros RHL3000,  Enfitnix Navi1600, Magicshine CBL1600...

 

Można jeszcze dodać Bush&Muller ale na razie mają tylko pod elektryki (IQ-XL/XM/XS Highbeam), a tej jesieni pojawiło się pod dynamo (IQ-XL Highbeam).
Trzeba by drutować zasilanie w przypadku zwykłego roweru bez dynama.

No i to dosyć drogie zabawki.

Czy do lasu się nadadzą ciężko powiedzieć.
Ja mam IQ Premium zasilone z 2x18650 + latarkę. Lampka robi za mijania, a latarka wiadomo do lasu i bezdroża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...