Skocz do zawartości
christophorus1

[rower] gravel Merida Silex 200 m

Rekomendowane odpowiedzi

christophorus1

Cześć!

Mam na sprzedaż mojego gravela Merida Silex w rozmiarze M.

Był kupiony we wrześniu zeszłego roku, więc ma jeszcze rok gwarancji.

Ma przebieg koło 200-300 km, bo okazał się jednak dla mnie za duży.

Siodełko jest wymienione na bbb, bo fabryczne nie przypadło mi do gustu.

Wszystko działa i nie ma wad ukrytych.

Wystawiona jest za 3399, jednak w przypadku, gdy będzie ktoś zainteresowany, to na pewno jeszcze opuszczę i da radę się dogadać.

Poniżej link do ogłoszenia:

https://www.olx.pl/oferta/gravel-merida-silex-200-m-sora-r3000-2x9-CID767-IDAUQKd.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
christophorus1

Cena spada do 3355, a dla forumowiczów wysyłka w cenie lub gratis :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
christophorus1

Kolejna obniżka na 3299 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
christophorus1

Do końca tygodnia 3000 plus koszty wysyłki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
christophorus1

Już nieaktualne, temat do zamknięcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Obito
      Przez Obito
      Witam serdecznie,

mój rower https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/author/49474/ronin
      domyślnie ma zamontowane opony: CONTINENTAL Speed Ride 700 x 42c, z których byłem średnio zadowolony, dlatego że często się przebijały w trasie. 
      Gravel głównie używam do jeżdżenia po asfalcie (90%), czasem po szutrze albo po uklepanych leśnych drogach. Zależy mi na dobraniu dobrych antyprzebiciowych opon, które dadzą radę w na asfalcie i jako tako przejadą po gorszym terenie. Cena max 150 zł za jedną oponę, no chyba ze naprawdę jest sens dać z coś więcej to wezmę to pod uwagę.

Wymiary obręczy: 622 x 15c
      Aktualne opony: 700 x 42c

Pytabua
       Czy mogę założyć sobie opony 700 x 38c albo 700 x 40c do tych obręczy?  Macie jakieś sprawdzone oponki, spełniające powyższe wymagania? Przeszukując internet trafiłem na te: a) https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-ride-tour-pd7378/?v_Id=103933&gclid=CjwKCAjw5Kv7BRBSEiwAXGDElRj318K-8HPB_53H8iENS8Nw02-195IcUNlozXMh6zNZ3ujEhkfkERoCllkQAvD_BwE
      b) https://allegro.pl/oferta/opona-continental-700x40c-gazelle-42-622-ride-tour-8978676382
      c) https://www.goride.pl/opony-cyclocross-i-gravel/panaracer-opona-gravelking-ac?from=listing&campaign-id=20

• MD11
      Przez MD11
      Szukam pompki stacjonarnej do gravela z oponami 38-40 mm w systemie bęzdętkowym, więc myślę, że ciśnienia rzędu 3.5-4.0 bar.
      Widzę, że pompki SKS Airworx 10.0 (do 10 bar) i SKS Twentyniner (do 6 bar) są w tej samej cenie. Ta pierwsza wydaje się porządniejsza (manometr umiejscowiony na górze i stalowa podstawa), ale druga ma szerszy tłok.
      Czy lepiej wziąć Twentyniner-a, bo lepiej poradzi sobie z uszczelnieniem opon, czy to nie ma znaczenia?
    • Ziemoo
      Przez Ziemoo
      Witam, ostatnio kupiłem ramę od roweru Merida Scultura 500 (rocznik chyba 2015) i chciałbym dobrać do niej stery oraz widelec, problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że główka ramy jest taperowana, lecz nie znam typu sterów. Zmierzyłem wewnętrzną średnicę główki sterów na górze(3,5 cm) oraz na dole(4,5 cm), mierzyłem wewnątrz tego czarnego elementu widocznego na zdjęciu. Czy potrzebne są jeszcze jakieś parametry, oraz jaki typ sterów oraz widelec potrzebuję do tej ramy?

