Skocz do zawartości

[amortyzator] Suntour cr7v regulacja i problem z lepką pracą


Qrnl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z amortyzatorem który chodzi lepko, zapada się lekko podczas wsiadania i potem chodzi z dużymi oporami, bardzo lepko. Praktycznie nie wybiera nierówność podczas jazdy z wyjątkiem zjazdu z kraweznika, a i tak wtedy ledwo reaguje. Chwilowo pomaga przemycie goleni, ale równiez nie w pełni. Widoczne są takie oleiste kręgi jak na załączonym obrazku. Rower ma około roku, niecałe 1000km. 

Druga sprawa jest regulacja tego amortyzatora. Przejrzałem rysunki techniczne oraz instrukcję ze strony producenta i niczego się nie dowiedziałem. Jak wyregulować napięcie wstępne sprężyny? I do czego służą te 2 koreczki załączone na zdjęciu? 

Pozdrawiam

IMG_20181113_192207-936x1664.jpg

IMG_20181113_192235_HHT-1664x936.jpg

IMG_20181113_192250_HHT-936x1664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić lub sprowadzić na ziemię - zależy jak patrzeć. To jest atrapa amortyzatora i z twojego opisu wynika, że na dodatek sprężyna jest zbyt miękka do Twojej wagi. Stąd zapadanie się i słaba praca. Oleiste kręgi to wynik niskiej jakości uszczelek.

2 koreczki na zdjęciu to po prostu zatyczki komory ze sprężyną - zakładam, że ta jest tylko po jednej stronie, a druga część jest pusta. Jeśli nawet jest jakaś regulacja to jej zakres jest tak mały, że pewnie nawet nie poczujesz różnicy pomiędzy maksem, a minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź. 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze to prosty amortyzator i nie wymagam cudów - używam go do jazdy po mieście. Mam też drugi rower z takim samym amortyzatorem i tamten działa poprawnie. 

Ten, gdy złapie za mostek kierownicy i uwieszam się całym ciężarem (90kg) wsuwa się przy około 50kg na te 12mm i potem jest już praktycznie sztywny.

Więc jeszcze chciałbym zapytac, jak można go doprowadzić do stanu używalności. Jak odkręcić górne korki? Szczypcami do ściągania zawleczek?

I z ciekawości po co są te 2 zatyczki małe do komory ze sprężyna? Pytam bo nie mogę znaleźć tej informacji za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...