Skocz do zawartości

[aplikacja] strava, endomondo czy sports tracker?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pewnie dlatego jeżdżę wolniej, bo nie gapię się na bzdurną średnią i nie przejmuję się, że jak za bardzo zwolnię, to mi rower wybuchnie, czy coś w ten deseń :icon_wink:

Teraz lekki OT :
Trochę poza konkursem, ale tak na marginesie, to zawsze się dziwię ile niektórzy w siebie wlewają płynów podczas jazdy, i jak to jest możliwe, kiedy rzekomo dba się o tę mityczną średnią, która przecież nie może spaść ;)
Ja np. piję nie więcej niż 0.7 l na 50 - 60 km, a staram się bardziej nawadniać przed i po wysiłku.
Kiedyś byłem wielbłądem - tzn. woziłem plecak, w którym miałem 1- 1.5 l, ale odkąd z niego zrezygnowałem, to i picia wożę mniej ( sporadycznie zdarza się, że gdzieś po drodze dokupię, czy nabiorę ), a ogranicza mnie także tylko jedno mocowanie pod bidon ( wiem, że są na to różne patenty ), a i większy bidon też może nie wejść ( obstawiam maks 1 l, ale byłby mniej poręczny - ten który mam, obsługuję jedną ręką ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Pewnie dlatego jeżdżę wolniej, bo nie gapię się na bzdurną średnią i nie przejmuję się, że jak za bardzo zwolnię, to mi rower wybuchnie, czy coś w ten deseń :icon_wink:

Ja bym był ostrożny z takim wartościowaniem - ludzie są różni, style jazdy są różne - każdy się bawi po swojemu. Tego typu oceny są tak samo infantylne jak dyskutowanie przewag kolarstwa szosowego nad zjazdowym czy odwrotnie : ) Jedni sobie kręcą turystycznie, inni lubią się zmęczyć - co kto lubi.

Co do picia - na 50 km w ludzkich temperaturach 0,7 wystarczy. Pierwsza 30-tka nawet człowiek nie zauważy, że go suszy. Po wypoceniu 1,5 litra trzeba wypić tyle ile się wypoci - na godzinę wystarczy to 0,7 czy litr ale potem fizjologii się nie przeskoczy.  I nie warto - szkoda serca. Po wysiłku to już właściwie wszystko jedno - organizm i tak  sobie krzywdy nie zrobi ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uwierz, że można się trochę zmęczyć, nawet jak średnia jest niższa - wbrew pozorom drobne urozmaicenia na trasie + brak parcia na jazdę non stop na 100% możliwości, też mogą dać nieco w kość ( interwały ), a nie zawsze trzeba bić jakieś rekordy ( jak sądzą niektórzy ).
Zbyt duże nawodnienie też nie jest dobre, bo osłabia serce - kilka lat temu zapamiętałem słowa Langa, a w każdym razie taki był ich sens.
Tu trzeba by to dopasować do danej osoby i jej potrzeb przy określonym stopniu wysiłku w różnych warunkach, bo przecież jakiegoś gotowego wzoru na to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Zbyt duże nawodnienie też nie jest dobre, bo osłabia serce - kilka lat temu zapamiętałem słowa Langa, a w każdym razie taki był ich sens.

Akurat w tematach zdrowia i żywienia Langowi bym nie wierzył. Byłem na Bike Expo gdzie opowiadał, że wierzy w homeopatię i to, że organizm posiada zdolności, żeby samemu wyleczyć się z każdej choroby... Opowiadał też o jakiejś "naturalnej klinice" w której spędza kilka tygodni w roku. Zresztą każdy kto czytał jego autobiografię i trochę myśli, wie że gości wierzy "w magię" w tematach zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Uwierz, że można się trochę zmęczyć, nawet jak średnia jest niższa - wbrew pozorom drobne urozmaicenia na trasie + brak parcia na jazdę non stop na 100% możliwości, też mogą dać nieco w kość ( interwały ), a nie zawsze trzeba bić jakieś rekordy ( jak sądzą niektórzy ).

To nie jest kwestia wiary - piszesz przecież oczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmieciu86 - no to się dowiedziałeś od starych forumowych wyjadaczy... :p

Wszystko zależy czego oczekujesz od aplikacji, w jakim terenie jeździsz itp. Strava sama w sobie to głównie nagrywarka śladów GPX, gdzie powyłapuje i porówna czasy na niektórych segmentach, pokaże prędkość/średnią/przebyty dystans itp. ewentualnie mając pulsometr dodatkowo zrobi jakąś analizę no i zapisze Twoją wycieczkę w chmurze. Jako nawigacja sprawdzi się (i to raczej średnio) tylko na drogach zaznaczonych na googlowskiej mapie. Jak jeździsz MTB, to trzeba zaopatrzyć się także w inną aplikację.

Do planowania wycieczek oraz sprawdzania położenia polecam serwis/aplikację https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&

Do wykorzystania w pełni jej możliwości należy się bezpłatnie zarejestrować w seznam.cz  Na kompie planujesz (w apce też można, ale na kompie wygodniej), w terenie z aplikacji wybierasz zaplanowaną trasę i lecisz po śladzie. Mapy można pobierać bezpośrednio na telefon i korzystać z nich offline bez włączonego internetu (ewentualnie internet potrzebny do pobrania śladu, co można zrobić przed wycieczką). Powodzenia!

