Skocz do zawartości

[Wszechobecne diesle] Jazda po Polskich drogach szkodzi zdrowiu


Prix

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę kolega Bojkow reprezentuje raczej dość pesymistyczne podejście.

Jeśli dobrze zrozumiałem, bo kiepsko się czyta -" możemy robić cokolwiek (w domyśle), bo i tak jest źle, a będzie gorzej i w ogóle jest ...." - nie, no więcej optymizmu :)

 

A co do notki z "obwieszczeniem" - podoba mi się,  facet potrafił przekazać w prostych, bardzo prostych słowach, co mu "na wątrobie leży" i trudno się z nim nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Poochaty napisał:

Są sporadyczne, wyrywkowe i przypadkowe.

Od czegoś trzeba zacząć. Nie od razu Krak... Rzym zbudowano :) Dobrze, że w ogóle cokolwiek zaczyna się dziać w tym temacie. Zgadzam się, że to kropla w morzu potrzeb, ale może z czasem będzie tego więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Prix napisał:

Widzę kolega Bojkow reprezentuje raczej dość pesymistyczne podejście.

Jeśli dobrze zrozumiałem, bo kiepsko się czyta -" możemy robić cokolwiek (w domyśle), bo i tak jest źle, a będzie gorzej i w ogóle jest ...." - nie, no więcej optymizmu :)

A co do notki z "obwieszczeniem" - podoba mi się,  facet potrafił przekazać w prostych, bardzo prostych słowach, co mu "na wątrobie leży" i trudno się z nim nie zgodzić.

Pesymistycznie nie, lecz realne.

Tylko gdy buduje się nowy dom są widoczne zmiany na trochę lepsze, infrastruktura grzewcza dalej stoi w miejscu, każdy na własną rękę albo gazowe albo z odnawialnych źródeł bo tak się inwestuje na przyszłość, niestety jak kilkukrotnie już pisałem sieć grzewcza nie jest rozwijana.

Odnośnie "obwieszczenia" - temu człowiekowi leży to co wygodnie na wątrobie i napisał co myśli bez namysłu. Głupki też myślą i to jak XD

Starych drzew się nie przesadza i nie mowa tu o przyzwyczajeniu ludzi a o tym że lepiej wybudować nowy dom niż odnawiać, inwestować w ogrzewanie starego, chyba że sieć grzewcza by się poszerzyła to wtedy warto, inaczej nie ma wyjścia w PL, chyba że ma się pieniądze to i nimi można palić w piecu i tak się też robi, marnuje się pieniądze i truje siebie oraz innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A używacie masek antysmogowych? Ja się zainteresowałem tematem, szczególnie, że jestem sportowcem amatorem. I kupiłem maskę Broyx, ze znakiem CE. W moim odczuciu bardzo wydajnie odfiltrowuje te szkodliwe pyły - w sezonie zimowym ja raczej biegam, ale jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dla tych którzy chcą poszerzyć swoją świadomość polecam forum http://forums.mvgroup.org  .
Jest tam wiele materiałów na różne tematy również dotyczących rowerów.

Swojego czasu BBC zrealizowało program w którym zbadano kto wdycha najbardziej zanieczyszczone powietrze pochodzące z ruchu drogowego. Używano do tego plecaków z analizatorami powietrza dla indywidualnych osób. I okazało się że najwięcej zanieczyszczeń jest w kabinie samochodu co jest logiczne.
Nie było tak źle jeśli chodzi o pieszych i rowerzystów. 
O dieslach też był dokument, swojego czasu były dopłaty  bo uważano że tak nie trują. Potem zbadano tlenki azotu i wnioski były przeciwne. Dlatego dziś mamy falę tanich diesli. Bogate społeczeństwa mają świadomość ile kosztuje leczenie ludzi. Przerobiły tę lekcję wielokrotnie. W Polsce świadomość jest bardzo niska, podobnie zresztą jak pkb. No i jest jak jest co widzimy wszyscy wokół.
Swojego czasu zrobiono też realną próbę zmniejszenia zanieczyszczeń za pomocą zmiany nawyków komunikacyjnych. O 30% spadło zanieczyszczenie w okolicy szkoły! Zgadnijcie jak tego dokonali. Bez pomocy państwa i wymiany pieców.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

He he..zaczęło się od Krakowa kilka lat to teraz wszyscy  myślą, że bidule w wiecznym smogu żyją . Zerknij sobie w sezonie grzewczym na AIRLY to zobaczysz jak to wygląda u Ciebie. Poznań to z reguły jedna wielka czerwona kula :)

Generalnie zasada jest taka - tam gdzie nie ma czujników jest git, a tam gdzie pojawiają się czujniki to nagle jakość powietrza spada :)

Można też szybko zauważyć, że centrum, śródmieścia i blokowiska mają lepsze powietrze niż na przedmieściach zabudowanych domkami. Nietrudno się domyśleć dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 11:49, lewocz napisał:

He he..zaczęło się od Krakowa kilka lat to teraz wszyscy  myślą, że bidule w wiecznym smogu żyją . Zerknij sobie w sezonie grzewczym na AIRLY to zobaczysz jak to wygląda u Ciebie. Poznań to z reguły jedna wielka czerwona kula :)

Generalnie zasada jest taka - tam gdzie nie ma czujników jest git, a tam gdzie pojawiają się czujniki to nagle jakość powietrza spada :)

Można też szybko zauważyć, że centrum, śródmieścia i blokowiska mają lepsze powietrze niż na przedmieściach zabudowanych domkami. Nietrudno się domyśleć dlaczego :)

Zerknę, zerknę :) Już tak się utarło, że w Krk tego smogu jest sporo, chociaż wiadomo inne miasta ten problem również dotyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...