Skocz do zawartości

[Łańcuch] Najlepszy do 10s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przechodzę na napęd 10s i szukam dobrego łańcucha. Zależy mi na trwałości żeby nie zajechać zbyt szybko kasety XT, ale fajnie by było gdyby udało się znaleźć także coś w miarę lekkiego. Będę go używał w napędzie 1x. 

Co polecacie w cenie +/- 100 zł?

PS: Będę robił zamówienie w rowerowy.com a aktualnie mają spore wyprzedaże, może jest coś interesującego w ich ofercie?

https://rowerowy.com/szosa/czesci/lancuchy/10-biegowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nr 1 na twoim linku:

https://rowerowy.com/szosa/czesci/lancuchy/10-biegowe/prod/kmc-x10el-silver

Bdb łańcuch w świetnej cenie. Chociaż, jeżeli nie chcesz zajechać szybko kasety XT, to może dwa skromniejsze ale rotowane co ok. 300-400 km:

https://rowerowy.com/szosa/czesci/lancuchy/10-biegowe/prod/kmc-x10-73 (ale ten do sprawdzenia dostępności).

Różnią się tak naprawdę tym że EL na wszystkich ogniwach ma ochronę antykorozyjną i jest kilkanaście gram lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 godzin temu, skom25 napisał:

Przechodzę na napęd 10s i szukam dobrego łańcucha.

z mojej strony to HG 95 razy dwa i rotacja co 600 km. Taki układ wytrzyma długo. Gorzej z przednią zębatką bo przekosy plus błoto szybko ją załatwią. Regularnie sprawdzaj i gdy węższe zęby zaczną robić się ostre rób z niej shurikena i montuj następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrmorty

Apropo zębatki, zerkniesz do tematu poniżej?

 

Tak naprawdę na placu boju pozostają dwa modele:

- Shimano HG-95

- KMC X10EL

Ku Shimano skłania mnie fakt że teoretycznie skoro to Shimano, to wszystko powinno współgrać idealnie. Za KMC przemawia podobno wyższa żywotność ( czytałem trochę na zagranicznych forach) oraz waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, homogeniczne napędy Shimano zwłaszcza wysokie oznaczają się niezwykle wysoką kulturą pracy, cóż z tego skoro przez przeciętne łańcuchy mają skróconą żywotność, a więc ta kultura dosyć szybko spada. Natomiast łańcuchy KMC z serii X, jako uniwersalne zarówno do napędów Shimano, SRAM jak i w niewielkim stopniu dla Campagnolo, na każdym z tych napędów działają bardzo dobrze chociaż nie wybitnie. Np. na szosie do napędu Ultegra używam łańcuchy KMC X11L i latem na lekkich oliwkach łańcuchy cicho terkoczą na kasecie, podczas gdy łańcuch Ultegra jest bezgłośny. Tyle tylko że w mojej szosówce dwa łańcuchy KMC mają powyżej 4kkm każdy, a i tak są 3-4mm krótsze od Ultegry która ma poniżej 2kkm (cały czas na tej samej kasecie Ultegra która nie wykazuje znaków zużycia). W jednym z górali używam napędu 2x10 i tutaj łańcuchy KMC w połączeniu z kasetami Shimano działają perfekcyjnie i długo (oczywiście łańcuchy rotowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

Sramy są fatalne, 1000km i kosz.

To że najtańsze takie są to nie znaczy że droższe też... Tak się tworzą forumowe mity...

48 minut temu, skom25 napisał:

- KMC X10EL

Ciekawie wygląda ten łańcuch, producent chwali się że są trwalsze od zwykłej wersji X10 za sprawą magicznego Double X Durability. Ma ktoś porównanie zwykłego X do X w wersji EL w praktyce? 

Ogólnie to jak się czyta tematy o łańcuchu to można odnieść wrażenie że jeden i ten sam model, u każdego użytkownika inaczej się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że te same łańcuchy inaczej się sprawdzają u różnych użytkowników. Ja ważę do 70kg, jeżdżę raczej z kadencji niż twardo, w sprawie czyszczenia rowerów, a więci napędów jestem wręcz pedantyczny, jeżdżę co prawda cały rok ale w okolicach Szczecina, gdzie warunki klimatyczne są stosunkowo łagodne. Ja to się może mieć do zużywania łańcuchów przez 100kg chłopa o nodze jak koń, trzepiącego beskidzkie rąbanki?

Odnośnie KMC EL, używam w MTB 2x10 i nie chcę innych łańcuchów, a poza connexem próbowałem różnych. Mają, moim skromnym zdaniem, najlepszy stosunek ceny do trwałości i jakości pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waza napisał:

Odnośnie KMC EL, używam w MTB 2x10 i nie chcę innych łańcuchów, a poza connexem próbowałem różnych. Mają, moim skromnym zdaniem, najlepszy stosunek ceny do trwałości i jakości pracy.

Podobne opinie można znaleźć o KMC X10.73 czy X10.93... a mnie jakoś 'trwałość' tego pierwszego nie powaliła na kolana, więc się zastanawiam jak się ma do tego wersja EL.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alsew napisał:

To że najtańsze takie są to nie znaczy że droższe też... Tak się tworzą forumowe mity...

 

W masie miejsc przeczytasz, że PC1110 to to samo co PC X1 który kosztuje 80pln a różni się tylko powłoką na zewnętrznych ogniwach.

 

Kolega którego wypowiedź skomentowałem nie napisał o konkretnym modelu ale ogólnie o firmie. Z kolei ja w odpowiedzi wymieniłem konkretny model na jakim jechałem.

 

W czym więc tu widzisz mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na dwóch łańcuchach XT HG-95 i jednym KMC x11.93 (przez pomyłkę wysłali 11 rzędowy łańcuch do napedu 10 rzędowego, ale działał pięknie). Kaseta 10z XT 11-34. Napęd 3x10.

Zmieniałem zawsze na najkrótszy, co kilka set kilometrów. Przebieg każdego łańcucha notowałem.

Łańcuch KMC zrobił ponad 30% więcej przebiegu niż łańcuchy Shimano, aby osiągać taki sam stopień wydłużenia. Cały czas warunki pracy i konserwacji takie same dla wszystkich trzech łańcuchów.

KMC polecam zdecydowanie!

Różnica w pracy KMC i Shimano prawie nie zauważalna.

Teraz ujeżdzam dwa KMC x10e (niby do elektryków dedykowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎25‎.‎11‎.‎2018 o 12:57, cervandes napisał:

PC1110 to to samo co PC X1

Jeśli chodzi o łańcuchy Srama to tylko do 11rz po za PC1110 masz jeszcze PC1170, PC Red22, PC1130, PC X1, PC1170 chrome, PC XX1 i szczerze to nie wierzę że wszystkie są takie same i różnią się tylko powłokami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...