Skocz do zawartości

[zapadki] przeskakują permanentna furia zapadkowa.


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie od Novateca jest za mały i muszę go tam odrutować lub dorobić HELICOIL i wkręcić.

Rowek pod sprężynkę mają w tym samym miejscu .

Długość zapadek również jest taka sama.

Miałem już zresztą założone te zapadki od Novateca.

 

Napisałem też, do Velo czy mają pierścień zębaty i jak to w Velo nigdy nic nie wiedzą i kazali mi czekać do wtorku.

A partactwo bo ma być jak najtaniej i chodzić do grudnia potem to może i wyjść bokiem.

I proponował bym by ten temat został przeniesiony do działu druciarstwo rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacperek12 napisał:

Zapadki novateca będą pasować do pierścienia novatec.

Tak samo jak pierścień Novateca do twojej piasty?

One będą pasować do pierścienia Novateca pod warunkiem, że będą założone na bębenek Novateca. W innych przypadkach to wróżenie z fusów. Pewnie znów zmielisz zapadki.

Masz gwarancję, że bębenek Novateca jest identyczny jak twój? Np. ta sama średnica na której osadzone są zapadki?

1 godzinę temu, Kacperek12 napisał:

dorobić HELICOIL i wkręcić

Życzę powodzenia. Zwłaszcza w dorabianiu gwintownika do tego helicoila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacperek12 napisał:

To nie żadna prowokacja.

Proponuję zgłosić się do specjalisty. Tego od rowerów i nie tylko. Zdiagnozuje, zrobi co trzeba i wyjdzie pewnie taniej niż zniszczenie kilku różnych piast.

Pamiętaj też, że my czytając twoje opisy tego co robisz, chcemy dobrze doradzić i niekoniecznie ma to na nas dobry wpływ... Większość pewnie będzie będzie się z tego śmiała, inni umyją ręce, ale może trafić się tu ktoś, kto niepotrzebnie zacznie rozkminiać sens życia i to jak się w nim odnaleźć. ;)Korepetycje z j. polskiego też by się przydały.

To tyle dobrych rad ode mnie. Przestaję obserwować temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kacperek12 napisał:

To HELICOiL nie jest gwintowany w środku?

W środku też, ja mówię o nacięciu gwincie w piaście żeby wkręcić helicoila .

11 godzin temu, Kacperek12 napisał:

gwintowniki M36x1.25 istnieją

Takim nie nagwintujesz gwintu pod helicoila. Takim możesz zrobic gwint pod ten pierscień. A masz taki gwintownik? Bo ja jestem gotów się załozyć, że nie znajdziesz łatwo warsztatu ktory posiada drobnozwojny gwintownik M36. Możesz oczywiscie takowe narzędzie kupić, tyle, że zaplacisz jak za dobrą piastę (i to pewnie z przepleceniem).

P.S. A helicoila M36x1,25 wiesz juz gdzie kupić? Istnie w ogóle takowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velo ma pierścień zębaty + zapadki i sprężynkę ( sprężynka taka jak orginalna).

38mm tylko ma on 30T a nie jak orginalny 37T.

Będzie chodzić?

GARLOK

HELICOIL chciałem wkręcić w gwint w piaście a, żeby w środku miał M36x1.25, dobra nie istotne bo w Velo mają pierścień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie chodzić- może tak, może nie, to chyba i tak lepsze rozwiązanie, niż próbowanie wkręcania helicoila- zobacz czy zgadza się skok gwintu i kształt- nigdy nic nie wiadomo. Co do smarowania zapadek-w ramach testu obficie posmarowałem( TowoCX smar maszynowy [litowo- wapniowy]) zapadki( dwie) i pierścień zębaty w wolnobiegu 7. rzędowym Shimano, podczas toczenia się nie słychać w ogóle "cykania", ale zapadki nie "puściły" jeszcze ani razu, choć specjalnie robiłem mocne sprinty, by właśnie to spowodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blueforce napisał:

Co do smarowania zapadek-w ramach testu obficie posmarowałem( TowoCX smar maszynowy [litowo- wapniowy]) zapadki( dwie) i pierścień zębaty w wolnobiegu 7. rzędowym Shimano, podczas toczenia się nie słychać w ogóle "cykania", ale zapadki nie "puściły" jeszcze ani razu, choć specjalnie robiłem mocne sprinty, by właśnie to spowodować

