Skocz do zawartości

poliglota

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    179
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez poliglota

  1. Oba sposoby nie pasowały mi. Jak ustawilem na tzw do pięty w butach to pozycja byla wygodna, ale noga dziwnie pracowała. Jak podniosłem nieco wyżej, noga pracuje bardzo dobrze, ale jak puszczę kierownicę to tyle opada z siodelka w kierunku kierownicy. Ładnie to opisuje człowiek na filmie. Caly czas mam że sobą imbusa i się bawię w ustawienia. Niestety nie mam nikogo że sobą, co mógłby ocenić pozycję z boku czy tylut.
  2. Kolana mnie bolą z przodu. Jak ustawie wygodna wysokość siodelka w butach to bardzo ześlizguje się z siodelka. Jak obniżę, to siedzi się wygodnie, ale noga słabo pracuje. W żadnej pozycji nie pokrywa się kierownica z osoa koła przedniego. Martwi mnie garbienie się. Klapki, tak na szybko założone.
  3. Cześć. Kupiłem pierwszego gravela. Esker 5 w rozmiarze M, mieszczę się w górnej granicy. Czuję się na nim dziwnie. Nic nie boli, fajnie się jeździć. Siodelko maksymalnie cofnięte do tylu. Jedyne co mnie martwi, to ból kolan wieczorem. Mogę prosić o jakąś opinię.
  4. poliglota

