Skocz do zawartości

[lampka tył] mocna do jazdy dziennej podsiodłowa


PanMarcinPL

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 Poszukuję tylnej lampki głównie do jazdy dziennej, czyli mocnej pokroju Bontrager Flare, ale z mocowanie do siodełka co jest warunkiem konieczny.

Jeżdżę częściej w dzień i chcę zamontować coś bardzo widocznego, na przód już kupiłem fajną Enfitnix Navi800, ładnie świeci w nocy z linią odcięcia, a na dzień ma mrugające co pół sekundy pojedyncze strzały stroboskopu co idealnie się sprawdza nawet w słoneczne dni, także tu temat ogarnięty.

Aktualnie z tyłu pod siodłem ANTUSI Q5,  która bardzo fajnie sprawdza się wieczorem i w nocy, w dzień jako tako... Reaguje również na hamulec co jest fajnym dodatkiem, ale nie koniecznym dla mnie. Wcześniej posiadałem Meroca MX2, bardzo podobna, świeciła bardzo ładnie, mocniej, ale reagowała na stop jak chciała, zapalała się nawet na równej prostej drodze podczas przyśpieszania...

 

Czy znacie jakieś tylne lampki, które spełniają powyższe kryteria? Przede wszystkim mocna do jazdy dziennej i montowana pod siodełkiem, najlepiej okrągła, do jazdy głównie po asfalcie poza miastem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to flare mozesz zamontowac do siodelka, tylko siodelko musisz miec od Bontragera :>> 

oni maja jakies rozwiazanie zintegrowane ... 

Ja polecam cos co wedlug mojej oceny jest najlepszym bajerem jaki kupilem w stanich 5 latach, Garmin Varia 510, mozna do niego dokupic mocownaie na pręty siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lekkich lampek należało by dodać ;) Ja już dzięki mocowaniu do szlufki jedną lampkę zgubiłem, a druga urwała szlufkę ;) Obie ważyły dzięki bateriom. Wiadomo też, zależy jak producent torebki się przyłożył - u mnie jedna była z Decathlonu a druga firmowana przez Meridę. Ostatecznie mam i lampkę zamocowaną do siodełka i torebkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie oślepiaj kierowców a tym bardziej rowerzystów.

Bontrager Flare RT to może nie jest lampka, która wytrzyma na jednym ładowaniu miesiąc, ale za to jest bardzo malutka i nie oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturooo3 napisał:

nie oślepia

No to zrób tak jak napisal @steve69

Ta lampka w upalny dzien w pelnym sloncu jest widoczna z min. 2km bez problemu - tyle mialem do zakretu za ktorym mi znikala ta lampka, jak pierwszy raz ja widzialem...i gonilem goscia zeby zapytac co to za kosa, wiec sie zblizalem... W tym trybie wnocy to.. wypala galki.

2 godziny temu, arturooo3 napisał:

Bontrager Flare RT

I badzmy precyzyjni. Bo jest flare o ktorym pisze autor i flare rt. Rozni je m.in moc...i rt jest mocniejsza jedna ma 35lm druga 90lm...ja nie jechalem nigdy za czyms swiecacym intensywniej niz flare rt w day flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cinol123 napisał:

I badzmy precyzyjni. Bo jest flare o ktorym pisze autor i flare rt. Rozni je m.in moc...i rt jest mocniejsza jedna ma 35lm druga 90lm...ja nie jechalem nigdy za czyms swiecacym intensywniej niz flare rt w day flash.

Jak dojdzie do mnie ta lampka to zrobię krótką recenzję i być może będzie nawet mocniejsza od Flare, bo w teorii ma 120 lumenów, oczywiście w zależności od wybranego trybu. Posiada również tryb automatyczny tak jak Flare i zmienia intensywność w dzień i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PanMarcinPL napisał:

120 lumenów

Jak na tylna lampke... to pewnie jak jedzie ktos na rowerze za taka lampka, to przy blyskach, chyba widac caly szkielet jegomościa ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cinol123 napisał:

ja nie jechalem nigdy za czyms swiecacym intensywniej niz flare rt w day flash

Zastanawiałem się jeszcze nad wyższym modelem Seemee 200 od MagicShine, ma 200 lumenów :o jednak w recenzjach często padały słowa, że jest po prostu za mocna. Jak dla mnie również za duża, posiada dodatkową diodę świecącą od spodu, daje rady przy montażu na sztycy, dobrze świeci również w dół, u mnie pod siodełkiem i nad torebką to by się nie sprawdzało.

Być może jak mnie przypadkiem spotkasz to będziesz mieć możliwość jechać za czymś świecącym intensywniej niż Flare RT, jeżeli RN120 da faktycznie 120 lumenów w Interactive mode, a tak wynika w jej testów, zweryfikuję po otrzymaniu paczki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanMarcinPL, podsumujmy to tak:

1. Jeżeli chcesz zwiększenia bezpieczeństwa najlepszą opcją jest zakup radaru wstecznego. Radar poinformuje Ciebie o samochodzie ZANIM je usłyszysz a do tego poinformuje samochody o Tobie - zwiększając częstotliwość mrygania. Zapraszam do wątku obok, poczytaj, jeżeli na razie fundusz nie pozwoli kupisz za kilka lat ale zapoznaj się z produktem - bo to przyszłość w teraźniejszości ;) (PS: te radary czasem można wyrwać w cenie mocnej lampki).

