Skocz do zawartości
michalo

[rower] Rose Pro DX Cross Gravel Mavic Avid Fizik 105 11s 5800 carbon

Rekomendowane odpowiedzi

michalo

Zdjęcia: https://www.olx.pl/oferta/rose-pro-dx-cross-gravel-mavic-avid-fizik-105-11s-5800-carbon-CID767-IDD6pAb.html

Na sprzedaż rower typu gravel Rose Pro DX Cross. Rozmiar 56. Stan bardzo dobry, po przeglądzie - klocki hamulcowe mają jakieś 200km, nowa owijka, opony 95% bieżnika. Jedyny mankament wizualny to niewielkie wgniecenie (widoczne pod światło) na górnej rurze powstałe przy transporcie.

Rama rozmiar 56 alu 7005/T6
Widelec tapered carbon oś 15mm
Napęd Shimano 105 5800 11s
Koła Mavic Crossride
Opony Continental Double Fighter
Hamulce Avid BB7
Siodło Fizik
Sztyca Rose Carbon
Kierownica Ritchey
Mostek Syntace chyba 80mm
Pedały Dartmoor Candy

Gratis dokładam drugi mostek FSA SL-K Carbon 120mm, uchwyt na telefon GUB G-85 i koszyk na bidon.

Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne pytania: mam 178cm wzrostu i konfiguracja widoczna na zdjęciu jest dla mnie dobra. Myślę, że jest to rower dla osób o wzroście od 175 do 185 cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalo

cena w dół: 2999 pln

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalo

up

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Szosowy_
      Przez Szosowy_
      Witam wszystkich,
      od kilku tygodni jestem posiadaczem przełajówki od Guercotti model Libra Cross w carbonie. Od razu zaznaczę, że nie jestem specjalistą a raczej początkującym "szosowcem". 
      Rower jest zbudowany na osprzęcie Capagnollo/FSA, a w szczegółach:
      - przerzutka tył/klamki: Campagnollo Xenon 10s
      - kaseta: Campagnolo Centaur 10s (wymieniona rok temu)
      - przerzutka przód: Campagnolo Veloce
      - korba: FSA Vero CT
      - hamulce: Tektro Onyx 992AG
      Od czasu zakupu roweru noszę się z pomysłem wymiany grupy/poszczególnych części osprzętu na SH105 R7000. Z tego co udało mi się dowiedzieć przeglądając forum i porównując z moim rowerem to bezwzględnie będę musiał wymienić: przerzutki przód/tył, korbę z suportem, kasetę i klamki. 
      Miałbym do Was prośbę o pomoc w doborze odpowiednich modeli poszczególnych komponentów i/lub ewentualną korektę jeżeli o czymś zapomniałem. 
      Z góry wielkie dzięki za pomoc.

• MD11
      Przez MD11
      Rozglądam się za lekkimi kołami do gravela.
      Widzę, że DT Swiss oferuje do tego typu zastosowań obręcze o szerokości wewnętrznej 24mm, wysokości 25mm i wadze 565g lub 530g.
      Gotowe koła GR 1600 mają po 24 szprychy, dopuszczalną masę zawodnika 130kg i ważą 1811g.
      Ale jak wchodzę na strony sprzedawców kół, to widzę, że jako koła do gravela proponują tam również koła na obręczach, które wyglądają na przeznaczone do MTB:
      VYTYV, asymetryczna, 23x18.5mm, 28 szprych, 1520g
      http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=61_109&product_id=833&sort=rating&order=DESC
      albo tutaj na dole DT XR331, 20x18mm, 1551g, 28 szprych, dopuszczalna masa 110kg (jak klikam to link się nie otwiera, więc może to pomyłka?):
      https://lemonbike.eu/najlepsze-kola-do-gravela-2020/

Czy w takim razie te obręcze również nadają się do gravela? Dodam, że ważę poniżej 80kg, nie jeżdżę w trudnym terenie i chciałbym założyć opony 38mm.
    • MCC_ZET
      Przez MCC_ZET
      Na początek: witam wszystkich!

Mój rower to Scott Aspect z okolic 2011-2012 roku. Prawie wszystko w nim jest stockowe tak jak został dostarczony (wygrany w konkursie).

W skład napędu wchodzą:

Manetka Przednia: Shimano Alivio x3
      Manetka Tylna: Shimano Alivio x9
      Przerzutka Przednia: Shimano Alivio x3
      Przerzutka Tylna: Shimano Deore x9
      Kaseta tył: ???
      Zębatki przód: ???
      Korba: Shimano Alivio
      Łańcuch: jakiś noname

Z racji, że zwiększyłem użytkowanie roweru z 2-3 razy do roku po 100-150km na 50km co tydzień z wiekszymi wyjazdami (100+km raz w miesiącu) oraz wieku sprzętu postanowiłem upgradowac rower by przyjemniej się na nim jeździło. 2 tyg temu zrobiona trasa ze Świnoujścia na Hel i 2 dni później do Krynicy Morskiej i Malborka.

Napotykane problemy:
      - luzy przedniej przerzutki
      - problemy ze zmiana tylnej przerzutki w okolicy 6-8 biegu (już wyczytałem że to prawdopodobnie wina zbyt szerokiego łańcucha ew linek blokujących sie otulinach)
      - plastikowe koleczka w tylnej przerzutce sie nie kreca zbyt dobrze mimo ostrego przejechania WD40 i plynem do naczyń

Z manetkami nie ma żadnych problemów (pytanie co będzie jak będę wymieniał linki.

I teraz pomysły na upgrade/naprawę.
      1. Wlatuje dedykowany łańcuch Shimano
      2 Wlatują linki i otuliny od Shimano
      I tu zaczynają się schody:
      Komplet grupy to około tysiaka: https://www.cyklomania.pl/shimano-grupa-deore-m6000-3x10rz,id9587.html
      a) czy cały komplet wejdzie P&P? w kilku miejscach dostalem info zeby nie ruszać tyłu bo być może trzeba będzie zmieniać koła. Wtedy nie ruszam też manetek.

b) czytając kompedia:
      https://www.forumrowerowe.org/topic/221227-kompendium-kompatybilno%C5%9B%C4%87-nap%C4%99d%C3%B3w-1-12s/
      https://www.forumrowerowe.org/topic/4766-nap%C4%99d-kompatybilno%C5%9B%C4%87-komponent%C3%B3w/
      przód powinien pasować tylko jak wybrać mocowanie TOP/DOWN/SIDE swing oraz linkę przyczepianą "top pull"? W żadnym sklepie nie widzę opcji wyboru.

Czy wymiana samego przodu ma sens? Czy warto zmienić też korbę i przednie tarcze? Jeśli jeśli zostało by mi z 700zł przy wymianie samego przodu to lepiej wskakiwać w wyższą grupę? zmienić coś o czym zapomniałem czy przerzucić w inny rejon (siodełko/spodenki/widelec)?

Z góry dzięki za opinie, jeśli czegoś nie podałem to pytajcie. Fotki też bez problemu mogę powrzucać.
      Poniżej zdjęcie mocowania przedniej przerzutki? Który to jest swing?

Drugi widok.

• PoloniekDH
      Przez PoloniekDH
      Tak jak w tytule , szukam gravela w cenie do 2500 zł (nie więcej), czy obecnie na rynku są dostępne takie rowery ?