Skocz do zawartości

[Zamiana koła] z 27,5" na 26"


SeBa312M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałbym dowiedzieć się jakie skutki prowadziły by do wymiany kół z 27,5" na 26" w rowerze Dartmoor primal basic 2016?
Czy opłaci się taka robota? 
Jeśli nie prosił bym o zawarcie linku do sprzedaży kompletnego koła tył 27,5 (najlepiej wzmacniane) używane lub propozycję złożenia oś 135x10mm 32h QR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze napisales model i to jest ta rama ja w linku ponizej:

https://republic.pl/product-pol-999-Rower-Dartmoor-Primal-Basic-Petrol-27-5.html

to kola 26 sa tam ogolenie dopuszczalne na podstawie tego zestawienia ram dartmoor z 2016:

http://dartmoor-bikes.com/sites/default/files/documents/2016_Dartmoor_MTB_frames_geometry.pdf

 

tak wiec potwierdz czy ta o ta rame ci chodzi czy o ta nowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie dzialc z kolami 26 bo male obnizenie suportu 30mm w tym nowszym jest 40mm w dol. Warto by zastosowac opone np 2.4 z tylu zeby bylo wyzej ale ogolnie to jest rower pod kola 26 do ktorego wsadzono 27,5 bo sie mieszcza i sa marketingowo nowsze ;) jestes wiec w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem tego modelu ale nie sadze. Chodzi ci o przerzutke tylnia czy o napinacz lancucha przy korbie. W obu przypadkach bez roznicy wedlug mnie.

 

poczytaj sobie o kompatybilnosci kol w primal 2016-2017 ktory ma 40mm obnizenia suportu :

https://www.endurorider.pl/dartmoor-primal/

 

te ramy nigdy nie byly dostosowane do kol 27,5 tylko marketingowcy wsadzili je tam na sile zeby bylo zgodnie z najnowszymi trendami, przeciez 26 jest juz passe ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rama M, mam 182 wzrostu no i chce zmienić bo 27,5 zrobiło się w literę ,,C" a 26" jest tańsze, według mnie mocniejsze no i powszechniejsze bo 27,5" w ogóle prawie nie ma a do tego cena za składania wyniesie ponad 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SeBa312M napisał:

według mnie mocniejsze

mocniejsze w czym? To zależy od koła. Poza tym masz wersje podstawową, czyli właśnie na badziewnych kołach i rozmiar nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie zaraz powiesz że używasz go do hopek i świrowania na rowerze. Jak chcesz wydać 400 zł na komplet to kupisz podstawowy komplet, trochę lepszy od standardowych, jak chcesz wydać mniej to kupisz kolejną plastelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie w calach Średnica obręczy
26" 559 mm
27,5" 585 mm
28" 622 mm
29" 622 mm

Wygląda na to że przy zastosowaniu takich samych opon rower ,,siądzie " o 13 mm . Niby nie dużo . Zmierz wysokość suportu i odpowiedz czy możesz pozwolić sobie na takie obniżenie . Rower  będzie trochę bardziej zwrotny . Ja widzę inny problem , na chwile obecną ( bo nie wiadomo jak będzie kiedyś ) koła 26" są w kompletnym odwrocie . Coraz trudniej kupić dobre komponenty w tym rozmiarze . Obręcze , opony jeszcze są ale coraz mniej , z amorami to już dramat .

Aha , mniejsze koła wykonane z tych samych materiałów i w tych samych technologiach muszą być lżejsze i bardziej wytrzymałe . To samo tyczy wagi opon . Fizyki się nie oszuka . Problem w tym że teraz łatwiej znaleźć badziewne koła 26" niż dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi wyżej, bo sam jeżdżę 26'. Opony są produkowane, tyle można powiedzieć. O "Topowych" wersjach natomiast można zapomnieć.

Jak dla mnie taka przesiadka to krok w tył, chociażby właśnie ze względu na dostępność komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa dlaczego pisząc o kołach 27,5" używasz zwrotu ,, jaszcze " . Czyżby ten standard miał też umrzeć ? Masz na ten temat jakieś wiadomości ? Moim zdaniem nic na to nie wskazuje . Jest sporo rowerów z takimi kołami , są opony , wiele firm w małych rozmiarach ram stosuje takie koła nawet w modelach gdzie duże rozmiary są na 29" . Właśnie szykuję się do kupna roweru na 27,5 calowych kołach , hmmmm .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubieglym roku byłem na 2 dużych imprezach gdzie kilkudziesięciu producentów prezentowało swe rowery na rok 2019. Wśród HT nie było żadnego roweru na kołach 27,5. Natomiast w fullach na palcach jedej ręki szło policzyć nowe konstrukcje na średnim kole. Było kilka 27,5+ ale to jest duże koło. Ponadto na zachodzie widać silny trend do wyprzedaży wszystkiego co pod śednie koło.

Kwesita malych rozmiarów to osobny temat bo ciezko zrobic rower dla osoby o wzroscie 160cm na kołach 29 zeby kierownica nie wypadała na wysokosci wzroku aczkolwiek coraz więcej producentów woli wpakować duże koło do ramy 15" nawet kosztem spieprzenia geometrii bo widzą jak siadła sprzedaż wszystkiego pod 27,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz po jednym modelu kazdego z nich gdzie w podstawowym rozmiarze (M lub L) na rok 2019 stworzono nową ramę pod koła 27,5 nie plusowe. A jeszcze jakby nie był to segment turystyczny...

Z tymi kołami jest trochę tak jak z amortyzatorami. Producent woli wsadzić ciężką atrapę amortyzatora w budżetowym segmencie bo konkuremcja ma i kto kupi rower bez amortyzatora. Z.drugiej strony podejrzewam, że z 90% nabywców jest zadowolonych z takiego amortyzatora bo przecież sprzedawca powiedział że jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))) Daj spokój . Nie mam zamiaru nikogo przekonywać o wyższości X nad Y . Zapytałem bo mnie 650B bardziej odpowiada niż 29 " , a nie chciałbym się pakować w umierający rozmiar .  Interesują mnie właśnie górskie  rowery turystyczne , sztywniaki . Katalogi sam możesz przeglądnąć , jeśli Cię to naprawdę interesuje . Analogii do amorów nie znajduję , nie rozumiem o ci chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...