2. Jeżeli chcesz zwiększenia bezpieczeństwa ale nie zdecydujesz się na zakup radaru to nie idź w moc tylnych lampek a prędzej jakość i ilość. Kup jedną markową, sprawdzoną w setkach recenzji online i polecaną przez owych stu recenzentów i zamontuj ją pod siodełkiem. A dodatkowo na tylny element ramy na wysokości koła możesz kupić coś słabego, pionowego ale dodatkowo zaznaczającego Twój obrys na drodze w nocy. I dodaj jakiś element odblaskowy, choćby pomyśl wybierając kurtkę aby miała elementy odblaskowe.

 

Dla kierowców nie ma nic gorszego, niż zbyt mocne światła i nie myl mocy ze światłem dobrze widocznym - to dwie różne rzeczy. Dobrze będziesz widoczny gdy lampka zastosuje odpowiednie soczewki (jak np. w Flare RT). Nie ma nic gorszego niż mieniące się w porysowanej przedniej szybie światło rozbryzgujące się po całej owej szybie w efekcie utrudniając zobaczenie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

podsumujmy to tak:

Ja bym jeszcze dopisał iz warto sprawdzic jakie która lampka ma mocowania w zestawie i jakie mozna dokupic w opcji... bo może sie okazac, ze niektora pasuja bardziej inne mniej...

Np Garmin Varia mzona zamontowac na sztycy, w zestawie z 510 sa 2 gumki, do sztycy okrągłej i aero ... a mozna dokupic dodatkowo gumke do kwadratowych sztyc  :> JAk i mozna dokupic na ali mocowanie pod siodlo (chyba nawet juz u nas na alledrogo to widzialem) ...  Jesli ktos nie lubi mocnowac na gumki, do okraglych sztyc jest mocowanie na obejme... Mocowanie na gumki jest ... mocno słąbe jak ktos ma jedno i kilka rowerów ... ta gumka nie przetrwa próby czasu :P

W przypadku Bontragera jak wspomniano sa tez opcje zintegrowane z rowerami/sztycami/siodelkami bontragera  i pewnie da sie cos wiecej dokupic w bontragerowych akcesoriach, nie sprawdzalem.  Za to przekladnaie miedzy rowerami juz jest wygodniejsze niz w przypadku w/w garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to wiadomo ale to jest tak indywidualna sprawa, dzisiaj to dziesiątki rodzajów mocowań, czy na sztycę, na gumki czy do siodełka, a do siodełka to może podsiodłówkę.. eh.. zawsze trzeba szukać :P  ja Varię początkowo zamocowałem na gumki, ale takie mocowanie się troszkę ruszało i zmieniłem w końcu na obejmę.

Z przednich jeszcze jest świetny BLENDR od Treka/Bontragera, bardzo mi przypadł do gustu. To jest system mocowania do 2 akcesoriów na wysięgnikach z mostka - dzięki temu nie zajmujemy miejsca na kierownicy i całość nazwałbym... najbardziej elegancką forma na mocowanie przednich akcesoriów :D

Tak to wygląda na moim staruszku, dla którego już kilka miesięcy szukam następcy:

image.png.2f856b6e1804fe585d561060de72251b.png

image.png.77841ee777362286f4e5d393491b78c3.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturooo3 napisał:

Jeżeli chcesz zwiększenia bezpieczeństwa najlepszą opcją jest zakup radaru wstecznego

Tak zgodzę się z Tobą, jednak cena odstrasza.

 

Godzinę temu, arturooo3 napisał:

Dla kierowców nie ma nic gorszego, niż zbyt mocne światła i nie myl mocy ze światłem dobrze widocznym - to dwie różne rzeczy. Dobrze będziesz widoczny gdy lampka zastosuje odpowiednie soczewki (jak np. w Flare RT).

MagicShine produkuje głównie oświetlenie rowerowe, znają się na tym i mają bardzo dobre produkty, przemyślane konstrukcyjnie, soczewki także rozsądnie dobierane nie oślepiają. Spojrz na ich serię Allty na przód, ciekawe konstrukcje również z dodatkową soczewką do jazdy dziennej.

RN120 ma widoczność 260 stopni i aby być widocznym w dzień musi posiadać także odpowiednią moc. Przeglądałem sporo filmów z jej udziałem, jednak wolę ocenić samemu produkt, wrócę do tematu po testach.

Ma w komplecie mocowanie na gumkę do standardowych sztyc i aero plus pod siodełko, jednak wisi dość nisko i torebki podsiodłowej do tego uchwytu nie założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PanMarcinPL napisał:

Tak zgodzę się z Tobą, jednak cena odstrasza.

I tak i nie, może cena oficjalna wysoka - choć nadal warta tego sprzętu - seeerio, tak ja swoją używkę kupiłem za 300zł może 350zł. Podobne ceny (no max 400zł) są też na AliExpress na starsze modele. Teraz z nowszych jest też tańsza wersja bez lampki, sam radar, jest wersja BT ponownie - starszym modelem będzie teraz ten jeszcze rok temu nowy ;). Garmin ma wysokie ceny na stronie Garmina, ale szukając po sklepach zza granicy (Chiny) lub z naszych granic ale tych drugich (Unia Europejska) oraz czekając na promocje - jesteśmy w stanie zdziałać sporo :D

Teraz, PanMarcinPL napisał:

MagicShine produkuje głównie oświetlenie rowerowe, znają się na tym i mają bardzo dobre produkty, przemyślane konstrukcyjnie, soczewki także rozsądnie dobierane nie oślepiają. Spojrz na ich serię Allty na przód, ciekawe konstrukcje również z dodatkową soczewką do jazdy dziennej.

Nie znam, nie kłócę się. Po prostu ilość lumenów mnie przeraziła ale inna sprawa, że lumeny nieraz różnią się od producenta do producenta.. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...