Skocz do zawartości
latin

[sterownik] Luxus Elektro- City Bike wadliwy sterownik

Rekomendowane odpowiedzi

latin

Od niedawna jestem posiadaczem ładnego z wyglądu roweru elektrycznego lecz nie jestem zadowolony z jego jazdy a mianowicie gdy kręcę pedałem to silnik rusza pełną mocą i pracuje aż  do momentu gdy przestanę pedałować.Wydaje mi się,że powinien lekko wspomagać jazdę a nie używać pełnej mocy bo zmusza mnie to do jazdy typu : kręcę pedałami i przestaję i znowu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Postawię butelkę dobrego łiskacza,na to ,że ten typ tak ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
latin

Ale co można z nim zrobić? Czy wymiana sterownika ale na jaki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WaGiant

Dobre sterowniki  mają kilka trybów wspomagania . Twój ma tylko jeden ? On albo off ? Ponadto dobre konstrukcje mają pomiar mocy i stopień wspomagania jest zależny od mocy włożonej przez rowerzystę - im mocniej kręcisz tym mocniej wspomaga silnik . Tylko że twój rower katalogowo kosztuje ok 2tyś zł ......  Cudów się nie spodziewaj .

Zapytaj na forum arbiter , tam są spece od różnych przeróbek .

Edytowane przez WaGiant

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
latin

Mój ma dwa położenia kluczyka ale jazda jest taka sama na każdym położeniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Mokatte
      Przez Mokatte
      Witam serdecznie jestem tu nowy oraz kompletnie zielony w naprawach rowerowych ale czas zagłębić się w temat mam problem amor w widelcu przednim jest luźny chowa i wysuwa się w dół na +/- 6cm jak to naprawić? dodam że widelec był wymieniany w serwisie po 100km zaczęły się luzy nie wiem co to za model widelca jakaś taniocha a niestety oddać na reklamacje nie mogę bo nie ma już tego serwisu pomóżcie bardzo proszę 
    • AdamKru
      Przez AdamKru
      Witam. Mam możliwość kupna roweru Focus izalco race 6.9 2020 w cenie 4500zł (https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/focus/67040/izalco_race_6_9). Czy jest to dobra cena za ten rower, jeśli ktoś miał z nim kontakt to proszę również o ogólną opinie. 
      Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywy, z chęcią rzucę okiem.
      Z góry dzięki za jakąkolwiek aktywność. 
      Pozdrawiam.
    • Damek94
      Przez Damek94
      Witam, nazywam się Damian (25lat) i mieszkam w Puławach.

Jestem nowo zapalonym rowerzystą, więc moje pojęcie w tym temacie jest względnie małe. Chętnie umówię się z kimś na rower na kilkanaście-kilkadziesiąt km w okolicach Puław, mile widziane trasy rowerowe, wąwozy i inne atrakcje rowerowe.

Posiadam rower Northtec Halcyon 29R, ma on dziury do montażu bagażnika zarówno na dole jaki na górze ramy. Rower ma hamulce tarczowe, rozmiar kół 29", a rozmiar ramy to 21".
      Chciałbym wyposażyć swój rower w bagażnik. Na bagażniku będę woził głównie plecak do pracy lub jakąś torbę. Upatrzyłem sobie torbę z sakwami 30L. Ogólnie ma to spełniać następujące funkcje:
      - nadawać się do drobnego bagażu do pracy (jedzenie)
      - mieć nośność 25kg+ (tutaj poza dłuższymi wyprawami chodzi jednak głównie o większe zakupy w supermarkecie ~15-20kg)
      - nadawać się na kilkugodzinne wycieczki rzędu 20-50km
      - nadawać się na wielogodzinne lub nawet kilkudniowe wycieczki po 100km+
      - mieć osłonki do sakw żeby nie wpadały w koło

Niestety nie mam możliwości zakupienia i magazynowania różnego rodzaju rowerów, bagażników i torb, dlatego stawiam na uniwersalność i wszechstronność rozwiązań. Stąd mój wybór roweru i osprzętu do niego.

Poczytałem trochę o bagażnikach, ich rodzajach itp., ale nie czuję się na tyle mocny w temacie, żeby podjąć samemu decyzję bez opinii fachowców. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłby bagażnik mocowany jednocześnie do śrub na dole oraz sztycy (jednak takiego nie znalazłem) - znalazłem jednak mocowanie na sztycy + do ramy: https://allegro.pl/oferta/bagaznik-al-rowerowy-do-sztycy-pod-tarcze-24-29-qr-9583119214 . Rozwiązanie wydaje się spełniać moje oczekiwania, jednak nie wiem jak z wytrzymałością takich rozwiązań. Nie chciałbym, żeby podczas wycieczki połamał mi się pod obciążeniem niezbędnego bagażu. Jeśli chodzi o torbę z sakwami to na początek upatrzyłem sobie coś takiego: https://allegro.pl/oferta/torba-na-rower-bagaznik-kuferek-30l-sakwy-pokrowi-9234184814 - głównie zakupy i jednodniowe wycieczki rowerowe. Zdaję sobie sprawę z tego, że na kilkudniowe wyprawy rowerowe będzie to za mało. Jednak jeśli chodzi o torbę z sakwami postanowiłem się nie wykosztowywać póki co, bo nie wiem jeszcze jak będzie wyglądała moja sytuacja z wycieczkami, ile będę jeździł, jak często itp. A do pracy wybrałem coś niewielkiego: https://allegro.pl/oferta/torba-na-rower-sakwa-rowerowa-na-bagaznik-9561211495

Podsumowując:
      Potrzebuję dobrego i mocnego bagażnika, który nada się zarówno do codziennej jazdy jak i na dłuższe wycieczki jedno-kilku dniowe. Chciałbym się wyrobić w cenie 200zł, jednak jestem skłonny zapłacić więcej za dobre i sprawdzone rozwiązania. Nie wiem jak się ma sprawa z błotnikami przy takich bagażnikach. Przy tym zaproponowanym przeze mnie spokojnie zmieści się pod spodem błotnik, bardzo chciałbym uniknąć montowania metalowego błotnika blisko koła. Chcę żeby rower był praktyczny, funkcjonalny, a do tego jeszcze wyglądał nie gorzej niż teraz. Mam nadzieję, że da się spełnić jednocześnie te niewygórowane wymagania.

