Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś to zaproponować, zanim zacząłeś cwaniaczyć.
A ten temat to i tak jeden wielki gnój...

Może on w ogóle powinien zniknąć, bo widzę, że budzi różne emocje... I Snickers tu nie pomoże.

Wspominając o gnoju płynnie wracamy do tematu koronawirusa:

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89854865_1572953819538952_3443604816863952896_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQnNlWov3kbWMGMnl17YhTfSv_XzXeX5U6tbDQerPOJHnQ-tVMYp8EM-5wx0aCXTFRk&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=35a2569539d943ff9d96ea660f6b9414&oe=5E957169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie nie skaczą sobie do oczu powodu tekstu kogoś trzeciego o dawaniu z liścia.... bo tak to teraz wygląda jak przejrzałem pobieżnie...?

Ludzi dużo, chyba jednak za dużo... dziwne jest to  że chodzą grupami....

Dziś też się złościłem  na ludzi idących całą szerokością. Ale słowa nie wyrzekłem. jedyne co to " za blisko" się przecisnąłem, nie kulturalnie.

wstyd mi, na szczęście nikogo nie potrąciłem.

Chyba sytuacja nietypowa jednak daje jakieś pokłady adrenaliny, małą szczyptę  dzikości... Sam się sobie dziwie czemu przeleciałem jak meserszmit nie zwalniając.

Miałem w sobie nagłą złość, przelałem na brawurę. Ogólnie wiadomym jest, że to nie ma sensu i nie wiem po co na forum pisać o pobiciu kogoś. Jak upośledzony czy mdlejący rzuci się pod koła to nie reagujemy agresją.  Ważne aby wycofywać się z konfliktów, które nie mają znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto by pomyślał. Cysterna zawierająca ściśle tajną substancję, jedzie sobie jakby nigdy nic, a na dodatek jest podpisana jak choroba z którą jest pewnie powiązana. 

Ktoś robi takie głupoty, wrzuca, ludzie w to wierzą i potem rodzą się plotki. Tak samo jak z Chińczykami i ich mobilnymi krematoriami, czy jak to tam szło :) 

Apropo głupot. Jak się okazało, osoby wierzące w metody Jerzego Zięby jednak istnieją, a co gorsza, wcale nie są to babcie i dziadki. Znajoma, niecałe 30 lat, na FB rozpaczała że ludzie chcą zniszczyć tak wybitnego naukowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
17 godzin temu, TheJW napisał:

Średnia wieku 50+, nie licząc dzieci. W większości takie właśnie typowe Grażyny i Janusze, którzy ten las odwiedzili ostatnio w PRLu.

poczekaj, ciebie też dopadnie starość. Nawet szybciej niż ci się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega najwyraźniej ma jakieś problemy i musi się dowartościować na każdym kroku. Każdy ma jakiś światopogląd, ale tutaj ewidentnie jest coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się cicho zrobiło : )

A ja tak sobie patrze na statystyki i wygląda, że wirus-świrus ratuje życie. Więcej osób uratował niż zabił. 

Np. w zeszłym roku było w Polsce 2862 ofiar śmiertelnych (7,8 dziennie ! ! ! ) wypadków drogowych 10 963 ciężko rannych ( 30 dziennie ) i 40 221 ofiar ogółem ( 110 dziennie ). Ludzie mniej jeżdżą, jest mniej wypadków. Nie ma jeszcze statystyk ale z pewnością będą znacznie lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza - w Wuhan jak w uzdrowisku przez 3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywały lata gdzie ginęło bodaj 10 osób średnio dziennie. I nikt nie sieje paniki. Tutaj umierają TYLKO osoby starsze z przewlekłymi chorobami dominującymi. ( bardzo prawdopodobne, że bez koronawirusa pożyliby niewiele dłużej )Włosi każdy zgon gdzie znaleźli wirusa wrzucają na konto covid19. Niemcy odwrotnie. Był chory na raka, dostał covid19, zmarł - umarł na raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na Chiny to ich śmiertelność odpowiada 32 ofiarom śmiertelnym w Polsce. Czyli bilans weekendu. Oczywiście każda ofiara jest ważna ale mam wrażenie, że politycy (i to nie tylko nasi) wykonują histeryczne ruchy w obawie przed oskarżeniem o bierność a naprawdę ich działania przynoszą więcej szkody niż pożytku a pożytecznego robią dokładnie nic. 

Dodatkowo jakoś to wszystko niewiarygodne - minister Woś miał kontakt z całym Sejmem i rządem więc ich wszystkich się powinno poddać kwarantannie.Tym czasem cała Polska siedzi w domach - fala upadłości małych firm dopiero przed nami - i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Nie mówię, że te obostrzenia są złe, niepotrzebne, nie znam się na epidemiach ale spójności w tym nie widzę. 

A rękawiczek jednorazowych kupić nie mogę i prawdę mówiąc w sklepie nie najlepiej się z tym czuję. Bo skoro już home office, do kina i na basen pójść nie mogę, pusta kuchnia czeka na meble bo mi płyt nie robią, co tu dużo gadać - cała Warszawa jak wymarła - to niech chociaż w sklepie założę te rękawiczki zanim złapię za wózek. Przecież to chyba nie taki problem wyprodukować trochę rękawiczek - szczególnie, że od stycznia było wiadomo co się szykuje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...