Skocz do zawartości

[opony] nowe opony do lasu 29"


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Barzo G+, Mezcal G+ i Rocket Ron Evo. 

Rocket Rona mam starego i już zmęczonego życiem ale jest to rewelacyjna opona. Szybka, na każde warunki. Tylko co z tego jak bieżnik schodzi w oczach w takim tempie, że kupowanie jej nie ma sensu.

Większość sezonu obecnego i poprzedniego miałem założone Barzo i już myślałem, że innych opon nie chcę. Potem kupiłem gravela i okazało się, że full to nie jeździ ;) 
Po kolejnej wycieczce w góry na Barzo założyłem Mezcale, które też już miałem wcześniej. Są wyraźnie szybsze i lżej się na nich jedzie pod górę w terenie.
Tylko trzeba pamiętać, że to opony na przede wszystkim twardą nawierzchnię. Czy suchą czy mokrą to wszystko jedno ale bez głębokiego błota. Barzo mogą trochę więcej.

Przy następnej okazji pewnie założę Barzo na przód i zostawię Mezcal z tyłu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te szare ścianki wyglądają jak jakieś OEM pod ten rower :D

 

Nie wiem czy to placebo czy faktycznie, ale czuję że są szybsze niż IKON, które miałem. Na zjeździe z tej samej górki osiągnęły niecałe 2km/h wyższą prędkość. Niby nie dużo ale raz że zjazd jest krótki, a dwa że popadało i teren był bardziej grząski. Co najbardziej odczułem to przejazdy przez np. korzenie są dużo przyjemniejsze, opona lepiej amortyzuje (oczywiście na tym samym ciśnieniu co poprzednie).

 

Tylko ta waga... 741 barzo i 720 mezcal w wersji 2.25. Producent deklaruje dla Barzo 680g więc jest przepaść.

IMG_20201007_173906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNT do lasu...? :rolleyes: I zdziwiony, że waga ciężka...?

Bardzo wielu znajomych jeździ i ściga się na CST w wersji SF (ważą sporo poniżej 500g) po terenie nieco bardziej wymagającym niż las i szczerze mówiąc przestałem widzieć sens kupowania opon w wersji TNT na warunki inne, niż typowo górskie z ostrymi kamieniami. Jeśli ktoś rypie enduro czy trail, to ma to sens. Ale do takiej Meridki i lasu... No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ważne, że autor jest zadowolony z jazdy na Vittorii (mało jest niezadowolonych ;)).

No i faktycznie super pasują kolorystycznie do ramy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, gdyby zwykłe były czarne to nie wziąłbym TNT... Mam nadzieję, że na moją jazdę rekreacyjną, bez ścigania, to poza barierą psychologiczną  nie poczuję tych może 100g na komplecie względem nie TNT.

32 minuty temu, skom25 napisał:

Ładny rower, zrób tylko porządek z pancerzami, bo niezły makaron tam masz :D

 

A co radzisz z pancerzami? Trochę ich jest bo doszedł dropper i mam blokadę amortyzatora (chociaż myślę o usunięciu manetki, w praktyce z niej nie korzystam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hawkeye napisał:

U mnie te szare ścianki wyglądają jak jakieś OEM pod ten rower :D

 

Nie wiem czy to placebo czy faktycznie, ale czuję że są szybsze niż IKON, które miałem. Na zjeździe z tej samej górki osiągnęły niecałe 2km/h wyższą prędkość. Niby nie dużo ale raz że zjazd jest krótki, Tylko ta waga... 741 barzo i 720 mezcal w wersji 2.25. 

