Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

41 minut temu, Pixon napisał:

Powodzenia w odczytywaniu tak upchniętych danych na wyświetlaczu EDGE podczas jazdy w terenie gdy nami trzęsie :D

Wolę nacisnąć przycisk i przejść do kolejnego ekranu danych niż nachylać się niebezpiecznie nad kierownicą i starać się coś odczytać.

Jasne, ale to po prostu aplikacja do układania ekranów - można ją wykorzystać jak się chce.

Ja najważniejsze dla mnie dane mam na jednym ekranie, reszta ważnych na drugim, trzeci to mapa, czwarty to "Laps", piąty to  dyrdymałki typu godzina,% naładowania i takie tam. W normalnym używaniu jestem cały czas na pierwszym i czasem sobie zerknę na drugi jak jest kawałek prostej. Jak nie wiem gdzie jechać to cały czas jestem na mapie. A jak mam traskę na pętli to jade na "Laps" i tylko czasami zerkam na pierwszy. Da rade to ogarnąć całkiem sprawnie.

Nie rozgryzłem jeszcze segmentów Stravy i podjazdów. Gdy włączyłem segmenty nie miałem pojęcia którego segmentu aktualnie dotyczyły wyświetlane informacje (segmenty nakładają się na siebie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też jestem posiadaczem edge 530 pd kilkunastu dni i widziałem że wszystko tu ogarniacie :)

Mam pytanie , jak wyłączyć nawigację głosową w tel ? Tworze sobie kurs zaczynam nim jechać i wszystkie wskazówki z mapy słychać w telefonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jako ciekawostka powiem, że tak jak przewidywałem moja krótkowzroczność to nie jest już bardzo małą wadą, więc gdy tylko udało mi się przejechać z świeżo stworzoną wkładką optyczną (korekcyjną) do szosowych Siroko to nagle:

1. Ekran Garmin-a Edge-a 530 już nie wydaje się mały :P

2. Polaryzacja działa idealnie, na ekranie komputerka widać sporo mniej odbić

A co do okularów sportowych z wkładką korekcyjną - nie jest to idealne rozwiązanie (wkładka korekcyjna jest dość mała), myślę, że lepszym są szkła kontaktowe, ale jeżeli ktoś nie jest do szkieł kontaktowych przyzwyczajony no to nie jest to zła opcja.

image.png.183411db0f8ec6557a7b54a1af33b184.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

No i jako ciekawostka powiem, że tak jak przewidywałem moja krótkowzroczność to nie jest już bardzo małą wadą, więc gdy tylko udało mi się przejechać z świeżo stworzoną wkładką optyczną (korekcyjną) do szosowych Siroko to nagle:

1. Ekran Garmin-a Edge-a 530 już nie wydaje się mały :P

2. Polaryzacja działa idealnie, na ekranie komputerka widać sporo mniej odbić

A co do okularów sportowych z wkładką korekcyjną - nie jest to idealne rozwiązanie (wkładka korekcyjna jest dość mała), myślę, że lepszym są szkła kontaktowe, ale jeżeli ktoś nie jest do szkieł kontaktowych przyzwyczajony no to nie jest to zła opcja.

image.png.183411db0f8ec6557a7b54a1af33b184.png

Generalnie nie chodzę jak na razie w okularach choć pewnie powinienem (niby -0,25 i -0,75) ale jak się mają takie wkładki do widoczności podczas jazdy? Przesiadłem się w tym sezonie z okularów bez ramek na coś w stylu oakley flight jacket i mocno mi ramki przeszkadzają, szczególnie przy spoglądaniu za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki są mniejsze niż typowe okulary, więc ja przyzwyczajony do nieco większych okularów widzę linię ramki. Widoczność jest w porządku, jedynie centrum jest ostre po prostu. Trochę przeszkadza, ale idzie się przyzwyczaić. U mnie -3, -1, więc to już powoli robiła się kwestia zobaczenia odpowiednio wcześnie dziury lub jej niezobaczenia a przy rowerze szosowym to ma znaczenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 20:59, FigoiFago napisał:

Kilka dni temu Garmin wprowadził możliwość synchronizacji tras stworzonych w Strava/Komoot z Garmin Connect bez potrzeby instalacji aplikacji IQ. Sprawdziłem i działa dobrze. 

Hej. Możesz podpowiedzieć jak załadować trasę utworzoną w komoot właśnie na Garmina 530? Ogólnie powiem, że system i poruszanie się po nim to trochę nieintuicyjny jest, w Wahoo dużo łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje 3 grosze. 

Myślę, że GPS w Garminie jest o wiele lepszy niż w Wahoo Elemnt Bolt. Na otwartych terenach OK ale próbując jeździć w lesie po śladach kolegi z Wahoo widzę, że myli się czasem o 50 metrów. Gdy ścieżki są gęsto mam spory problem. Ostatnio nie mogłem ustalić z której strony rzeczki jechał bo ślad ją co chwila przecinał :D Za to jadąc po swoim śladzie jadę idealnie tam gdzie jechałem tworząc ten ślad.

Co do tras to nie ma problemu - eksportuję ze Stravy do GPX-a i kopiuje do Garmina. Wolę nawet tak ręcznie bo można po drodze poprawić usuwając jakies przypadkowe, boczne arabeski typu skręcenie do sklepu po wodę czy pomylenie trasy i powrót.

