Skocz do zawartości
  • 0

Rower damski, dojazdy do pracy, miasto


Gość Jaszka

Pytanie

Gość Jaszka

Witajcie :)

Szukam pomocy w sprawie zakupu roweru do dojazdów do pracy. Obecnie przemieszczam się czymś takim https://allegro.pl/rower-miejski-damski-26-damka-retro-bordowy-kosz-i7162776512.html. No i cóż, jeździ, po wymianie hamulców nawet hamuje, no ale komfort jazdy jest znikomy. Przy silniejszym wietrze to mam wrażenie, że stoi w miejscu. :D

 

Dojazd w jedną stronę to 7-8km, większość ścieżka/jezdnia/chodnik, kilka wzniesień. Fajnie byłoby jakby był dość lekki i mogłabym go bez problemu wnieść na piętro sama. Z obecnym rowerem nie mam problemu, myślę, że 3-4 kg więcej jeszcze dam rade bez sapania. Chciałabym móc dojeżdżać też jesienią i zimą (o ile będzie tak łagodna jak rok temu).

Mam 178 cm wzrostu, ważę około 66kg, jeśli to pomocne. Przejrzałam kilka tematów, ale nadal nie wiem co wybrać. Budżet cenowy- jak najniższy, górna granica to 1000zł, ale bardzo chciałabym, żeby to było mniej, biorę pod uwagę też rowery używane. Im więcej czytam tym bardziej się gubię. Jeśli to za mało, trudno, dozbieram i kupię coś lepszego na wiosnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lekki, to w tej kwocie aluminiowy trekking lub cross (z dołożeniem błotników , bagażnika na własną rękę) ze sztywnym widelcem. Niemała jesteś więc rama 19" i koła 28".

Trudno będzie o lepszy napęd z kasetą (od 1100 wzwyż) - raczej 3x7  i wolnobieg na placu boju pozostają.

crossy: kands stv 700 / LAZARO INTEGRAL V1 LDY 2xALTUS

trekkingi :LAZARO LIBERTY LADY / kands navigator

Używany można trafić okazyjnie, ale trzeba się znać (lub mieć przyjaciela, który się zna)

A na "wmordewind" nie ma mocnych  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...