Skocz do zawartości
kacpe112

[Rama] Kross Black Edition 1 - wgłębienie

Rekomendowane odpowiedzi

kacpe112

Witam. Mam pytanie dotyczące wgłębienia w ramie rowerowej które powstało na wskutek tarcia opony o lewy brzeg ramy. Powstało wcześniej wspomniane wgłębienie o głębokości ok 1-3mm. Czy przez nie może mi pęknąć rama? Czy muszę się udać do jakiegoś serwisu aby to naprawić czy sobie odpuścić i jeździć dalej?

Zdj ramy roweru.

Screenshot_2020-07-28-22-59-28.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamilmozej

Daj jeszcze jakąś fotę. Wydaje się  jak by przetarcie było prawie na wylot, a  to co zostało ze ścianki zapadło się do wewnątrz. Jakby ktoś bawił się pilnikiem okrąglakiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kacpe112
Napisano (edytowane)

@kamilmozejtakie cuda zdziałała opona - nic nie było słychać ani nie ma śladu na oponie.

Screenshot_2020-07-29-00-20-13.png

Edytowane przez kacpe112

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lezia

1. Należało o wiele wcześniej zareagować ( jak lakier był zeszlifowany)

2. Nie piszesz dlaczego powstało takie wgłębienie - wymieniłeś oponę na szerszą? luzy na piaście?

3. Koniecznie musisz wyeliminować dalsze pogłębianie zeszlifowania.

4. Jeśli wgłębienie ma faktycznie 3mm to praktycznie jest już dziura i jak jeździsz agresywnie robi się to niebezpieczne.

7 godzin temu, kacpe112 napisał:

nic nie było słychać

W to nie wierzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kacpe112
2 godziny temu, Lezia napisał:

1. Należało o wiele wcześniej zareagować ( jak lakier był zeszlifowany)

2. Nie piszesz dlaczego powstało takie wgłębienie - wymieniłeś oponę na szerszą? luzy na piaście?

3. Koniecznie musisz wyeliminować dalsze pogłębianie zeszlifowania.

4. Jeśli wgłębienie ma faktycznie 3mm to praktycznie jest już dziura i jak jeździsz agresywnie robi się to niebezpieczne.

Ad.1 Nie ja jeżdzę tym rowerem, więc nie wiedziałem o tym.

Ad.2 Spowodowały ją luzy na piaście.

Ad.3 Luzy zostały wyeliminowane, wymieniona oś piasty na nową. Pogłębianie już nie wchodzi w grę.

Ad.4 Tą wartość dałem w przybliżeniu bo nie jestem w stanie tego zmierzyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamilmozej

Chyba z jakieś mega twardej mieszanki ta opona skoro nie ma na niej śladu, a na ramie taki ubytek.

W serwisie raczej tego nie naprawią. Trzeba by to samemu czymś zamalować albo zalepić aby nie dostawała tam się woda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mateusz30

A po co. Przecież alu nie gnije od braku lakieru. Nie ma znaczenia, czy jest lakier, czy nie. Od środka rama przecież wcale nie jest pryśnięta.

Ja nie wiem, co wy w szkole na technice robiliście, ale mnie uczyli, że alu natychmiast się utlenia powierzchniowo i dalej nie koroduje. Zgnije, jeśli zawsze będzie w mokrym i słonym. Ale to też prędzej ze starości umrzesz.

Mam alu szosę od wielu lat, która wcale nie jest pryśnięta i wygląda tak samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• MateosRoweros
      Przez MateosRoweros
      Czołem!
      Na co dzień śmigam na szosie 
      GHOST Race 5500.
      http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1393
      Szosa przyznam, służy już drugi sezon i sprawuje się na miarę aktualnych potrzeb. 
      Jednak (zawsze jest to jednak:) ), korci mnie na wymianę ramy. Coś lżejszego. 
      Napęd Shimano 105, przerzutka ultegra tył zostaje. Reszta do zmiany. 
      Po głowie chodzi mi kilka pytań:
      1) Jaka nowa rama? 
      - chiński karbon,
      - Accent Draft (1400 zł set 2kg waga)
      - https://www.centrumrowerowe.pl/rama-szosowa-carbon-pd21484/?v_Id=136962&gclid=EAIaIQobChMI5ZuLwtby6wIVmNwYCh2Z-wbAEAQYBCABEgJzPPD_BwE
      - coś innego?
      2) Przejeździć do końca aktualny sezon na obecnej ramie, naszykować fundusze na coś nowego? (Salva?) 
      Przez Hellker
      Witam, 
      W maju tego roku zakupiłem rower Romet Boreas 1. Byłem zadowolony z zakupu i z jazdy dopóki nie zauważyłem wytarcia lakieru ramy, pod mostkiem, przez pancerz linki hamulcowej. Zadzwoniłem do sprzedawcy, który stwierdził że to normalne. Napisałem do Romet na FB. Otrzymałem kontakt do serwisu. Napisałem maila z zdjęciami. Dzwoniłem. Nikt nie odbiera, nie odpisuje. Kolejne próby kontaktu przez FB skończyły się tym, że podałem swój nr telefonu z zapewnieniem że kierownik serwisu Romet się ze mną skontaktuje. Minął prawie tydzień roboczy i cisza. Jestem zażenowany cała sytuacja i ostrzegam innych przed marka Romet, a raczej ich podejściem po zakupie sprzętu. Co można teraz dalej zrobić? Zabezpieczyć to miejsce folia? A może ciągnąć temat dalej do innych instytucji? Proszę o Wasze spostrzeżenia/ sugestie.
      Pozdrawiam.
      [Edit]
      Na stronie FB Rometa spotkałem 2 inne osoby z podobnym problemem. Zarówno z rowerem, jak i obsługa klienta...

• Mokatte
      Przez Mokatte
      Witam serdecznie jestem tu nowy oraz kompletnie zielony w naprawach rowerowych ale czas zagłębić się w temat mam problem amor w widelcu przednim jest luźny chowa i wysuwa się w dół na +/- 6cm jak to naprawić? dodam że widelec był wymieniany w serwisie po 100km zaczęły się luzy nie wiem co to za model widelca jakaś taniocha a niestety oddać na reklamacje nie mogę bo nie ma już tego serwisu pomóżcie bardzo proszę 
    • Ziemoo
      Przez Ziemoo
      Witam, ostatnio kupiłem ramę od roweru Merida Scultura 500 (rocznik chyba 2015) i chciałbym dobrać do niej stery oraz widelec, problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że główka ramy jest taperowana, lecz nie znam typu sterów. Zmierzyłem wewnętrzną średnicę główki sterów na górze(3,5 cm) oraz na dole(4,5 cm), mierzyłem wewnątrz tego czarnego elementu widocznego na zdjęciu. Czy potrzebne są jeszcze jakieś parametry, oraz jaki typ sterów oraz widelec potrzebuję do tej ramy?

• AdamKru
      Przez AdamKru
      Witam. Mam możliwość kupna roweru Focus izalco race 6.9 2020 w cenie 4500zł (https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/focus/67040/izalco_race_6_9). Czy jest to dobra cena za ten rower, jeśli ktoś miał z nim kontakt to proszę również o ogólną opinie. 
      Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywy, z chęcią rzucę okiem.
      Z góry dzięki za jakąkolwiek aktywność. 
      Pozdrawiam.