Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Malinowy

[korba] Tiagra 4700 52x36 172,5 mm + suport

Rekomendowane odpowiedzi

• Podobna zawartość

• kondi83
      Przez kondi83
      Witam,
      Będzie trochę niecodzienny temat.
      Mam zamiar wymienić m.in. korbę w rowerze zasada maxim highlander 211, ale natknąłem się na problem już przy zdejmowaniu zaślepki. Próbowałem użyć dwóch śrubokrętów oraz małych szczypiec do podważania(pod kątem i prosto), ale blokuje się po wyciągnięciu na ~milimetr. Wyciąganie na siłę jedynie zdziera gumę i zaślepka pozostaje w bezruchu. Psiknąłem WD w szczeliny po odchyleniu, ale nadal nie rusza(tylko dookoła jak nakrętka co nic to nie daje). Czy ktoś miał styczność z taką zatyczką? Macie jakiś sposób na demontaż lub używacie dedykowanego narzędzia? W ostateczności mogę ją pociąć.
      Możecie mi alternatywnie rozszyfrować producenta mechanizmu co ułatwi mi samodzielne poszukiwanie w necie.
      Zdjęcia

Pozdrawiam
    • Wiktor123321
      Przez Wiktor123321
      Witam, mam problem z luzem na korbach ok. 0.5mm-1mm oraz z odkrecająca się śrubą w lewym ramieniu korby  . Kwadrat idealny śruba chyba też, czy może coś pomoc dokręcenie sportu? Spróbuję takze wymienić śrubę. Nie zabardzo chce wymieniać pieniądze na nowy suport bo zbieram na lepszy rower. 
    • kamusial
      Przez kamusial
      Cześć,
      zamierzam zmienić suport/korbę z kwadratu na HTII (suport wydaje niepokojące dźwięki i chciałbym mieć większą sztywność zestawu). Obecnie używam kompaktu FSA Tempo 50/34 175mm na 8 rzędowym zestawie, ale chciałbym jeździć bardziej 'miękko'. Ideałem byłoby coś w stylu 46-30 i 172.5mm, ale nic takiego nie znalazłem.
      W przystępnej cenie są kompakty, np. Claris ~200 pln, ale ramiona korby są albo 170, albo 175mm. Dopiero 172.5mm ma Tiagra za ~280pln (zakładam, że korba 10s będzie pasować do 8s łańcucha i kasety).
      Jest CX50 za 330pln, zewnętrzna zębatka 46, jednak wewnętrzna trochę za duża - 36, a ramiona korby tylko w opcjach 175 i 170. Ale że jeżdżę 70% szosa, 30% teren wydaje się pasować do takich warunków.
      Do clarisa i tiagry nie znalazłem niestety mniejszych zębatek które można by podmienić. 

Pytanie: jakie alternatywy warto jeszcze rozważyć? Czy się poddać i brać Clarisa?

Z góry dziękuję za pomoc

• Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam
      Kupię :
      -mechanizm korbowy 52/36 , długość ramienia 175 mm, najlepiej pod HT II - budżet 250 zł .
      -przerzutkę tylną Shimano 105 , 10 rzędów , wózek GS - budżet 100 zł

• victor89
      Przez victor89
      Cześć!
      Jestem właścicielem wspaniałego roweru peugeot. Mam go już 10 lat i nawinąłem sporo kilometrów i fantastycznie mi się na nim jeździ. Przez ten czas napęd kompletnie się zużył zatem poszukuję możliwości upgradeu napędu na coś nowszego.
      Obecnie mam:
      Suport z gwintem francuskim - dwie miski, łożyska kulkowe oraz oś na klin. Miski mają bardzo duże wżery mniej więcej od momentu zakupu - powiększają się. Oś jest krzywa (145mm - za długa). Szerokość mufy suportu 68mm, gwint o skoku 1mm. Korba - 10 lat temu kupiona jakaś francuska używana z allegro na klin 2 rzędowa ze zdemontowanym małym blatem - 52 zęby - przez to oś suportu jest za długa i mam tylko 3 najmniejsze biegi. Łańcuch - standardowy z decathlonu 5-7 rzędowy. Wolnobieg - Sunrace 5rz 14T - 27T Tylna przerzutka - stary simplex - sterowana bezstopniową manetką przy kierownicy. Aktualne problemy w kolejności od najbardziej uporczywych:
      Możliwość korzystania tylko z 3 ostatnich przełożeń - pod górkę trzeba mieć stalowe mięśnie by wyjechać. Napęd jest strasznie głośny przy kadencji już powyżej 50 obr/min, mimo bardzo dobrego nasmarowania. Suport wiecznie łapie luzy, chodzi źle przez wżery Kliny muszę często dobijać bo łapią luzy - z tego rozwiązania chciałbym zrezygnować Co chciałbym zmienić oraz co udało mi się znaleźć:
      Suport - najlepiej na zintegrowany. Bardzo ciężko w mojej ocenie znaleźć coś nowocześniejszego do francuskiego gwintu. To co znalazłem to suport firmy Velo Orange: KLIK Korba 1rzędowa pod suport - ilość zębów pomiędzy 48-52 (większe się nie zmieści) Tylny wolnobieg - coś mocniejszego od sunrace bo sam się przekonałem że nie jest to najlepsza część napędu Jeżeli trzeba to przerzutkę, choć ze swojej jestem zadowolony. Ewentualnie wymienić w niej kółka bo są wytarte i w sumie niemal nie mają zębów. Do tego jakiś łańcuch który zgra się z napędem i będzie cichutki. Pytania:
      Czy suport który wybrałem będzie dobry, oraz czy istnieją jakieś alternatywy? Jak dobrać pozostałe elementy napędu by ten był cichy i bezawaryjny. Co należałoby jeszcze wymienić by rower jeździł naprawdę bezawaryjnie i cichutko.  
      Proszę o pomoc i porady!
      Pozdrawiam Serdecznie.