Skocz do zawartości

[Okulary] Jakie okulary na pochmurną pogodę oraz na noc do 100 zł


kriso

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, KSikorski napisał:

Żółte na dzień, a przeźroczyste na noc. Mam i polecam. Zresztą przeciwsłoneczne z tej samej serii też posiadam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem z tych co okulary gubią jak tylko sobie kupią jakieś lepsiejsze, które było by szkoda zgubić. Podobnie z parasolkami, scyzorykami zegarkami itd

Dlatego od lat jeżdżę z UVEX Pheos ... takie ładniejsze BHP. Kosztuje to 25-30 zł i nie żal posiać.

Jeżdżę z bezbarwnymi bo dla mnie to tylko ochrona przd muszkami pyłkami, gałązki w lesie etc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam fotochromów (Uvexy, 3 sztuki)  ale nie za 200zl (400-600). Te tańsze nie nadają się za bardzo na rower bo bardzo wolno się rozjaśniają (nawet do 3 min). 

Do jazdy w pochmurny dzień i o zmierzchu najlepsze są z kategorią S0-S3  ale takie trudno dostać. Najbardziej popularne są z kat. s1-s3. S1 to juz lekkie przyciemnienie.

W tej cenie celuj w jawbrakeery z aliexpress, tylko te z  droższych w okolicach 100zl + .  Bardzo dobra jakość, łatwa wymiana szybek, kilka wymiennych w technologii prizm w tym fotochromowa  z kat s0-s3 - zupełnie przezroczysta,szybko sie rozjasnia/ciemnieje, na bardzo silne słońce może być nieco za jasna. Nie widzę dużej różnicy z dobrymi  Uvexami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.09.2020 o 11:52, dfq napisał:

W tej cenie celuj w jawbrakeery z aliexpress, tylko te z  droższych w okolicach 100zl + .  Bardzo dobra jakość, łatwa wymiana szybek, kilka wymiennych w technologii prizm w tym fotochromowa  z kat s0-s3 - zupełnie przezroczysta,szybko sie rozjasnia/ciemnieje, na bardzo silne słońce może być nieco za jasna. Nie widzę dużej różnicy z dobrymi  Uvexami.

Poszukałem. Kurna wyskakują mi tylko w okolicach 5 dych i same szkła za ~150 :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pary fotochromów z ALi (jawbrakeery) - obydwie się ściemniają i rozjaśniają natychmiast,  o żadnym rozmazywaniu obrazu  i b-Ó-lach głowy nie ma mowy. 

Powtórzę jeszcze raz - nie widzę różnicy w jakości miedzy nimi a  wysokiej klasy Uvexami za 400 - 600 zl (tez mam kilka par).

Szkła BHP to używam przy obcinaniu gałęzi drzewek piłą elektryczną w ogródku.

Problemem na Ali jest trafienie na "właściwy"  model a jakiej firmy to sie juz domyśl. Wszystkie oferty  na necie wyglądają bardzo podobnie ale wykonanie i jakość w rzeczywistości są różne. A w lecie tych ofert było bardzo dużo.

Owszem, miałem kiedyś tanie okulary z Ali i wtedy był problem z "prześwietlonymi" oczami i bólami, chociaż niby miały filtr UV 400 ( w teorii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...