Skocz do zawartości
Malinowy

[korba] Tiagra 4700 52x36 172,5 mm + suport

Rekomendowane odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Maniek.oxf
      Przez Maniek.oxf
      Witam
      Posiadam rower cross Author Reflex z 2005 roku. Chce przygotowac rower na wakacyjna wycieczke, lecz na obecna chwile przebywam za granica. Z racji ograniczonego czasu, chce zamowic wszystkie czesci i zlozyc je w weekend. Dlatego tez chcialbym prosic was o pomoc w wyborze odpowiedniej korby. Na obecna chwile, z tego co wyczytalem w internecie, zalozona jest korba Suntour XCC-318 48/38/28. Wydaje mi sie, ze jest ona na kwadrat. Znalazlem korbe XCC 48/38/28 175mm na kwadrat za 50zl oraz xct-t318 48/38/28 za 70zl. Roznica nieduza moze warto dolozyc? A moze macie inne pomysly shimano? Nie jestem pewnien w 100 procentach czy obecny suport jest na kwadrat, wiec dla pewnosci chcialbym kupic kupic tez suport. Dla xcc jest to 122 dla xct 113. Jak mozna sie domyslec mam problem  okresleniem mufy. Czy mial ktos stycznosc z tym rowerem i moglby podpowiedziec co tam siedzi? Jak zauwazylem wiekszym standardem jest 68mm. Z gory dziekuje za pomoc.
    • kamusial
      Przez kamusial
      Witajcie,
      przeszkadza mi twarde stopniowanie napędu producenta (Marin Nicasio) przy wyższych prędkościach. Zestaw to claris 2x8, korba przód 50/34 (FSA Tempo contact 175mm), kaseta sunrace 11-32T.
      Przy jeździe na 50t przejście z 18 na 15 daje spory spadek kadencji. Dodatkowo 11 i 13 nigdy nie zobaczyły łańcucha - jeżdżę w 90% po płaskim. Zastanawiam się jakie mam opcje żeby zwiększyć użyteczny zakres biegów, na tę chwilę widzę takie warianty:
      1. zmiana 50t na coś mniejszego np 44t. Tylko szukam i szukam i nie znajduję blatu 110mm BCD na 8 rzędowy zestaw... :/ <- ktoklowiek widział?
      2. Zmiana całego zestawu: korba + suport (sztywny) + zębatka -> sporo kasy, ale może coś wezmę za obecną korbę i będzie sztywno
      3. zmiana kasety -> widzę że kasety są albo 11-28, albo 13-26. Chyba 13-26 będzie optymalnym wyborem choć czasem korzystam z 28 czy 32 w trudniejszym terenie. Optymalna byłaby 13-32, czy nawet 15-32 ale takich nie widziałem.
      4. kaseta 13-26 + przód 44t?

Na szybko patrząc chyba najłatwiej zacząć od wymiany kasety na 13-26?
      Czy istnieją 8 rzędowe 13-32?

pozdrowienia i dziękuję za pomoc
    • Wiktor123321
      Przez Wiktor123321
      Witam, mam problem z odrecajaca się śruba mocującą korbe co kilka dni. Słyszałem o locktite czy jakoś tak. Kolega mi nałożył ale nie powiedział, że trzeba czekać i chyba znowu zaczęło się luzować, przeczytalem, że można zastosować podkladke sprezynujacej i lakierze do paznokci na srubie , moje pytanie czy to dobry pomysł oraz czy lakier nic nie zaszkodzi. Korba swoje lata ma jak i śruba, ale z tego co widziałem gwinty są cale. na razie mam zamiar odtluscic.
    • Mihauok
      Przez Mihauok
      Sprzedam korbę Sram, model XX. Stan techniczny bdb, wizualnie gorzej. Działa, w pełni sprawna, tylko duża zębatka kwalifikuje się do wymiany. Dla forumowiczów suport pressfit gratis. 
      WIęcej info tutaj:
      https://www.olx.pl/oferta/korby-sram-xx-175-2x10-mtb-xc-karbon-enduro-CID767-IDuX47R.html
    • Mike_sti
      Przez Mike_sti
      Scott speedster cx 20 L przełaj/gravel shimano cyclocross
      4200 zł
      Używany minimalnie Scott speedster cx20 z 2016 roku w oryginalnej specyfikacji. Rozmiar L.
      Dodatkowo drugi komplement kół z kaseta, zaciskami i tarczami ( shimano xt ice technologies ) i nowymi oponami Continental cyclo xking 32 mm.

https://www.olx.pl/oferta/scott-speedster-cx-20-l-przelaj-gravel-shimano-cyclocross-CID767-IDuwGN7.html