Skocz do zawartości

[Łańcuch] Wymiana-KMC czy Shimano, czy jest różnica?


DzikiKoziol

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić łańcuch w moim marketbajku. Zębatki z przodu i w wolnobiegu (8 zębatek, 34 największa) wyglądają całkiem przyzwoicie. Zauważyłem, że na Forum są polecane łańcuchy KMC. Czy są różnice w budżetowych łańcuchach Shimano i KMC? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC wytrzumuje jakieś 2 (jak nie więcej, w sumie tak sobie gadam tylko, badań nie robiłem :P ) razy dłużej niż Shi(t)mano. Mój hg95 rozciągnął się do prawie 1% w 800km :down: KMC (póki roweru nie straciłem) po 1200km był w znacznie lepszym stanie, tylko trochę bardziej rdzewiał w mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 8 rzędową kasetę to z shimano kupiłbyś pewnie HG 40 . Beznadziejny łańcuch . Rozciąga się po 400 km . Możesz ( o ile zębatki są naprawdę w dobrym stanie ) założyć łańcuch do kaset 9 biegowych . Hg 53 nie jest zły , ale 1000 km w górach potrafi go wykończyć . Z KMC nie mam doświadczeń , tzn dopiero założyłem . To co widzę od razu to nieco brutalniejsza zmiana biegów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. Spróbuję jeszcze raz. Wiem, że przy metodzie "na największe" popełniłem błąd bo założyłem łańcuch przez przednią przerzutkę. Natomiast "na najmniejsze" (i przez przerzutki) wychodzi mi, że długość jest "chyba" na styk. Spróbuję jutro zmierzyć obiema metodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DzikiKoziol napisał:

Wiem, że przy metodzie "na największe" popełniłem błąd bo założyłem łańcuch przez przednią przerzutkę

Nie popełniłeś błędu, przednia przerzutka nie wpływa na długość łańcucha. Ja mam tak ok. 2 ogniwa mniej jak nie 4  i napęd działa, tylko przy kombinacji największa z przodu i największa z tyłu (napęd 3x9) przerzutka wpada w tylne zębatki, więc jak wrzucę coś takiego w normalnej jeździe to zmieli przerzutkę, no ale na 3x9 się jeździ więc problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...