• cyms
      Przez cyms
      Cześć, stwierdziłem, że tribany nie za bardzo mi się podobają. Przymierzam się do zakupu roweru szosowego. Najprawdopodobniej będzie to rower używany z pewnego źródła (Bernard, szybkierowery itp.) Problem jest taki, że jest w czym wybierać, ale postaram się zwęzić zakres moich poszukiwań do minimum. Komfortowa geometria typu endurance, shimano 105 (słyszałem, że jest spora różnica między sorą a 105), karbon widelec tapered, hamulce tarczowe hydrauliczne, rozmiar 54 (173 cm) no i dosyć ważne - musi się podobać. Rose pro sl disc przykuł moją uwagę, ale jest dosyć drogi. Budżet to okolice 3-4k. Byłbym ciekawy waszych propozycji czy w tym budżecie znajdę coś ciekawego (używanego bądź też nie) czy jednak nie ma szans i na jakie rowery ostatecznie patrzeć, żeby wiedzieć na czym stoję, a nie szukać w ciemno. Ważę około 95 kg więc rower ma służyć głównie do utraty wagi jak i też poczucia prędkości i frajdy z jazdy. Zastanawiam się jaki rower będzie lepszym wyborem gravel czy może szosa typu endurance. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a wybór roweru jak i jego modelu nieustannie chodzi mi po głowie i nie daje spokoju. Trasy jakimi chcę się poruszać to głównie asfalt, ale jakiś szuter lub droga polna też pewnie czasem się zdarzy. Dodam, że będzie to mój pierwszy rower od czasu komunii i chciałbym spróbować baranka :)
    • biks
      Przez biks
      Witajcie,
      w gravelowanie wkeciłem się w okresie gdy ... 
      sprzętu nigdzie nie ma tak więc pozostało czekać na modele 2021
      Głównym moim wymaganiem jest osprzęt GRX, sztywne osie i karbonowy widelec oraz rama w kierunku komfortowym, cena do 7000zł ale takich już nie ma. Opcja to mocowanie na bagażnik tylny. Przednie mocowanie ma chyba każdy.
      Jestem typowym kowalskim tj. jeżdżę na 14-kilogramowym MTB na 26" po lekkich górkach z korzeniami, szutrze i dużym mieście. Sporadycznie single tracki.
      W obecnej sytuacji mam do wyboru poniższe modele.
      1. Merida Silex 400 2021 - cena: nieznana, ok 6499 zł
          Przekonje komfortowa pozycja oraz cena. GRX 400 powinien być dla mnie wystarczający.

2. Cube Nuroad Race 2021 - cena: 7199 zł
          Przemawia do mnie osprzęt, kolorystyka.
          Na minus nieznane informacje o kołach oraz jakoś marka "cube" nie wiem czemu mnie odpycha. 

3. Kross Esker 2020 - specyfikacja na 2021 nieznana., ok 5999zł
          Chyba najlepszy stosunek cena/jakość.
          Minus: małe niedoróbki, wpadka z tylną przerzutką 812 zamaist 810. 
      4. Canyon Grail AL 7.0 - cena: 8499zł
          Mój faworyt (gdyby nie cena). Ponadto na plus waga, koła, kolor (zielony).
          Minus to zdecydowanie cena (rocznik 2020 był za ok 7500zł, do kupienia za 7k) i pozycja chyba zbyt sportowa.
          Brak możliwości przymiarki.
      plan B
      5. Decathlon TRIBAN RC520 jak nie będę mógł się zdecydować na powyższe.
      Gdzie obecnie można dostać lub zarezerwować powyższe modele? Grail wiadomo, że jedynie przez www.
      Czy ktoś jeździ na Merida, Cube, Kross, Canyon i może się wypowiedzieć co do jakości sprzętu, problemów pozycji. Nie koniecznie na powyższych modelach ale podobnych Na YT każdy jest zadowolony z tego co kupił.
      Co byście brali na moim miejscu?