Skocz do zawartości
  • 0
Gość Mateusz

Szukam pomocy, bo nie wiem jaki rower wybrać!

Pytanie

Gość Mateusz

Witam!

Mam dylemat dotyczący wyboru roweru w okolicach 3000zł. Spędziłem masę czasu na odrzucaniu obiecujących egzemplarzy i ostatecznie wyróżniłem dwa typy:

1. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashgreen-2018/

2. http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/49-cayon-dr

O.

Roweru potrzebuję do casualowej jazdy po mieście i okazyjnych zjazdów z nieużywanych stoków narciarskich, mam 182cm wzrostu i ważę ok. 75kg, ponieważ jestem zupełnie zielony, nie wiem czym w sumie te rowery się różnią, więc proszę o pomoc

Z góry dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 1
lederfox34

Z punktu widzenia osprzętu i widelca lepiej wypada Cayon. To rower górski, do różnych zastosowań ale w granicach rozsądku. Jeśli chcesz ze stoków zjeżdżać (nawet okazjonalnie) w stylu Downhill to odpada. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum. 
    • Gość Ahzee
      Przez Gość Ahzee
      Witam, posiadam pewien dylemat odnośnie kupna któregoś z dwójki wymienionych rowerów 
      Unibike Viper gts2017
      http://www.unibike.pl/unibike2017/vipergts.html
      Northtec caledon db dl 2017
      http://nrowery.pl/rowery/cross/57-caledon-db-al
      Unibike posiada lepszy osprzęt ale brak hydraulicznych hamulców, narthtec bardziej podoba mi się wizualnie.
      Jak ma się sprawa ram w tych rowerach ? Prosił bym o odpowiedź który z rowerów jest lepszy i dlaczego, biorę pod uwagę gwarancję obu i sprzęt z którym się zapoznałem ale dalej mam problem z wyborem który rower.
      Pozdrawiam
    • MinieKK
      Przez MinieKK
      Witam, otóż mam taki problem że wczoraj zakupiłem nowy rower Kross Hexagon 2.0. Jezdzilem na nim około 4 godziny po lasach oraz chodnikach. W mniej więcej 3/4 jazdy przednie amortyzatory zaczęły wlaśnie skrzypiec/piszczec. Jest troche na nich piachu lecz nie wiem czy to od tego. Co może byc przyczyną?
    • Salas_
      Przez Salas_
      Witam.
      Powiedzcie mi czy opłaca się kupić ten model za 1500 zł? Wiem tylko, że koła 29', rama 54 cm, na osprzęcie Alivio. Amorek blokowany. Zadbany podobno po serwisie na 150 zł.
      Jaki to model w ogóle?
      Z góry dziękuję za pomoc. 

• A5P3R
      Przez A5P3R
      Witam
      Potrzebuję pomocy w dopasowaniu adapterów do zamontowania hamulców Shimano Zee na tarczy.
      Z tyłu chyba będzie pasował "SHIMANO SM-MA-R203"  
      A z przodu nie wiem co dopasować  Myślałem nad "SHIMANO SM-MAF203" lub "SHIMANO SM-MA-90-F203"
      Rama: Cube Two15 2014 Amortyzator: RockShox Boxxer WC 2014 Hamulce: Shimano Zee Tarcze: Clarks Lightweight Red 203mm A tutaj zrobiłem zdjęcia gdyby były potrzebne > Klik    /  Klik
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc