Skocz do zawartości

[Naklejki ochronne] Ochrona lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/naklejki-folie-ochronne-na-rower-rame-3m-zestaw-i7617872501.html

Witam. Uznałem że to jest najwłaściwszy dział na temat, a chodzi tutaj o jeden z linków gdzie jest pokazana specjalna folia ochronna na rame roweru żeby dłużej był w ładnym wygladzie. Czy ktos z was uzywa takich naklejek? Mam nowa ramę i chce ja ochronić nim sezon sie rozpocznie przed obiciami i zarysowaniami. Rama to rozmiar M. Ewentualnie jak sie to nakleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąganie na kasę takich naiwniaków jak Ty. Nawet jak nakleisz folię do druku na wielkim formacie ( która jest piekielnie gruba jak na naklejkę ) na rower, pójdzie na to jakieś uderzenie, coś to będzie chciało rysnąć ( krzak, gałązka ) to jak myślisz ile wytrzyma pcv ? Odpowiem NIC nie wytrzyma. Nawet większy kamień spod koła ją przebije.

P.S. m2 takiej folii z wycięciem po obrysie kosztuje nie więcej niż 30-40 zł z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Taka folia jest dobra jeśli chodzi o ochronę ramy przed otarciem przez pancerze/przewody hamulcowe i nic więcej. Jak chcesz chronić przed kamieniami spod kół to musi to być folia absorbująca jak np. hybrydowe z bike-protection. Na rurce łańcuchowej tylko neopren.

To w takim razie w taka ochrone pod rame pojdę. Do końca nie wiedziałem jaka będzie dobra bo rózne sa a jestem ochronie na rower lajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem podobnej folii i tak jak wspomniano - chronią one raczej przed powierzchownymi otarciami.  Lepiej wybrać folie lepszej jakości, renomowanych firm gdyż jest większa szansa że nie zżółkną wraz z upływem czasu.  Jeżeli to faktycznie produkt 3M to raczej powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem i stosuję folię na kilku różnych rowerach. Od lat używam stosunkowo drogiej, ale świetnej folii Bike Shield, jest dosyć gruba, "mięsista", pochłania energię uderzeń i nie żółknie nawet latami:

https://www.cyklomania.pl/bikeshield-naklejki-ochronne-halfpack,id1129.html

Przy czym stosuję ją dosyć oszczędnie w rowerach MTB. Niewielkie naklejki w okolicy główki ramy, żeby uniknąć otarć ramy przez pancerzyki i przewody hamulcowe, na dolnej rurze tylnego trójkąta od strony wewnętrznej, żeby uniknąć nacięcia karbonowej ramy przez tarczę hamulca przy zdejmowaniu i zakładaniu koła, oraz w miejscach 1 i 4 z Twojego linku. Wbrew teoretyzowaniu Janusza, dobra folia odpowiednio nałożona na dolną stronę rury głównej świetnie chroni ramę (zwłaszcza karbonową) przed uderzeniami kamieni. Latem tego roku sprzedałem dosyć leciwego Cannonale'a Taurine na którym od początku miałem naklejki w miejscach j.w., jestem pewien że dostałem za niego kilkaset zł więcej właśnie dlatego że rama była w idealnym stanie bez żadnych odprysków lakieru.

W rowerze szosowym stosuję tylko cienkie naklejki w okolicach główki ramy, żeby uniknąć otarć ramy przez pancerzyki.

Przy grubej folii ważne jest jak się ją nakłada, dobrze jest użyć suszarki do włosów, żeby folia zmiękła od temperatury i lepiej przylgnęła w zaokrąglonych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam żółty neopren na rurę łańcuchową, już po kilku jazdach będzie wyglądał jak szmata, czarny od brudnego smaru łańcuchowego. Nie tanie, ale bardzo dobre są osłony Lezyne, są dostępne w różnych rozmiarach, wystarczy zmierzyć obwód rury łańcuchowej i dobrać osłonę o odpowiedniej szerokości:

https://www.cyklomania.pl/lezyne-oslona-na-rame-chainstay-protector-m-130x250mm,id309.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thomass13 napisał:

A używałeś takiej folii kiedyś w swoim rowerze? Jeśli nie to zbędny komentarz piszesz. Szukam wypowiedzi tych osób co używali. A jeśli o naiwniaka ci chodzi to zanim kupię to pytam na forum żeby nie wydawać na coś co się nie sprawdzi. 

Przerabiam dziesiątki m2 takiej folii dziennie, głównie na samochodach, więc wiem jaką ma wytrzymałość ochronną na zarysowania. Ale jak chcesz to płać za to 3x więcej, bo przecież coś co tyle kosztuje i jest specjalistyczne na pewno działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno budowałem dla Klienta Santę Hightower. Właściciel chciał całą ramę (praktycznie 100% powierzchni) okleić folią ochronną i wybór padł na markę invisiFRAME. Jak można zobaczyć na ich stronie, produkują folie dla wielu ram dostępnych na rynku. A tutaj przykładowe zdjęcia oklejonego Hightower'a z bliska.

Produkt otrzymujemy w tubie, gdzie znajduje się kilka olbrzymich arkuszy podzielonych na miliardy naklejek, to trzeba zobaczyć na żywo.Całość jest bardzo finezyjnie  powycinana tak, aby dało się zakleić różne wypukłości, obłości i wklęsłości ramy. Oklejenie całości zajęło nam kilka godzin i przyznam, że naprawdę brakowało cierpliwości. Naklejki są spasowane praktycznie co do milimetra i nie ma miejsca na najmniejszy błąd, bo zapasu brak (sic!). 

Po wszystkim folii praktycznie nie widać i efekt jest interesujący, a czy wart zachodu każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Właściwości ochronne myślę, że skupiają się na typowych zarysowaniach od krzaków, od kamieni raczej nie. Do bardziej ekstremalnych zastosowań osobiście polecam folię Shelter, która jest naprawdę gruba i rzeczywiście dobrze chroni. 

santa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dętką to świetny patent. Biorę igłę i lecę szyć B). Ja u siebie używam czarną taśmę izolacyjną używaną w elektryce. Od strony estetyki wcale nie wygląda to tak źle jeśli ktoś ma dobre zdolności manualne. Można zrobić coś na wzór czarny mat i czarny połysk jak Giant maluje tak niektóre ramy. Kiedyś okleiłem tak totalnie całą ramę. Do czerwono czarnej ramy też mi spasowało. Teraz mam oczoną zieloną z czarnym zawieszeniem RSa i czarnymi kołami i efekt też jest fajny. Można ją kupić za 5 zł i starcza na całą ramę. Trzeba tylko uważać bo występują w różnych grubościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...