Ja tam rozumiem TNT ale odnoszę wrażenie że opony Vittoria są coraz cięższe. Mam u siebie zwijane Barzo 27,5x2,25 na przodzie, zwykły zwijaniec z jakiegoś starszego wypustu to waży 540 gram. I z tego co pamiętam to wersja pod 29er nie była dużo cieższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 18:47, Alsew napisał:

I jeszcze żeby Vittoria miała opony w normalnym kolorze (w sensie czarnym) to byłaby bajka... Mi się, jak na razie, z ich stajni najbardziej podoba Peyote i Barzo. Mezcala nowego jeszcze nie próbowałem, tego poprzedniego miałem na chwilę. Myslę że połączenie Peyote z Mezcalem na tyle też może być fajne. Miałem też kiedys Saguaro, teraz widzę że wrócił tylko na 29er, ma jakąś straszną wagę, ale to też fajny laczens jest ;-)  

Peyote z Mezcal wyglądają tak(oba TNT 27,5 2,25, z tym że Peyote bez G, rower swieżo po trasie):

DSC_3307.JPG.c5429ded2b4b5b6ff34bdd50445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skom25 napisał:

Skrocic do identycznej dlugosci i pospinac.

Pancerza od droppera nie da się połączyć z tym od przedniego hamulca, ale tylny hamulec i przerzutkę zrobię po wymianie kierownicy.

 

Wracając do opon, żałuję tylko doboru rozmiaru. Wziąłem obie 2,25". Mezcal na tyle ma 56mm, barzo z przodu 53mm... Mogłem kupić 2.35+2.25 lub 2.25 + 2.1. Odnośnie wagi to głównie chodzi mi o różnicę pomiędzy deklaracją producenta a wagą rzeczywistą (680 vs 740), a nie sam fakt że waży aż 740g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 21:33, hawkeye napisał:

Wracając do opon, żałuję tylko doboru rozmiaru. Wziąłem obie 2,25". Mezcal na tyle ma 56mm, barzo z przodu 53mm... Mogłem kupić 2.35+2.25 lub 2.25 + 2.1. Odnośnie wagi to głównie chodzi mi o różnicę pomiędzy deklaracją producenta a wagą rzeczywistą (680 vs 740), a nie sam fakt że waży aż 740g.

A to jest wersja G 2.0? Pytam bo też będę kupował taki set ale chciałem 2.35. A tu wygląda, że trza by brać Barzo w rozmiarze 2.6 co może się nie sprawdzić przy moich 23 mm obręczach. Bo skoro Tobie brakuje 3 mm to przy wersji 2.6 pewnie braknie 5 mm i będzie akuratne dla mnie 60 mm. 

Pytanie do innych użytkowników wersji G2.0 czy Wasze Barzo i Mezcale trzymają deklarowany wymiar czy też są zbyt wąskie? Jeżdżę teraz na komplecie Saguaro TNT 29x2.2 i mają 56 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@hawkeye ja pisałem, że moje Mezcale mają 58,5 mm na obręczy 27 mm. Pierwotnie po założeniu miały około 56 mm.

@gruber tak czy inaczej na moich obręczach Vittorie są najszersze spośród opon jakie na nich były założone. A poza Mezcalami używałem Hutchinson Toro 2 2.1 oraz Maxxis Ikon 2.2, ponadto Vittorie mają najwyższy balon z nich wszystkich i dają najwięcej komfortu. W każdych oponach ciśnienie pomiędzy 1.6 a 1.8 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na zagranicznych stronach za pomocą translatora, że Mezcale trzymają wymiar natomiast Barzo nie. Chodzi o wersje 2.0. Ale tłumaczenie translatora pozostawia wiele do życzenia więc nie byłem pewien czy na pewno dobrze to zrozumiałem. We wcześniejszych wersjach nie było raczej problemu dlatego zależy mi na opinii osób użytkujących nową wersję G2.0.   Ja teraz na Saguaro jeżdżę w terenie  z ciśnieniem P/T  1.3/1,7. Ale ostatnio przeciąłem oponę przy dobiciu pomimo Chucka DH i będę kupował na tył Cush Core. Aby nie podnosić ciśnienia a może nawet trochę obniżyć. Jeśli Barzo 2.35 będzie miała biedne 55 mm to trochę słabo. Teraz mam mocne 57 a wolałbym więcej niż mniej.

Bogus92 Twoje Mezcale to 2.2 czy 2.35? I czy masz też Barzo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...