Skocz do zawartości
Shottas06

[korba] Czy da się przerobić korbę Sram X9 GPX 44/33/22 na jeden blat Eagle?

Rekomendowane odpowiedzi

Shottas06

Cześć,

Jak w temacie - obecnie posiadam korbę Sram X-9 GPX 44/33/22 z 2013 roku.

Pytanie - czy jest możliwość przerobienia jej na jeden blat pod zestaw Eagle poprzez wymianę zębatek, ewentualnie pająka?

Proszę o jakieś linki do części, które umożliwiałyby taki upgrade.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

Zdjęcia w internetach sugerują że masz zdejmowany pająk zębatek.
Tak więc teoria mówi że założysz w to miejsce zębatkę typu "spiderless" do jednobatu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bogus92

A jeśli nie chcesz zdejmować pająka i kupować zębatki spiderless możesz kupić zębatkę klasyczną pod odpowiedni rozstaw śrub.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• brachypelma252
      Przez brachypelma252
      Cześć,
      Chciałbym Was prosić o pomoc.
      Posiadam u siebie w MTB kompletny napęd EAGLE 1x12, korba X01, 32z, 6mm offset, GXP, BEZ BOOSTA. Czy jest opcja aby podmienić korbę na SHIMANO oczywiście nadal pozostając przy napędzie 1x12 ?? Posiadam pomiar mocy STAGES XTM8000 stąd moje pytanie bo fajnie byłoby to zamontować u mnie w MTB 
      Pozdrawiam !!
    • marcinusz
      Przez marcinusz
      Hej,
      rozważam przejście z 2x10 na budżetowego eagle'a w moim fullu. Sprawę mam dość przemyślaną, ale jest kilka pytań o praktyczne szczegóły. Może znajdą się użytkownicy, którzy doradzą.
      Planuję zestaw przerzutka GX, kaseta NX (11-50), manetka obrotowa GX.
      1. Jak działa sprzęgło w Sram GX? Gdy korzystałem z przerzutki Deore 10 s (bodajże 615), włączenie sprzęgła powodowało lekkie upośledzenie pracy zawiechy (brak możliwości swobodnego naciągnięcia łańcucha przy ugięciu). Drugą niedogonością było to, że pracę sprzęgła czasami czułem na korbie. Nie umiem tego opisać. Jakiś rodzaj wibracji. Ten efekt czułem też, gdy tę przerzutkę miałem w HT. Skutek - nie korzystam ze sprzęgła w przerzutkach shimano, bo mnie irytuje. 
      I sedno problemu: czy da się nie korzystać ze sprzęgła w GX Eagle? Czy sprzęgło da się wyłączyć lub zmniejszyć siłę jego działania gdyby irytowało a napęd wciąż działa poprawnie i łańcuch nie spada?
      2. Czy chwyty dołączane do manetki obrotowej są coś warte? Jaką mają długość?
      3. Czy manetka obrotowa sensownie zgrywa się gripami ESI Extra Chunky?
      4. W kasecie NX chyba tylko 4 zębatki są na pająku a reszta luzem, nawet nie znitowana. Nie masakruje to przesadnie aluminiowych bębenków?
      5. Czy najtańsze zębatki NW nadają się do orła? Kupiłem niedawno budżetową zębatkę NW Motsuv (pierwsza z brzegu aukcja: https://allegro.pl/oferta/okragla-zebatka-motsuv-32-34-36-38t-narrow-wide-dh-7866725102) i używam w napędzie 1x9 w rowerze do dojazdów do pracy. Wygląda przyzwoicie i zastanawiam się czy nie kupić takiej 32T testowo do orła. Docelowo prawdobodbnie siądzie jakieś markowe 30T.
      Pomóżcie. Zwłaszcza liczę na opinie użytkowników.
    • TheJW
      Przez TheJW
      Czy ktoś miał już okazję przeprowadzić jakiś długodystansowy test łańcucha KMC X12?
      Jak z jego wytrzymałością i współpracą z napędem Eagle?
      Będę musiał się przed sezonem zaopatrzyć w jakieś łańcuchy na zmianę i zastanawiam się, czy kupić 2x KMC X12, czy 2x SRAM X01 (ktoś upadł na głowę z ceną...). Miałem wziąć GX, ale wyczytalem, że są plastelinowe i już po 1000km nadają się na złom i zużywają kasetę.
    • sapero
      Przez sapero
      Mam fulla z eaglem (x01). Gdy jadę po nierównej nawierzchni i pedałuję, to po wpadnięciu w dziurę (ugięcie amortyzacji) samoczynnie zmienia mi się na chwilę bieg na większą zębatkę. Chwilę po tym wraca na zębatkę po przednią. Poza tym wszystko śmiga ok, hak tez prosty. Wcześniej tak nie było więc podejrzewam, że to jakiś mój błąd w regulacji. Ktoś ma jakąś wskazówkę dla mnie ?
    • KarCze
      Przez KarCze
      Witam, na sprzedaż świeżo złożony rower na sezon 2018 rok. Topowe części. Jedyna taka okazja przed sezonem. W tej cenie takie osprzętu nikt nie znajdzie. Rower na ramie Specialized Camber koło 29" rozmiar L rocznik 2016 (gwarancja na ramę dożywotnia) skok 120mm.   Zapraszam do ogłoszenia   Cena 10100zł

https://www.olx.pl/oferta/specialized-camber-eunduro-fox-dt-swiss-sram-gx-eagle-renthal-odi-CID767-IDsxHA3.html