Problem mam z segmentami. Zaimportowały się jakoś ze Stravy, OK, przy zbliżaniu się do segmentu  wyskakuje okienko ile mam jeszcze metrów, OK i dalej kicha. Albo  melduje, że  odjechałem od segmentu albo ekran się zamraża. Z ciekawości spojrzałem na segment na mapie w Garminie a tu mimo tej samej nazwy prowadzi zupełnie gdzie indziej. Wygląda na to, że pomieszał ślad segmentu z nazwą albo miesza dopiero po wjechaniu na segment. Nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Może pokasuje wszystkie segmeny w Garminie i sie od nowa zsynchronizują ? A niektóre się po prostu nie synchronizują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FigoiFago napisał:

Odsyłam do filmu GP Lamy

 

Ok dziękuje, z komootem sobie poradziłem. Działa przez samo urządzenie bo na garmin Connect nie wyświetlają mi się trasy z komoota. Niestety Strava nie chce mi połączyć się przez aplikacje- trzeba mieć może konto premium?  Ogólnie nie planuje przez strave tylko komoota ale chciałbym żeby mi się aktywności synchronizowały w stravie. Dopiero może jutro przejadę się pierwszy raz garminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z synchronizacją ze strava, mam połączone konta i mi nie pokazuje treningu. Połączyłem tez konto z endomondo i taka sama sytuacja. Co do samej 530-stki to jestem zadowolony jak na razie, pierwsza jazda:) Jednak denerwuje mnie trochę ze jak nawiguje po śladzie to koniecznie mnie chce zawrócić na trasę jak przejadę skręt, powinna szukać nowej alternatywnej trasy-niestety dopiero po jakimś czasie się „domyśli” a nawet miałem dwie sytuacje ze dojeżdżałem do śladu i powinnienem skręcić w prawo bo tak była wytyczona trasa i kontynuować dalej a ona kazała mi skręcić w lewo-nie wiem po co, może mam nieodpowiednio ustawione jakieś opcje prowadzenia czy coś. Funkcje treningowe ma bogate, tego nie mogę powiedzieć i fenomenalna funkcja ClimbPro, co prawda mieszkam na płaskim terenie ale może czasem się przydać jak pojadę w górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marecq, było to poruszane kilka stron temu ;) Wczytany ślad jest przed Edge-a przeliczany (wg. zadanych ustawień). Przeliczanie polega na dostosowaniu śladu do wybranego profilu i dróg - np. szosy nie puści szlakiem MTB, tylko zastosuje drogi szosowe itd. Jeżeli preferujesz jechać tak, jak ślad prawi to jest opcja kompletnego wyłączenia przeliczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Testowałeś ?

No niestety nie, tak jak pisałem mieszkam na terenach płaskich ale przed zakupem dużo czytałem i oglądałem recenzji, wszyscy chwalili i byli zadowoleni.

 

@arturooo3, czytałem wątek od początku i wiem, że temat był poruszany. Jeszcze będę testował bo tak jak mówiłem to była pierwsza przejażdżka. 
 

Ma ktoś pomysł dlaczego nie synchronizuje mi aktywności ze stravą czy/i z endomondo? Rozłączałem i łączyłem konta ponownie kilka razy i niestety nic:/ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta premium na stravie nie mam, chyba segmentów tez nie będę miał z tego tytułu-nie znam się. Chodzi mi oto, że te aktywności co mam w GC to nie mam ich w strava i endomondo, do komoota przeniosło mi bez problemów a tutaj nie. Segmenty jedynie w GC widzę w aplikacji ale nie wiem jak się robi aby były widoczne na 530-stce. Napisałem do suportu odnośnie braku synchronizacji ze strava i endo, zobaczymy co powiedz o ile się odezwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie no, płatne konto nie powinno mieć tu absolutnie znaczenia, przynajmniej ja nigdy nie miałem i wszystko bez problemu zawsze działa, zarówno z Vivoactive 3 jak i z Edge 530. Jedynie Endomondo synchronizuje się po kilku godzinach, strava zazwyczaj natychmiast.

Zobacz czy na Stravie w ustawieniach appka Garmin Connect jest połączona: https://www.strava.com/settings/apps możesz spróbować tam odłączyć i podłączyć jeszcze raz. Bo jak rozumiem rozłączałeś i łączyłeś ponownie jedynie z poziomu GC?

Segmenty zdaje się że musisz jeszcze "wysłać do urządzenia" z telefonu, albo przez Garmin Express. W appce na telefon Trening -> Segmenty -> Trzy kropeczki -> Wyślij do urządzenia.

 

Co do ClimbPro to chyba najlepsza funkcja w tym urządzeniu i dla niej warto kupić ten komputerek :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian, łączyłem i rozłączałem z poziomy GC jak i samej strava, w endomondo można tylko właśnie przez endomondo łączyć i tak tez już robiłem wielokrotnie, nie wiem co nie bangla. Trochę jestem tym rozczarowany niby jest napisane, że wszystkie aktywności będą automatycznie synchronizowane a tu lipa.

2E12B5CD-6CE3-46BD-8385-72F5B9789718.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, safian napisał:

Nie no, płatne konto nie powinno mieć tu absolutnie znaczenia, przynajmniej ja nigdy nie miałem i wszystko bez problemu zawsze działa

Wiem, to taki trochę rozpaczliwy ruch ale Strava coś teraz zmienia i może po jej stronie jest problem. Dziwne, dziś mi się zsynchronizował segment który jako jedyny nie chciał się zsynchronizować przez tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...