Skocz do zawartości

[koła wyścigowe] 29" do XCM i XCO


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

Sama wymiana jest bardzo droga a takie z pewnością długo pożyją.

Do wymiany łożysk w piastch dt swissa wystarczy pręt gwintowany i podkładki skręcane na kontre :) a co do łożysk to siedzą tam 6902 i kosztują grosze nawet te topowej półki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się na razie nie mam co zastanawiać nad kołami. :D Rozebrałem rower i znalazłem pęknięcie ramy! :( 

A właśnie.
Te koła Syncrosa są na piastach Formula, ale jeszcze nie szukałem, jakich dokładnie. Łożyska w tylnym kole są w stanie agonalnym. ;) A obręcze cholera wie od kogo są - 25mm wewnątrz (24,8), 28,9 zewnątrz, 20mm wysokości. Przód waży 880g, tył 1070g (z taśmą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi mówili w sklepie, ale nie wyglądali na zbyt przekonanych. :D Ja też nie miałem pod ręką kół z piastami DT, żeby porównać. Ale dzisiaj rozebrałem i po numerze bębenka doszedłem, że piasty to Formula.

Obręcze to też Formula. Model XD-725. Wymiary pasują idealnie, kształt też by się zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, some1 napisał:

W sumie nie zdziwiło by mnie, gdyby w różnych rocznikach składali te koła na różnych częściach.

Bardzo prawdopodobnie, bo jak szukałem w sieci informacji o nich, to co roku pojawiały się inne dotyczące chociażby wagi.

Puścić na szczęście nie puściło w dosłownym rozumieniu tego słowa, ale widać już rysę - na łączeniu górnych rurek trójkąta z podsiodłówką. Wydaje mi się, że jest coraz większa (widziałem tam coś kiedyś przy myciu, ale uznałem, że to zaschnięty brud).

22207_2000.thumb.jpg.0da1943bb16dffb9f75cee78cfe8e6ec.jpg

Rama oczywiście na gwarancji, rower kupiony w grudniu 2018. Pytanie tylko, jak teraz działa Scott Polska i czy w ogóle.
Jak mi wymienią na tą ramę co wkleiłem wyżej, to będzie niezły festyn z tego roweru, bo teraz jest żółta/fluo i wszystko pod to... ;)
Będę dzisiaj dzwonił do sklepu i się dowiadywał. Mam nadzieję, że nie każą mi go składać z powrotem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

, bo teraz jest żółta/fluo i wszystko pod to...

Oj tam, amorek masz czarny, koła to pieśń przyszłości, a reszta gratów? To sama przyjemność sobie sprawić coś nowego :D

Bardziej bym sie martwił czasem oczekiwania - oby mieli na stanie te ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W widelcu będę musiał naklejki wymienić. Przecież mnie szlag przy tym trafi z moim pedantyzmem... :P 

Teraz, Sabarolus napisał:

To sama przyjemność sobie sprawić coś nowego 

Ty mi nawet takich rzeczy nie pisz!!! :D

Szkoda, że tak późno to dojrzałem, ale z drugiej strony i tak jeszcze nie tak późno. Nie założyłem nowych części, nie wymieniłem suportu (a miałem wkładać Ninję, bo niedawno się pojawiła pod DUBa i BB92).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zdarzeń. Wydaje mi się, że to od przeciążeń w tym miejscu - pracują rurki (Scott chwali się tym systemem SDS2 czy jakoś tak), pracuje podsiodłówka, a pęknięcie jest na ich styku. Mogło powstać już sporo wcześniej, gdy ważyłem 95kg (do limitu wagowego i tak jeszcze spory zapas). Na początku pomyślałem, że to lakier, ale lakier w organoleptycznym teście jest gładki, więc coś się dzieje pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lezia napisał:

pękające ramy to już przeszłość.

Proces produkcji wbrew reklamowym broszurom nie uległ jakimś wielkim zmianom prze ostatnie lata. W teorii projekty są lepsze niż kiedyś, tylko co z tego skoro często to kontrola jakości zawodzi. Ramy pękały i pękać będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lezia napisał:

Brak zdarzenia, sztyca za mocno nie wyciągnięta i rama pęka? J

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to też sztyca, ale: 1) wsunięta jest do "2" (zdjęcie niżej), więc jeszcze sporo ponad minimum; 2) pęknięcie jest pod łączeniem, a nie na "kominie", więc sztycę raczej bym wykluczył. Bardziej to co pisałem, czyli przeciążenia w tym miejscu, a małe nie są - z jednej strony pracująca nic nie wyszło roweru, z drugiej podsiodłówka.

