Skocz do zawartości

[rower] xc, hartail 100mm do ok 4000zł


grubol

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł dziś rower, 

Na żywo wygląda dużo lepiej, sprawdziłem napęd w pierwszej kolejności czy nie ma żadnej lipy, bardzo ładnie zapakowany, zabezpieczony. 

Od razu wziąłem się za wymiane hebli ale niestety na tylny nie starczyło przewodu więc muszę kupić nowy ale widzę, że jest BH90 jest kilka odmian BH90SS, BH90SB, BH90SBM itp... Kompletnie nie wiem jak się w tym połapać żeby nie zamówić buły (dla deore m6000). BH90SS ma najkorzystniejszą cenę. 

Druga sprawa, to taka, że mam sporo podkładek pod mostkiem, mogę je przenieść na mostek? Nie chcę już teraz przycinać widelca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "gejta" 90 kupionego rok 18. Bardzo fajna cena w stosunku do jakości. Wymieniłem kiere, siodło, gripy. Manetka prawa na XT. Całkiem fajnie wszystko chodzi. Choć wolałbym mieć krótki lub średni wózek. Długi za nisko zchodzi i haczy o gałęzie. Opony fabryczne do niczego się nie nadawały. Po sezonie wywaliłem. Niestety nie powiedziano mi o możliwości przedłużenia gwarancji logując się na stronie producenta. A, niestety nikt nie chciał wysłać i musiałem do sklepu się pofatygowac. Mam 177 cm i M wziąłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wkg napisał:

Trzeba zajrzeć żeby potem nie płakać. 

Hejo.

Czekam na przewód bh90.

Czyli wystarczy, że wyjmę gąbeczki, wloze je do oleju i zaleje te no.. Lagi od dołu, ta? A to sie wlewa do dwóch czy jednej strony? I czego używacie w tym celu, może być strzykawka do odpowietrzania hamulców, bo mam jedn w zapasie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bogus92 napisał:

Jak robisz serwis podstawowy to wlewasz olej do dolnych goleni. A gąbeczki tak jak napisałeś zamoczyć w oleju. Dodatkowo pamiętaj o Sram Butter pod uszczelki kurzowe.

Jak w instrukcji mam no oil 6ml,to wlewam do kazdej goleni 6ml czy dziele to na dwa? Trochę to niezrozumiale napisane :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siemano! 

Przejechałem dziś 4 godzinki na tym rowerze jestem zadowolony, 29" jest super, zwrotne, szybkie, rower świetnie się czuje w terenie z asfaltem gorzej, bo te opony jednak są za szerokie i ciężkie. Myślę, że 2.1 czy 2.2 by było wystarczające. Amortyzator działa ładnie ale ta tabelka na amorze, która mówi ile ładować PSI do danej wagi jest troche z dupy, bo gdy napompowałem" max dla mojej wagi", to sag miałem ok 40-45%, napompowałem znacznie więcej ci mnie martwi i sag ok 30%, może ta pompka oszukuje? 

 

Następną rzeczą jest to, że nie zabardzo wiem jak ustawić tłumienie odbicia, ale to chyba wyczuje z czasem, hę? 

Kolejną rzeczą był ból pleców i dupy ale to przez oryginalne siodełko, które jest zbyt małe i bardzo twarde. Zmieniłem je na swoje i jest ok, tzn ból pleców jakiś tam jest ale minimalny i możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia do nowegi roweru.

Natomiast problem jaki mam, to z nadgarstkami, bolą mnie już po 20 minutach jazdy, nie miałem tak nigdy. Nigdy również nie miałem szerszej kierownicy niż 68,a ta ma 70cm z tego co mi wiadomo, kompletnie nie wiem w czym szukać przyczyny bólu wydaje mi się, że nienaturalnie mam odgięte dłonie gdy trzymam tę kierownicę, rozmiar ramy jest odpowiedni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poustawiales manetki i hamulce tak jak trzeba ,?

Ból rąk może być spowodowany geometrią roweru , masz dłuzsza rurę górną co powoduje ze jesteś bardziej wyciągnięty i cięzar ciała opiera sie głównie na rękach , może to kwestia przyzwyczajenia ,ale możesz tez pokombinować z ustawieniem kierownicy np dać  ją wyżej

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siodełko, to gdy dam je odrobinę podniosę po jakimś czasie bolą mnie jaja więc tego zmienić nie mogę, kierownicy już nie podniosę, bo fabrycznie jest ok 5 jak nie więcej cm podkładek pod mostkiem więc więcej nie da rady, bo jest za krótki widelec, mam rację? Manetki, hamulce już dostosowałem mniej więcej, próbowałem dać je bliżej gripów, dalej. Efekt ten sam, idą znacząco w dół. 

No ale możliwe, że tu siedzi problem

Dodam jeszcze, że chyba będę musiał zmienić sztycę, ta ma 350mm i jest wysunięta na max (można więcej ale jest tam miarka i jest na 1) i myślę, że jeszcze z centymetr mógłbym podnieść, bo do prostej nogi mam sporo zapasu jeszcze więc sztyca 400mm by się zdała

Edytowane przez grubol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dobrać odpowiednie siodełko, bo od tego zależy frajda z jazdy. Raczej nie bolą Cię 'jaja' tylko siodełko uciska prostatę - nie wiem jakie masz, ale takie z otworem robi ogromną różnicę - problem znika pozostaje kwestia szerokości i profilu. Mitem jest z kolei to, że twarde jest niewygodne - jest odwrotnie. Ja swojego Grala pod tym względem osiągnąłem kupując siodło Brand-X i drugie EC90. Jak je dostałem to pomyślałem, że nastąpiła germańska 'katastchoffa' ... dopóki nie założyłem i nie zrobiłem wycieczki. Jak schodzę z roweru to zapominam, że na nim byłem ... ;-) Przy trasce typu 50-60km na jeden raz wychodzi 'siodło z worka' na ile jest dogadane z Twoim zadem. No i od ustawienia siodła zaczyna się dopasowywanie pod siebie.

Kokpit: są mostki z większym wzniosem typu 17*... 35*, albo kierownica ze wzniosem, gięta - podnosi się kokpit.

Nie masz czasem za małej ramy?

Zdjęcia by się przydały również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ahaja napisał:

Kokpit: są mostki z większym wzniosem typu 17*... 35*, albo kierownica ze wzniosem, gięta - podnosi się kokpit.

Nie masz czasem za małej ramy?

Zdjęcia by się przydały również.

Teraz mam siodełko z dziurą, tamto nie było spróbuję, mam siodłko accent derry.

Wcześniej miałem kierownice giętą, a ta jest prosta może to też swoje robi, myślę, że trzeba trochę pojeździć zanim ustawie wszystko jak trzeba :P

 

PS. Rama na pewno nie jest za mała

Edytowane przez KrissDeValnor
Nie cytujemy ostatniego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...