Z góry dziękuję za pomoc.
    • MkD
      Przez MkD
      Witam! 
      Chciałbym kupić mojego pierwszego fulla i zastanawiam się nad Cube Stereo 140 HPC TM 27.5 czy według was jest to rower wart zakupu? Zamierzam nim jeździć po singlach, bikeparkach ale również po mojej okolicy na płaskich terenach. Chciałbym żeby był w miarę uniwersalny. Posiadam również rower XC na 26" ale znając życie jak będę miał nowy rower to XC powoli pójdzie w odstawkę ( chociaż kto wie!)
      Przyznam szczerze że trochę przekonały mnie do tego roweru błyskotki ( kashima :d) ale jako że poprzedni rower też był cube i przejechał ze mną sporo bez większych awarii to mam zaufanie że z tym będzie podobnie. Nie znam się na fullach i geometrii rowerów trail AM i enduro ale chciałbym jakiś złoty środek bo jak jeździłem moim XC z Rockshockiem xc32 100mm to musiałem mocno ograniczać moja prędkość na bikeparkach.
      Zastanawiałem się również nad 
      Ns bike define 130 2 / 150 29"
      Trek fuel ex 8
      Ghost SL Amr 4,7 AL 
      Z racji tego że zawsze jeździłem na 26 to lepiej mi się jeździ na 27,5 ale przyzwyczaiłbym się do 29 tylko przy sprawdzaniu wszystkich rowerów sroczka zobaczyła kashime i wszystko legło w gruzach. Poprostu mi się podoba i tyle . Nie jeździłem na cube jeszcze bo muszę go sprowadzić z innego sklepu (ostatnia sztuka) 

Specyfikacja Cube
      https://skiteam.pl/rowery-2020/13497-rower-cube-354300-stereo-140-hpc-tm-275.html
      rama HPC Carbon Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Aluminum 6061 T6 Rear Triangle, ATG, E TC 4-Link, ISCG Mount, Boost 148, A XH
      rozmiar 16“, 18“, 2 0“, 2 2“
      widelec Fox 36 Float Factor y FIT GRIP2, HSC/LSC & HSR /LSR, Tapered, 15x110mm, 150mm, Kashima Coated

damper Fox Float DPX 2 Factor y E VOL, 185x52.5mm Trunnion Mount, Open(Adjustable)/ Medium/Firm Mode, Kashima Coated
      stery FSA Orbit I-t, Integrated, Top 1 1/8“, Bottom 1 1/2“
      mostek Race Face Turbine R 35
      kierownica Race Face Next R 35 Carbon, 800mm
      gripy SDG Slater
      przerzutka tył Sram GX Eagle™, 12-Speed
      manetki Sram NX Eagle™ Trigger
      hamulce Sram Code R, Hydr. Disc Brake (200/180)
      korba Sram X1 Eagle™ Carbon DUB 32T, 175mm
      kaseta Sram XG-1275, 10-50T
      łańcuch Sram SX Eagle™
      napinacz łańcucha MRP 1X Chain Guide
      zestaw kołowy Newmen Evolution SL A.30, 28/28 Spokes, 15x110mm / 12x148mm, TubelessReady
      opona przód Schwalbe Magic Mar y, Addix Soft, Kevlar, Tubeless Easy, 2.35
      opona tył Schwalbe Hans Dampf, Addix Speedgrip, Kevlar, Tubeless Easy, 2.35
      siodełko SDG Radar
      sztyca podsiodłowa Fox Transfer Factor y 31.6mm, Kashima coated, 457x150mm (406x125mm for smallest frame size)
      zacisk sztycy Cube Screwlock, 34.9mm

waga 12,9 kg

• Prezes14
      Przez Prezes14
      Dzień dobry, 
      Witam na forum. Chciałbym spytać o radę dotyczącą kupna roweru - kompletnie się na tym nie znam. 
      Cena myślę, że do 2300 jeśli chodzi o rower zwykły, lub 4500-5000 jeśli chodzi o elektryka. 
      Byłem w sklepie rowerowym u znajomego. Polecił mi rower merida big nine 300 za 3800, lub ewentualnie kellys spider 30 za 2300. Nie bez znaczenia jest moja waga ok. 130 kg, stąd rower powinien mieć wzmocnione koła.
      Czy mogę prosić o jakąś radę dotyczącą kupna jakiegoś modelu, zasugerowanie czegoś, czy jest możliwe kupno elektryka do 5 tys zł z którego będę w miarę zadowolony? Do tej pory sugerowałem się głównie rozmiarem kół tj. 29 cali i właśnie wzmocnionymi kołami. Ponoć nie bez znaczenia są też pneumatyczne amortyzatory - niestety niedostępne w tej cenie. 
      Jeśli chodzi o ilość jazdy zwykle są to jednorazowe wypady, myślę, że nie zrobię rowerem więcej niż 500 km na sezon. Chyba, że mi się bardzo spodoba. Jeśli chodzi o specyfikę tras - głównie jeżdżę po drogach, ewentualnie jakieś trasy w lesie czy po polach.