2283830001A_188751_png_zoom_15.jpg

 

Aluminiowa rama Specialized Epic zaczęła mi z kolei pękać między mufą suportu a rurką trójkąta od strony napędu. Tam to dopiero musiały być przeciążenia... :D
Na szczęście, tak samo jak tutaj, zauważyłem to odpowiednio wcześnie, zanim strzeliło całkiem.

Coby nie było za dużo OT, nawiążę do kół - wczoraj postanowiłem chałupniczo naprostować sobie tego Syncrosa z tyłu...za pomocą trenażera i trytytki jako wskaźnika. :D Sprawdza się!
A co do nowego setu, to pojawiła się perspektywa zakupu samych obręczy Bontragera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi praktycznie rama pękła w tym samym miejscu (ale to Kross i był niezły dzwon - złamałem sobie obojczyk). Sam się nawet nie zorientowałem  i po rekonwalescencji jeździłem dalej. Dopiero serwis zwrócił mi uwagę jak robił przegląd , że jest pęknięcie. Na szczęście udało się to załatwić na gwarancji. Ale mam taką zasadę odnośnie sztycy, ile wystaje na zewnątrz tyle ma być w środku - w moim przypadku tak się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym sobie kolanami brodę poobijał. :D Ja zawsze mam sztycę mocno wyciągniętą, ale nigdy ponad limit. Tutaj nawet do niego jeszcze trochę brakuje.
Ale wg. mnie sztyca w tym wypadku nie ma nic do rzeczy. Zobaczymy, za chwilę otwierają sklep i będę dzwonił, dowiadywał się. :)

I żeby nie było - orientowałem się też w temacie węglowych kół Syncrosa, ale to są kloce powyżej 1700g i w kosmicznej cenie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Nie wiem, czy to pęknięcie jest spowodowane głębokością sztycy ale ten limit dotyczy sztycy a nie ramy :/

Ale sztyca jest oryginalna, więc nawet jeśli - to nie mój problem. Sami stworzyli taki setup. :P  Ja stosowałem się do wszystkich instrukcji, rower w tym setupie był też na przeglądzie gwarancyjnym, nie zgłoszono żadnych uwag (chyba wszyscy wiedzą, na czym te przeglądy polegają... ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to wiadomo.
Ale z drugiej strony muszą być przecież jakieś standardy produkcji zarówno ram, jak i "rurek", tak żeby jedno pasowało do drugiego. Dla samego Syncrosa sztyce produkują pewnie ze 3 zakłady (tanie alu, lepsze alu, carbon), jak nie więcej.
To samo z obręczami - Alexrims, Formula, DT...zależnie od modelu - a dokładniej ceny - roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

W temacie ramy nic nie wiadomo, czekam na odpowiedź sklepu (a oni ze Scott Polska). Poskładałem rower na tym co mam, ale z użyciem jakichś tanich linek, bez wymiany suportu itd. Jak będzie wiadomo co z ramą, będę składał docelową konfigurację.

A co do kół...
NoLimited wróciły do sprzedawcy. Bardzo dziwna firma, nie chcę ryzykować.
Poszperałem, popytałem, pogadałem i...chyba będą jednak Evanlite Graphene 27,5mm (na DT 350 i D-Light). Drogie jak cholera, ale Lemonbike buduje koła od 20 lat, mają własną linię produkcyjną na Tajwanie, więc o jakość komponentów i zaplotu nie ma się co bać. ;)

Myślę jeszcze nad zaplataniem na piastach 350 i obręczach Bontragera Kovee Pro 30mm (mogę mieć komplet taniej niż jedna obręcz Nextie ;)), ale ciężko i chyba jednak za szeroko jak na HT głównie do maratonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TheJW napisał:

mają własną linię produkcyjną na Tajwanie

jesteś w błędzie wiem od kogo evanlite kupuje obręcze :)  i Bardzo ale to bardzo dużo przepłacisz :P 

12 minut temu, TheJW napisał:

Myślę jeszcze nad zaplataniem na piastach 350 i obręczach Bontragera Kovee Pro 30mm

Na pewno lepsze od evanlite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...