Póki wszystko jest czyste i świeże to działa. Poczekaj jak smar trochę zgęstnieje, przyłapie syfu to zmielisz zapadki. Albo się cofną i już nie zazębią. Będziesz pchał rower do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blueforce napisał:

Czy będzie chodzić- może tak, może nie, to chyba i tak lepsze rozwiązanie, niż próbowanie wkręcania helicoila- zobacz czy zgadza się skok gwintu i kształt- nigdy nic nie wiadomo. Co do smarowania zapadek-w ramach testu obficie posmarowałem( TowoCX smar maszynowy [litowo- wapniowy]) zapadki( dwie) i pierścień zębaty w wolnobiegu 7. rzędowym Shimano, podczas toczenia się nie słychać w ogóle "cykania", ale zapadki nie "puściły" jeszcze ani razu, choć specjalnie robiłem mocne sprinty, by właśnie to spowodować.

To już wiem dlaczego wolnobiegi shimano w zimie na mrozie -10 ni uja nie da się jechać bo zapadki stoją.

Skok gwintu się zgadza a kształt to co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt czyli jak wygląda gwint w rzucie bocznym, na zwykłych śrubach wygląda jak trójkąt, ale może być też trapez, itp.  Chodzi mi o to, by oba elementy uzupełniały się wzajemnie, by po skręceniu nie było znacznych pustych przestrzeni pomiędzy- ale to i tak tylko na oko można porównać, jak wkręcisz to zobaczysz czy to współgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blueforce napisał:

gwint w rzucie bocznym, na zwykłych śrubach wygląda jak trójkąt, ale może być też trapez

Gwarantuję ci, że w rowerze nie znajdziesz ani jednego gwintu trapezowego. Chyba, że ktoś by w nim zamontował podnośnik śrubowy lub napęd śrubą pociągową :D

Ale faktem jest, że gwinty o zarysie trójkątnym mają różny kąt rozchylenia ramion tego trójkąta. Szczególnie metryczne i calowe mogą się tu znacznie różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, tak w ogóle to powiedz skąd wziąłeś pierścień z 37 zębami i czemu do bębenka z 6-cioma pieskami (A taki ponoć teraz masz) rozważałeś pierścień 27 czy 33. Napisałeś to kilka razy więc to nie są literówki...

Ogarniasz w ogóle jak działa sprzęgło piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może tego kto to napisał:

"...niedawno koło Sunringle w dziwnie taniej cenie Radium Am i poprzedni właściciel nie umiał dokręcić bębenka wskutek czego 2 zapadki z 6 są zjechane..."

Powiedz bo może czegoś nie rozumiem...

Na bębenku pod 6 zapadek producena X, zamontowałeś 3 zapadki producenta Y i współpracowało to z pierścieniem zapadek o liczbie zębów niepodzielnej przez 6 ani przez 3? Niepodzielnej przez nic poza 1 i 37?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleje a ty sam nie umiesz :laugh:

4 godziny temu, abdesign napisał:

Znasz może tego kto to napisał:

"...niedawno koło Sunringle w dziwnie taniej cenie Radium Am i poprzedni właściciel nie umiał dokręcić bębenka wskutek czego 2 zapadki z 6 są zjechane..."

Powiedz bo może czegoś nie rozumiem...

Na bębenku pod 6 zapadek producena X, zamontowałeś 3 zapadki producenta Y i współpracowało to z pierścieniem zapadek o liczbie zębów niepodzielnej przez 6 ani przez 3? Niepodzielnej przez nic poza 1 i 37?

Pierścień 37 był fabryczny.

I zapadek jest 3 nie 6 to 6 to literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wskutek czego 2 zapadki z 6 są zjechane..
-I zapadek jest 3 nie 6 to 6 to literówka.

Czyli została jedna działająca zapadka, więc Kacperek12 zamienił te 3 zapadki( 1 dobrą i 2 złe) na 3 zapadki firmy Novatec. 

Moim zdaniem, liczba zębów w pierścieniu nie musi być wielokrotnością liczby zapadek. Pierścień po obróceniu go o 1/37 obrotu ma taki sam " wygląd", więc jeśli w sytuacji 0 wszystkie zapadki " zaskoczyły", to po obrocie pierścienia o 1/37, 2/37, 3/37 itd. także "zaskoczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...