 

@KrissDeValnor - trochę słabo wygląda to przekładanie ilości wypitej wody na przejechane kilometry. Chyba zależności jest nieco więcej: pogoda, trudność terenu, ilość przewyższeń... Chciałbym zobaczyć jak po górkach w mojej okolicy robisz 70km (co już jest niezłym wyzwaniem) i wypijasz litr wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kamfan
Z całym szacunkiem, ale Lang nie jest dla mnie jakąś wyrocznią, co nie znaczy, że się z nim nie zgadzam, bo uważam, że wlewanie kilku litrów bez jakichś ekstremalnych warunków, czy super długich tras, po prostu nie ma sensu.
Nie jestem lekarzem, ale to stwierdzenie o osłabieniu serca wydaje mi się prawdziwe.

RideMyBike
Przecież napisałem, że w różnych warunkach i że nie ma na to gotowego wzoru :bye2:
PS
Dzisiaj > 6 dych i 1.1 l, bo ciepło, gadu gadu i małe piwko z kolegą :icon_wink:, a nie dolewając i nie kupując wody, musiałem jechać na rezerwie ;)
W górach nie mieszkam - fakt ( zresztą Ty też ), a upałów nie lubię, chociaż jak jestem zmuszony to jeżdżę i wtedy.

Co do tematu, to wyraziłem swoją opinię, czego potrzebuję lub co mi wystarcza, więc żeby nie robić OT, znikam - pa !
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.07.2019 o 19:47, RideMyBike napisał:

@kmieciu86 - no to się dowiedziałeś od starych forumowych wyjadaczy... :p

Wszystko zależy czego oczekujesz od aplikacji, w jakim terenie jeździsz itp. Strava sama w sobie to głównie nagrywarka śladów GPX, gdzie powyłapuje i porówna czasy na niektórych segmentach, pokaże prędkość/średnią/przebyty dystans itp. ewentualnie mając pulsometr dodatkowo zrobi jakąś analizę no i zapisze Twoją wycieczkę w chmurze. Jako nawigacja sprawdzi się (i to raczej średnio) tylko na drogach zaznaczonych na googlowskiej mapie. Jak jeździsz MTB, to trzeba zaopatrzyć się także w inną aplikację.

Do planowania wycieczek oraz sprawdzania położenia polecam serwis/aplikację https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&

Do wykorzystania w pełni jej możliwości należy się bezpłatnie zarejestrować w seznam.cz  Na kompie planujesz (w apce też można, ale na kompie wygodniej), w terenie z aplikacji wybierasz zaplanowaną trasę i lecisz po śladzie. Mapy można pobierać bezpośrednio na telefon i korzystać z nich offline bez włączonego internetu (ewentualnie internet potrzebny do pobrania śladu, co można zrobić przed wycieczką). Powodzenia!

Hehe, dziękuję za tę i pozostałe odpowiedzi. Faktycznie, konkretów może mało się pojawiło, ale musiałbym lepiej sprecyzować czego bym oczekiwał - tak jak zasugerowałeś. Z drugiej strony jednakże, jakbym już wiedział dokładnie czego chcę, to bym po prostu poszedł do sklepu...

Jestem raczej rowerzystą-amatorem, jeżdżę po ścieżkach w lasach, po drogach szutrowych jak i po asfalcie. Ciężko mi sprecyzować jakie dokładnie miałbym wymagania do sprzętu nawigacyjno-licznikowego, że go tak eufemistycznie nazwę ;p, ale pewnie by generalnie śledzić swoje postępy, treningi, wycieczki, by móc patrzeć jak wzrasta wydajność, ile kilometrów przejechałem i gdzie byłem, od czasu do czasu podzielić się ciekawą trasą ze znajomymi.

Zastanawiałem się swojego czasu nad tzw. komputerami rowerowymi, czyli właściwie połączeniem licznika i nawigacji, a zatem wszystkie bardziej high-endowe Sigmy, Garminy Edge czy Mio Cyclo. Czy ktoś z Was ma coś podobnego, testował, jest zadowolony?

Swoją drogą, czy faktycznie kolarz potrzebuje nawigacji, takiej jakiej używamy jadąc samochodem w nieznany teren? Po prostu, czy ma ona faktycznie sens, skoro zawsze się można zatrzymać, rozejrzeć, etc? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak skorzystasz z tego co już posiadasz. Na moim przykładzie: zegarek Garmin Vivoactive HR i smartfon.  Zegarek traktuję jako zapis trasy, tętna etc. czysto informacyjnie, bo jeżdżę bez zbędnej spiny. Jak zapomnę zegarka czy telefonu też da się pojechać :)
Sam smartfon też ma spore możliwości. Wspomniana aplikacja mapy.cz pozwala na stworzenie trasy wycieczki czy też rejestrację przejazdu. Używam gdy jadę daleko w zupełnie nieznanej okolicy i chcę odwiedzić konkretne punkty (bunkry, cmentarze, kościoły, rzeki, jeziora, tamy, elektrownie wodne etc.). Aplikacje na smartfon nawigują z wyłączonym ekranem także nawet długie wycieczki da się ogarnąć (ewentualnie powerbank).
Większość aplikacji posiada funkcję udostępniania trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopie trochę temat. 

Jaką aplikacje obecnie używacie/polecacie? Gdy jeździłem używałem Navime ale z tego co widzę umarło gosc dalej tego nie rozwija. 

Więc szukam alternatywy. 

Endomondo/Strava mogę już wykluczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Locus pro, używam od 3 lat i jest najlepszy, mnogość funkcji, mapy offline compassa lub inne, mi leżą najbardziej compassa, ew mapy online, fajna funkcja, że nie urywa śladu np po padnięciu baterii tylko pauzuje i można kontynuować po włączeniu locusa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć.

Mam pytanie. Może ktoś z was wie jak ustawić Sports trackera tak aby rozpoznawał wjazd wyciągiem i nie zliczał tego do jazdy.
Zimą z profilem "snowboard" rozpoznaje wyciągi, ale ostatnio byłem na singlach w Szczyrku i liczy mi wszystko.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...