Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
  • 0
Gość Mateusz

Szukam pomocy, bo nie wiem jaki rower wybrać!

Pytanie

Gość Mateusz

Witam!

Mam dylemat dotyczący wyboru roweru w okolicach 3000zł. Spędziłem masę czasu na odrzucaniu obiecujących egzemplarzy i ostatecznie wyróżniłem dwa typy:

1. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashgreen-2018/

2. http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/49-cayon-dr

O.

Roweru potrzebuję do casualowej jazdy po mieście i okazyjnych zjazdów z nieużywanych stoków narciarskich, mam 182cm wzrostu i ważę ok. 75kg, ponieważ jestem zupełnie zielony, nie wiem czym w sumie te rowery się różnią, więc proszę o pomoc

Z góry dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 1
lederfox34

Z punktu widzenia osprzętu i widelca lepiej wypada Cayon. To rower górski, do różnych zastosowań ale w granicach rozsądku. Jeśli chcesz ze stoków zjeżdżać (nawet okazjonalnie) w stylu Downhill to odpada. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Matixx
      Przez Matixx
      Witam, jestem początkującym rowerzystą, a mój stary rower trekkingowy nie spełnia moich wymagań. Chciałbym przerzucić się na rower MTB z kołami 29". Spodobały mi się 2 modele od różnych producentów -  https://rowerowy.com/mtb/rowery/rowery-xc/prod/accent-peak-29-nx i https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-5-0.html
      Który wy byście polecili? Macie jakieś doświadczenia z rowerami tych firm? Jestem również otwarty na propozycje innych rowerów niż te wyżej wymienione.
      Z góry dziękuje i przepraszam za lekki spam na tym forum, ale niestety sam nie znam się zbytnio na osprzęcie rowerowym i samych rowerach, a także nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc.
      A jeśli ma to pomóc - mam około 176/7 cm wzrostu.
    • Wam
      Przez Wam
      Witam, jestem nowy na tym forum.
      W rowerze krosowym używanym w mieście chcę zmienić amortyzator na sztywny widelec. Preferuję szybką i dynamiczną jazdę po szosie, zdarza mi się jeździć na drogach rowerowych na których są niskie krawężniki sporadycznie bruk i kostka. Jeżdżę na zablokowanym amortyzatorze i dość dużym ciśnieniu w oponach ok. 5 bar. Nie zwalniam na drobnych nierównościach, dlatego amortyzator ma dość i zrobił się miękki, blokada skoku coraz więcej przepuszcza. Rower MERIDA CROSSWAY 500, amortyzator SR Suntour NCX lite D-RL 63, opona SCHWALBE Hurricane 700x40c. Ulubione ciśnienie w dętkach to około 5 bar. Zastanawiam się nad zmianą na ACCENT CX-One Alu Carbon lub MOSSO model M5FCB. Ograniczam fundusz do 600zł a realnie około 500zł. Boję się widelca karbonowego ze względu na jego kruchość. Czy ktoś może pomóc mi w doborze odpowiedniego amortyzatora? Może jakieś wskazówki, uwagi?
    • lapaczynskiwiktor
      Przez lapaczynskiwiktor
      Siema moj suntour durolux rc2 2014 sam zmienia skok z 180mm na 160mm co jest tego przyczyną i jak to naprawić.
    • Mike_sti
      Przez Mike_sti
      Na sprzedaż świetna szosa
      Cube Agree GTC Race 58 ( 560 mm TT )
      na pełnej grupie shimano ultegra 6800 korba Compact 50/34 i kaseta 11-32
      Na super kołach MAVIC Ksyrium Pro Exalith !!! 
      Masa kół bez opon: 1475 g (przód 630 g, tył 845 g) !!!
      ( koła mają przebieg tylko 1600 km !!! )
      cena 6600 zł
      możliwość kupienia bez kół lub na tańszych mavic aksium

• Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum.