Skocz do zawartości

[MT500] słabo hamują


tomi6

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, abdesign napisał:

No ale moim zdaniem tak powinno być, to pospolita okładzina tanich hamulców w rowerach dla każdego. To że klamka do blokady potrzebuje ciut większego nacisku? I dobrze, chroni to niewprawną rękę przed efektem 0/1.

Oczywiście, zgadzam się. No i tak jak pisałem, hamulce ( M6000) wcale nie są słabe na tych klockach, są "inne". Mi bardziej pasuje charakterystyka 0/1, ale dla przeciętnego użytkownika może to być zgubne :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Ty to byś lepiej zrobił test jak na tanich U pokroju claris działają klocki r55c4

Too late, zaciski sprzedane :)

Natomiast w kolejnym sezonie podzielę się wrażeniami po zmianie R55C4 na niebieskie SwissStop :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mam wątpliwości czy b01s mają ten sam materiał cierny co g01s. Wymiana b01s na koolstop d620 powoduje, że zaczynają przypominać działaniem m6000. Wymiana w m6000 fabrycznych g01s na d625 nie robi wielkiej różnicy. W obu przypadkach ta sama tarcza rt66. Kiedyś z braku laku po zjechaniu b01s wsadziłem klocki fabryczne z tektro gemini i było znacząco lepiej jeśli chodzi o siłę hamowania. 

Co do przewodów M6000 ma bh90, MT500 ma bh59.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 11:16, Puklus napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz ze sa podłe skoro fabrycznie deore i slx mają dokładnie to samo tylko w innej obudowie g01s ?? Nie bawiłem sie w pomiar pow klocka ale b01s są węższe ale wyższe, a g01s odwrotnie szersze a niższe. Może zeszlifować trochę boki i wejdą jedna w drugie. Skoro slx to jest kosa, po dotarciu małym palcem 4 latek zrobi otb z ojcem na bagażniku, to czemu ma to byś złe ? Wg mnie jagwire jakieś bbb czy inne dziwne rzeczy to są podłe albo szemrane klocki. Nigdy nie miałem problemu z klockami b01s. 

Zgadzam się z Tobą. Klocki żywiczne shimano to żylety i nie rozumiem tego podejścia żeby je od razu wywalać.

Na tych G01S tłukłem enduro i nigdy mnie nie zawiodły. Potem przeszedłem na srama z nowym rowerem.


W drugim rowerze mam stare M505 z B01S i na moje oko to to samo.

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem G01S na niby "ceramiczne" Motsuvy iiiii no nie urwało. W sumie nie wiem czy czuję różnicę w mocy hamowania. Może muszę je dłużej podocierać i sprawdzić jak długo wytrzymują zanim zaczną tracić siłę przy dłuższym hamowaniu ale po jednej jeździe to tak sobie, albo przelecę jeszcze tarcze papierem ściernym? Główną zmianą jest to że teraz tył mam bardziej gąbczasty i muszę jeszcze popompować, żeby przesunąć tłoczki na uszczelkach (chyba jeszcze nie ustawiły się optymalnie po rozepchaniu).

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lawstorant napisał:

Właśnie wymieniłem G01S na niby "ceramiczne" Motsuvy iiiii no nie urwało.

No i po co takie kombinacje? Wystarczy kupić sprawdzone klocki dostępne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

jako ,że założyłem ten temat ,wypowiem się tak na koniec.

posłuchałem Waszych rad .

-wyczyściłem papierem ściernym tarcze ,najpierw grubszym (180) potem drobniejszym (400)

-umyłem je płynem do naczyń plus gorąca woda ,po wyschnięciu alkohol izopropylowy w sprayu

-papierem także potraktowałem klocki (G01S),grubszy ,drobniejszy ,nie były zatłuszczone

-odpowietrzyłem same klamki przy pomocy lejka.

-ustawiłem zaciski względem tarcz

zmontowałem to wszystko i...przeprosiłem klocki Shimano :) ,już po kilku hamowaniach podobnie jak na filmiku tu zamieszczonym ,jest moc.

przód wyraźnie mocniejszy a tył ,byłem w stanie zablokować na asfalcie.

dziękuję za wszelkie podpowiedzi i porady 

pozdrawiam 

Tomek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...