Skocz do zawartości

[licznik rowerowy] sztywno trzymający się kierownicy


Rudder

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sarny - spokojnie można zderzyć się.  Ubiegłej jesieni jechaliśmy MTB przez Las Zwierzyniec, drogą szutrową ok 20-25km/h. W lesie było dużo ludzi -  był wysyp grzybów.

Nagle z krzaków w szalonym pędzie wypadła w poprzek drogi przerażona sarna. Tak  z metr, dwa przed nami. Niewiele brakowało.

Co do zakłóceń licznika. Mam 32.16 STS bezprzewodowy i to jeden z lepszych liczników jakie miałem (wolę go od rox-a 11.0).  Telefon z navi go nie zakłóca, lampki tez nie (Astrolux 41)  ale gdy włączyłem kamerkę sportową Xiaomi Yi  na kierze i  podłączyłem pod powerbank  zdarzało się że licznik czasem stawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Sigmę i nie do końca zgodzę się co do solidności jej montażu. W normalnym położeniu, czyli jak do montażu na kierownicy było ok. To znaczy- jest sobie podstawka, a do niej przykręcone na małe wkręty gniazdo licznika. Tak więc, w pozycji na kierownicę było ok, ale jak odkręciłem to i przykręciłem w pozycji do montażu na mostek, czyli po obróceniu o 90 stopni, zauważyłem że wystarczy lekko mocniej wkręcić wkręcika i "gwint" się zrywa. Widocznie w tym położeniu są minimalnie większe otworki. Jak ktoś tego nie zauważy i tak zamontuje to faktycznie może to odpaść. Jak ja to zobaczyłem, to od razu wywaliłem te wkręciki i przykleiłem to klejem epoksydowym i taki zestaw zamontowałem na mostku tyrytytkami. Ale takimi ze sklepu z elektroniką, polskimi, nie tym badziewiem z zestawu. Teraz to jest solidne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 16:21, Knjaz napisał:

Czyli co na kabelku, to na kabelku...

Jak mam się męczyć o zakłócenia,to oznacza to,że wciąż technika jest w tyle.

No cóż, edge 520 + HR/CAD/SPD - nigdy nic nie zakłóciło pracy któregokolwiek z czujników. Ale tu jest ANT+ a nie jakiś wymysł sigmy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sansei6 napisał:

Bo gumki do mocowania licznika i druga do mocowania czujnika na widelcu a trytyki tylko do podpięcia kabelka do elementów roweru by sie gdzieś nie wkręcił i nie dyndał za bardzo ;) 

Oczywiście chodzi o wersje z kabelkiem :D

Nie prawda. Nawet w instrukcji na ilustracjach pokazali, że można zapiąć licznik i czujnik na tyrytytki lub gumki. To jest sprawa warta dosłownie gdzieś 0,35 grosza, no ale pokazuje że to jest jednak trochę dziadowskie. No kupić tyrytyki nie problem, ale co jeśli nie wiesz że ich nie ma? Myślisz sobie, otworzę licznik, rozpakuję i zamontuję, a tu guzik. Bo producent postanowił zaoszczędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałem Speedmastera 800, zamontowałem wszystko na gumkach i po czasie ta mocująca czujnik do goleni widelca pękła. Na szczęście licznik przewodowy, więc nic nie zgubiłem. Dlatego teraz przy Sigmie 12.12 STS czujnik zamontowałem na trytytki. Samą podstawkę natomiast na gumkę bo tutaj to jest pewne. Przecież podstawka nie trzyma się tylko na gumce ale jest też przyklejona taśmą dwustronną. Dwa razy demontowałem podstawkę przy okazji wymiany kierownicy i przyznam że połączenie naprawdę mocno trzyma i nie łatwo odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 23:18, Rudder napisał:

Szukam godnego polecenia licznika rowerowego, który będzię sztywno trzymał się kierownicy. Ostatni licznik, który miałem odczepił się  przy jeździe po lasach i juz go nie znalazłem więc doświadczenie podpowiada mi żebym kupił z mocnym uchwytem

Bontrager Node 1.1 lub 2.1 siedzi mocno i solidnie, ale chyba go juz ciezko dostac, a do tego nie jest tani.... ale na pewno jest solidny, używam od paru lat.

Uchwyt licznika jest przykrecany na srube do kierownicy (w zestawie sa mocowania do chudych i grubych kierownikow) w uchwyt wsuwa sie licznik, jest b.mocno zaczepiony. Przejechalem z tym liniczkiem juz kilkanascie tys km i nigdy nawet nie próbował sie ruszyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...