Skocz do zawartości
yerzy.ward

[Widelec, ubezpieczenie] Ubezpieczenie przetarcia na widelcu karbonowym

Rekomendowane odpowiedzi

yerzy.ward

Cześć,

Podczas transportu roweru powstało mocne przetarcie na widelcu karbonowym (widać na zdjęciu)

IMG_1750.thumb.jpg.8f1b09a67ba01bd02dfd642547123be7.jpg

Jakie mogą być z tego skutki? I jak się zabezpieczyć żeby nic się nie stało i czym ewentualnie pomalować ? 

Myślałem o pomalowaniu zwykłym lakierem do paznokci, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_
Teraz, yerzy.ward napisał:

Myślałem o pomalowaniu zwykłym lakierem do paznokci, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł..

Jeśli ma być budżetowo to lepszego nie ma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yerzy.ward
Teraz, Mihau_ napisał:

Jeśli ma być budżetowo to lepszego nie ma

Nie musi być budżetowo, zależy bardziej na wyglądzie i na zachowaniu właściwości karbonu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

Jeśli chodzi o "zabezpieczenie" to lakier wystarczy.

Możesz kupić podkład, bazę, bezbarwny i się bawić. IMO bez sensu, strata czasu, pieniędzy a i tak nie będzie wyglądało jak fabryka.

Zresztą to chyba przełaj więc użytkowany zgodnie z przeznaczeniem nie ma szans być idealny xd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yerzy.ward
4 minuty temu, Mihau_ napisał:

Jeśli chodzi o "zabezpieczenie" to lakier wystarczy.

Możesz kupić podkład, bazę, bezbarwny i się bawić. IMO bez sensu, strata czasu, pieniędzy a i tak nie będzie wyglądało jak fabryka.

Zresztą to chyba przełaj więc użytkowany zgodnie z przeznaczeniem nie ma szans być idealny xd

No tak xd Na mniejszy rysy to uwagi nie zwracam, tylko tym zaniepokoiłem się :) Dzięki za podpowiedzi 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa
Napisano (edytowane)

To nie wygląda na przetarcie ale na uderzenie wielokrotne w tą samą okolicę. Lakier wyraźnie jest odbity nie zdarty. Do tego w puncie centralnym jakby mocniej/częściej. Jesli masz protokół spisany w obecnosci kuriera to reklamuj.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yerzy.ward
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Dokumosa napisał:

To nie wygląda na przetarcie ale na uderzenie wielokrotne w tą samą okolicę. Lakier wyraźnie jest odbity nie zdarty. Do tego w puncie centralnym jakby mocniej/częściej. Jesli masz protokół spisany w obecnosci kuriera to reklamuj.

Tak, jest to raczej wielokrotne uderzenie, był on transportowany w busie kolegi, dlatego nie mogę zareklamować. Był ukryty kocem, ale, niestety, niezbyt dobrze

Edytowane przez yerzy.ward

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Ziemoo
      Przez Ziemoo
      Witam, ostatnio kupiłem ramę od roweru Merida Scultura 500 (rocznik chyba 2015) i chciałbym dobrać do niej stery oraz widelec, problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że główka ramy jest taperowana, lecz nie znam typu sterów. Zmierzyłem wewnętrzną średnicę główki sterów na górze(3,5 cm) oraz na dole(4,5 cm), mierzyłem wewnątrz tego czarnego elementu widocznego na zdjęciu. Czy potrzebne są jeszcze jakieś parametry, oraz jaki typ sterów oraz widelec potrzebuję do tej ramy?

• g75
      Przez g75
      Witam.
      Mam problem z wyjęciem koła z widelca.
      Rower syna jest starszym modelem roweru przełajowego, górskiego. Nazwy nie podam bo nie ma żadnych oznaczeń.
      Potrzeba wymienić dętkę bo jest duża dziura. 
      Moja znajomość roweru zakończyła się na Wigry 3.
      Odkręciłem prawie wszystkie śruby mocujące koło (a raczej oś) do widelca i nie wiem jak to zdemontować. Nie ma żadnego luzu aninie można przesunąć w żadną stronę.
      Przesyłam zdjęcia i proszę o instrukcję (poradę) jak należy to zdemontować.
      Proszę jeszcze o informacje co to za rodzaj mocowania.
      Przepraszam znających się na tematyce rowerowej za niefachowe słownictwo.

• MarcinBarylka
      Przez MarcinBarylka
      Witam, mam 2 pytania, czy jest to amortyzator olejowy? Jesli tak to czy da sie dolac oleju bez rozkrecania go, poniewaz nie chce nic zepsuc, z gory dziekuje za pomoc
    • Loszken
      Przez Loszken
      Witam serdecznie wszystkich, jako że złapałem bakcyla na rower i czuję jego niedoskonałości w miarę swoich możliwości chciałbym coś z tym zrobić. Posiadam carrere crossfire która już kilka lat ma za soba, i jest w niej wsadzony widelec amortyzowany: https://www.amaincycling.com/sr-suntour-m3010-suspension-fork-700c-11-8-threadless-steerer-50mm-travel-gsfm3010apz00182/p310979

Chciałbym go wywalić a wsadzić na to miejsce sztywny widelec. Teraz moje pytanie jest do panów majstrów, czy spasuje że sztywnym widelcem geometrię jaka aktualnie ma czy zmiana wywoła to że będę miał przód niżej i csly czas będę jak by spadał na mostek ? ( Lubię dłubać we własnym zakresie i właśnie ten rower ma służyć mi za naukę jak co po kolei naprawić, wymienić, wyregulować) 

Jeszcze jedno pytanie chciałbym zadac, aktualnie też posiadam osprzęt tourney tx .. który już w w supporcie ma luzu i strzyka jak mocniej dociskam( po górki). Pomyślałem że fajnie by było go również wymienić i sprawdzać osprzety trafiłem na Shimano Sora gruba która również ma możliwość kupna manetek na płaska kierownicę. 
      Pytanie brzmi następująco: ( wiadomo nie ma sensu nic większego przy tym rowerze robić na pewno z punktu czysto logicznego) ale gdybym wywalił wszystkie graty do gołej ramy, złożył na nowych częściach sora, wymienił, kola, opony. Czy rower ważący +- 12-13 kg taki o to wystarczy do rekreacyjnej jazdy żeby lekko i przyjemnie pochłaniać km?

Pozdrawiam gorąco jeżeli ktoś tu doszedł !

• dajkamienia420
      Przez dajkamienia420
      Witam, aktualnie posiadam piastę shimano o wymiarach 135x10mm (na szybko zamykaczu), mam pytanie czy dałoby radę zamontować piastę o wymiarach 135/142mm x 12mm. Jakie byłyby przeszkody i czy są jakieś adaptery dzięki których mógłbym to zamontować?