Skocz do zawartości
ONKAM

[okulary] jakie marki do 300 zł polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

ONKAM

Cześć, szukam nowych okularów na rower, raczej coś budżetowego powiedzmy w graniacy max 300 zł. Myślałem o modelu z wymiennymi szkłami, tak aby móc korzystać z trzech różnych typów szkieł: szare/czarne + żółte + przezroczyste na zimę i wieczorami. Nie wiem czy to dobry pomysł, więc jeśli nie, będę wdzięczny za opinie. Nie znam się też na markach okularów rowerowych/sportowych, dlatego szybie pytanie: jakich marek okulary polecacie i których marek lepiej unikać? Na razie przeglądałem na ślepo różne opcje: Arctica, Accent, Alpina, Uvex. Od razu zaznaczam, że nie chcę niczego z Ali :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafu

Jeśli chodzi o jakość w rozsądnej cenie, to polecam Uvexa i Alpinę (która zresztą należy do Uvexa). Mogę polecić też Endurę, o ile znajdziesz jakiś model, który Ci pasuje. Uważam też, że okulary z Deca mają bardzo fajny stosunek jakości do ceny. Odradzam Siroko, a jeszcze bardziej wynalazki z Ali - drugi raz bym tego nie kupił.

Sam zastanawiam się nad takim zakupem i na ten moment rozważam Kellys Cyclone i naszą rodzimą nowinkę: Tripout Endo. 

P.S. Akurat dzisiaj na BikeWorld trafiłem na sensowne zestawienie okularów: https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/16547/jakie_okulary_na_rower_wybrac 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Alpina - mam Splintery i Twist ( coś tam)  Osobiście już nie wrócę do okularów z wymiennymi szybami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blueforce
Napisano (edytowane)

Wymienne szybki mi nie odpowiadają, zazwyczaj okulary nie chronią wtedy od boku. Ja mam uvex phobos cx2, bo dają dobrą ochronę boki, góra i dół przed wiatrem, słońcem a także przed zbłąkanymi kulkami airsoft, jak słyszę w lesie strzelankę to oczywiście trzymam się z daleka, ale nigdy nie wiadomo. Używam z gumką, jeszcze lepiej wtedy pasują. Używam antifoga z pasty do zębów, bo po roku oryginalny się zużył, jak na 42 zł to dla mnie to nie problem. Z pastą podczas jazdy nie ma szans by zaparowały.

9198257.thumb.jpg.93db1e501f55ab6403eb3b63dc04f0f1.jpg

Edytowane przez Blueforce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ONKAM

Dzięki wszystkim za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się na Uvex sportstyle 117.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szym3kSzym3k

@Rafu sam o okularach Endo myślałem, ale zobaczyłem ten film 

, choć na Dirt IT more je polecają. Jestem prawie pewny, że jest to wyrób chiński bo nie mają ich cały czas na stanie tylko co jakiś czas są dostawy. Jeżeli je kupisz daj znać jak wrażenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafu

Też widziałem ten filmik, ale kolega z Dobrerowery/Bikeshow zrobił się trochę zblazowany, jeśli chodzi o stylówkę. Jakoś w tym temacie bardziej ufam drugiemu Janowi z Dirt It More, bo w jego filmach widać, że stawia na praktyczne rozwiązania. Ja się na razie wstrzymam  zakupem, bo pomijając trochę oldskulową stylówę, jestem zadowolony z moich okularów Endury.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kolarzjedrek

Polecam jeszcze BBB select bsg 43 gift box. Kilkanaście szkieł do wyboru. Kupiłem je kilka sezonów temu i służą mi do tej pory. Jedne z fajniejszych jakie miałem oprócz Rudego Projecta z  fotochromem którego od nie dawna testuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

To czy ktoś je poleca czy nie jest mało istotne przy tym jak beznadziejnie wyglądają przy tej wielkości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
testudo
W dniu 31.07.2020 o 09:15, kolarzjedrek napisał:

Polecam jeszcze BBB select bsg 43 gift box. Kilkanaście szkieł do wyboru. Kupiłem je kilka sezonów temu i służą mi do tej pory. Jedne z fajniejszych jakie miałem oprócz Rudego Projecta z  fotochromem którego od nie dawna testuje. 

Również polecę ten model BBB. Mam je (w wersji zwykłej nie gift box) od kilku sezonów i są bardzo dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta