Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Janu_sz

[trasy, śledzenie] ja na bike a ktos w domu przy PC

Rekomendowane odpowiedzi

piciu256

A jak sobie wyobrażasz udostępnianie lokalizacji bez połączenia z siecią? :teehee:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrKaaaaaaaaaaa

Smsem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Janu_sz

Heheszki Pana Piotrka mega super szpeca od wszystkiego. Takie off topy powinny być banem zaliczane.

@piciu256 A jak działa lokalizacja w Androidzie ? Po gps albo nadajnikach gsm, nie musisz mieć netu i masz telefon zlokalizowany. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256

Inaczej: jak nie masz internetu- telefon wie gdzie jest, ale ktoś z zewnątrz nie wie gdzie jest telefon. Temat jest o kimś z zewnątrz śledzącym pozycje telefonu. 

Jeśli jeździsz w miejscach gdzie nie ma nawet zasięgu GPRS (powinno starczyć do lokalizacji, tylko "ping" byłby wysyłany mniej często niż przy 3g/lte) to tylko lokalizator satelitarny by pomógł, ale one są raczej za drogie na takie "zabawy" 

Edytowane przez piciu256

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrKaaaaaaaaaaa

Za brak poczucia humoru też powinien być ban ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Janu_sz
41 minut temu, piciu256 napisał:

Inaczej: jak nie masz internetu- telefon wie gdzie jest, ale ktoś z zewnątrz nie wie gdzie jest telefon.

Wie ktoś z zewnątrz gdzie jest telefon, wystarczy że smartfon ma lokalizację on, a osoba chcąca namierzyć ma link: https://www.google.com/android/find?hl=pl&u=0 oraz login i password. Odnoszę wrażenie, że nie znasz tematu śledzenia smartfona z androidem a zabierasz głos.

9 minut temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Za brak poczucia humoru też powinien być ban ;)

Nie gniewaj się, ale poczytałem trochę Twoich oftopów i mam dość czytania Cię. Ban i ignor perma masz u mnie, nie sil się na pisanie do mnie.

Edytowane przez Janu_sz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrKaaaaaaaaaaa
4 godziny temu, Janu_sz napisał:

Nie gniewaj się, ale poczytałem trochę Twoich oftopów i mam dość czytania Cię. Ban i ignor perma masz u mnie, nie sil się na pisanie do mnie.

Ależ nie gniewam się, nie ma obowiązku lubienia innych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256

A jak ten telefon wysyła swoje dane lokalizacyjne na serwer Google'a? Telepatycznie? Proszę cię zastanów się, a jak nie potrafisz sobie tego wytłumaczyć to wyłącz w tym telefonie wszelkie połączenia poza GPS (sieć może być, tylko dane mobilne i WiFi muszą być off) i wtedy spróbuj namierzyć ten twój telefon bez internetu... Założę się o tira piwa że nie pokaże nic poza "ostatnia znaną pozycją" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Janu_sz
1 godzinę temu, piciu256 napisał:

A jak ten telefon wysyła swoje dane lokalizacyjne na serwer Google'a?

Wyłącz sieć w telefonie i magicznie zerknij na podany link ;) Cudo - namierza telefon i nadal można go znaleźc, gdzie jest. No popatrz jakie magiczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Cichy300
      Przez Cichy300
      Dobry wszystkim.
      Zdecydowałem się w tym roku na udział w Koronie Świętokrzyskiej. Postanowilem zarezerwowac parę dni dłużej żeby pozwiedzać okolicę. I teraz pytanie do tych co byli bądź do miejscowych gdzie warto pojechać? Co zwiedzić? Jak jest z wjazdami na różne szczyty? Mialem ochote podjechać na Lysicę ale z tego co poczytalem to zakaz jazdy rowerem po parku. 
      Będę ze swoją połówką dlatego trasy max jakies 50/60km.
      Dzięki za pomoc 
    • woocash
      Przez woocash
      Witajcie,
      chciałbym zapytać (znających temat) jak wyglada stan prac na tzw Kaczarskich ścieżkach (czyli ok 40km singletracków).
      Wiem, że szlaki mają być gotowe do końca września/października 2018 ale słyszałem tez, że prace idą dobrze i możiwe że zostaną wczesniej otwarte lub zaawansowanie prac pozwoli wczesniej jeździć przynajmniej częścią tras.
      Czy istnieją juz jakies mapki (np. takie jak w Świeradoiwe?)
      Ciekawi mnie też czy w górach kaczawskich istnieją jakies wypożyczalnie SENSOWNYCH rowerów hardtail/full. Może ktoś z Was zna okolice i może coś doradzić, sprzedać namiar.
      Z góry dziękuję
    • BulletTime
      Przez BulletTime
      Witam Szanownych Forumowiczów po długiej przerwie.

Przez ostatni rok zaszły gruntowne zmiany w moim rowerowym życiu.

w wyniku problemów ze zdrowiem utraciłem bardzo duży procent umięsnienia+ kręgosłup stwierdził iż skoków na sztywnym ht dłużej nie zniesie. z tego wynika iz juz raczej definitywnie pożegnałem się z grawitacja.  jeśli kiedykolwiek do niej powróce to wyłącznie na fullu-ale raczej łagodne ścieżkowanie niz lomot w dół.
      Dodatkowo moja kondycja jest dosłownie tragiczna -Wojciech Man ma prawdopodobnie wieksza wydolność niż ja...efekt siedzenia za kółkiem i wozenia zadu z lenistwa juz dosłownie wszedzie. robie za kołkiem okolo 2-3 kkm miesiecznie(praca). najprawdopodobniej tez bedę mieszkał okolo 500 km od gór -kolejny argument przeciwko enduro 160/160.
      w docelowym terenie bede mal 2 rodzaje nawierzchni: asfalt różnej jakości i kopny głęboki piach+błoto i bagna. nie da sie rozumien  pogodzic tych 2 skrajnych nawierzchi? ów teren jest przeważnie  płaski z róznymi wzniesieniami do 500 m.n.p.m.

z powodu problemów ze zdrowiem mam obecnie bardzo delikatne stawy tzn bolą po expozycjii na drgania-najbardziej nadgarski i kolana.( z tego wzgledu jestem wstanie wyczuc na fajerze  najmniejsze niewywazenie kół i guzki na oponach .
       oczywiscie posiadam nadwage okolo 15 kg.

a teraz do sedna sprawy

uwzględniając powyzsze uwarunkowania warto pchac się w szosę? jest to full sztywny sprzęt . lubie prędkośc i pokonywać spore odległości. ostatatnio wkręcilem się w wycieczkę na asfaltach okolo 30 km ,niestety 16 kg ht na terenowych blotnych oponach wyssał energy ze mnie totalnie. coraz bardzie jaram się szosa ale nie wiem czy dam radę przyzwyczaic się do innej geo , baranka i pelnej sztywnosci?
      chciałbym robic wycieczki 100-200+ km bikepacking; dodatkowo raz na jakis czas wycieczka kilka dni 1000+

zalezy mi na komforcie to jest piorytet no. 1.
      -wszelkie trekkingi fitnessy i inne tego typu sprzety odpadaja- liczy się tez efektywność i czas.

1) czy monstercross bedzie idealnym rowiązaniem? szerokie opony nie beda zwalniac w bardzo duzym stopniu? da rade zrobic na takowym 100+ w jeden dzien? rozumiem ze oferuje najlepszy komfort?
      2) czy gravel jednak będzie lepszym wyborem -kompromisem miedzy km/h a komfortem od monstercrossa?
      3)czy do karbonu mozna wiązać jakies torby ? istnieje geometria komfortowa w ramach carbon?

co bym chciał aby bylo:
      -rama stalowa lub carbon;w żadnym wypadku aluminium
      -hamulce wyłacznie tarczowe;mogą być mechaniki
      -baranek
      -miejsce na bidony
      -duzo miejsca na oponę

CO byście Panowie I Panie zaproponowali?

budżet do 6-10 tyś PLN.- im mniej tym lepiej.

PS. przepraszam za błędy i chaos w tekscie-jestem po 8 h jazdy

pozdrawiam

• Nowciu
      Przez Nowciu
      Witam, szukam osób do wspólnej jazdy, wspólnego udziału w zawodach
    • PrometeuszPL
      Przez PrometeuszPL
      Ktoś chciałby pojeździć ze mną w Trupim bo zaczynam swoją przygodę z rowerami i nie mam z kim?