    [rama] stery a amortyzator

    Czyli jeśli są stery zintegrowane czy pół zintegrowane to nie ma znaczenia?
  5. Cześć. U syna chce wymienić przedni amor. Moje pytani czy rodzaj sterów w rowerze lub amortyzatorze może być problemem? Czy dowolny tepered podejdzie pod każdą ramę tapered? Wszystko już ogarnąłem za wyjątkiem tej kwestii.
  6. Cześć. Od niedawna jestem posiadaczem Gate 90 . Dziwnie się czułem przy doborze ramy i ustawieniach przesiadając się ze starego roweru. Nie startuję w zawodach, jazda głównie rekraacyjna. Od razy zaczęły boleć mnie ręce, kolana i tyłek. W serwisie wymieniono mi kierownicę na szerszą i siodło na dłuższe. Od razu wszystko minęło. Myślę, że trochę rynek zagubił się w tych wszystkich cyferkach i kątach. Na rowerze mamy czuć się dobrze, nie zawsze to co mówią inni w Naszej wersji się sprawdzi. Dodatkowo niewielu sprzedawców umie właściwie dobrać rower, stąd popularne stały się firmy które korygują błędy niewłaściwego doboru roweru co niestety kosztuje dodatkowo minimum 7 stów. Moim zdaniem błędnym podejściem jest dobór wielkości ramy tylko po przekroku co jest normą w każdym sklepie. Słowa uznania dla Twojego sprzedawcy.
  7. Właśnie takie mam. Szału nie ma za te kasę
  8. Te spodenki co podesłaliście to na krótkie dystanse się nadają. Producent twierdzi że do 2 godzin tylko. Moze coś na dłużej polecicie
  9. Właśnie. Z tego co słyszałem to jest jakaś mata połączona z komputerem co niby cuda pokazuje. Kiedyś mieli taką deskę z masą plastyczną. W poniedziałek się przekonam
  10. Od niedawna w jednym ze sklepów jest maszyna do mierzenia pupy i doboru siodła. Muszę się wybrać
  11. Zastanawiam się nad różnica materiału z którego jest wkładka. Widziałem różne zarówno bardziej jakby gumowane jak i mięciutkie w dotyku z cienkiej pianki. Myślę że zacznę od zmiany siodła
  12. Te moje endury też nie są idealne. Tylko nie wiem na ile jest to źle dobrane siodło czy właśnie wąski pampers. Czuję obtarcia w miejscu, no właśnie jak je nazwać. Pod tyłkiem gdzie schodzi się z nogą.
  13. Cześć. Możecie polecić jakaś dobrą bieliznę (wewnętrzną część szortów) z wkładką pod szorty. Obecnie mam bliżej nieznany zużyty już model endura i potrzebuję coś wygodnego podobnej jakości. Szukam czegoś w cenie do 200 zł.
  14. Hamulce baaardzo słabe. Sama wymiana amora + hamulce to jakieś 2 tysie. Do tego deore. Więc raczej średni interes. No chyba że sprzedający od razu to wymieni i rozliczy stary osprzęt. To jest chyba norma w markowych rowerach. Niby fajna rama, ładny kolor i tak dalej. Dopiero jak czytasz o hamulcach, amortyzatorze i osprzecie zdajemy sobie sprawę że to tylko nadal ładna rama. A firma żyje z tego że za tydzień polecisz i będziesz musiał wymienić hamulce m200 zwane spowalniaczami, chyba że ktoś waży 50 kilo. Amor z goleniem 28 mm na sprężynie do niczego się nie nadaje. Nawet jazda po bułki jest dla niego wyzwaniem.
  15. Amor nie jest zły. Do tego goleń 32 mm. Hamulce shimano m500, manetki slx, tył XT, korba XT. Obie osie sztywne.
  16. A może używany kellys Gate 90? Powinien spełniać wszystkie oczekiwania.
  17. Mówimy tutaj o rzeczach gdzie niewiele ich możemy wykorzystać. Gramy w wadze roweru, kąty 1 czy 2 stopnie. Blaty 30 czy 32 zęby. Jeżeli nie mamy techniki jazdy, jeżeli kupujemy rower niezgodny z tym co chcemy robić to wszytko jest na nic. Przy wadze zawodnika 100 kilo to co za różnica w wadze roweru 1800 czy 2100. Czemu tak niewielu chodzi na kursy nauki jazdy, wiem są drogie, ale jeśli chcemy startować w maratonach i profesjonalnie podchodzimy do wyboru roweru to pominięcie nauki jazdy jest ogromnym błędem. Później pytacie się na forum jak się sprawuje taki czy inny rower. Większość tych opini nic nie będzie warta jeśli każdy wybierał rower kierując się czymś innym. Ktoś kiedyś powiedział że trzeba mieć 2 lub 3 rowery aby każdego używać zgodnie z przeznaczeniem
  18. Czemu idziecie w zaparte w napęd 1X11. Trzeba mieć nogę jak koń aby w ciężkie góry jechać. Nie sądzę aby się udało amatorom na takim napędzie cokolwiek ogarnąć. Zerknijcie na pewne blogi rowerowe. Podają tam terminy gdzie można sobie pojeździć nawet w terenie na danej marce. Żadne cyferki nie zastąpią 1 godziny jazdy. Doznania bezcenne.
  19. Mam "gejta" 90 kupionego rok 18. Bardzo fajna cena w stosunku do jakości. Wymieniłem kiere, siodło, gripy. Manetka prawa na XT. Całkiem fajnie wszystko chodzi. Choć wolałbym mieć krótki lub średni wózek. Długi za nisko zchodzi i haczy o gałęzie. Opony fabryczne do niczego się nie nadawały. Po sezonie wywaliłem. Niestety nie powiedziano mi o możliwości przedłużenia gwarancji logując się na stronie producenta. A, niestety nikt nie chciał wysłać i musiałem do sklepu się pofatygowac. Mam 177 cm i M wziąłem
  20. Bardzo fajnie pewne kwestie są opisane na stronie 1 enduro. Nie wiem czy pomoże ale może warto. Myślę że dla amatorów 1X12 to niertafiony system. Jest modny bo pulpit lżejszy o 1 manetke i w maratonach łatwiej.
  21. Nie patrz na modę a na to jak czujesz się na rowerze. Każda geometria ma swoje plusy i minusu. Mi odradzono progresywną - nowoczesną geometrię ze względu na to gdzie i jak będę jeździć. Teraz jestem wdzięczny za takie doradztwo, inaczej mordowałbym się z nowoczesny rowerem.
  22. rower oddałem i kupiłem kellys gate 90. Teraz wiem co to znaczy dobrze dobrany rower.
  23. Dobrze rozumiem że w ten neopren mam owinąć zarówno linkę jak i ramię trójkąta?
  24. Dzięki Panowie Chodzi o ten moment
  25. Chciałem zapytać odnośnie niezabezpieczonej linki tylnej przerzutki. Czy jest z nią problem, czy za wczasu warto zmienić ten element i dać osłonę linki na całej długości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...