Skocz do zawartości

[Rama MTB] Brand-x, Reklamacja ? Czy jest to wadliwe wykonanie ? Źle pospawana rama ?


dembovy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zauważyłem dzisiaj że moja rama jest w jednym miejscu wykonana mało starannie. Pytanie kieruje do osób szczególnie dobrze zaznajomionych z tematami technicznymi jak i spawaniem. Czy tak położony spaw jak na zdjęciu jest zrobiony wadliwie ? Czy w jakiś sposób rama może być osłabiona w tym miejscu , może pęknąć ? Czy tak wykonanie ramy podlega reklamacji i można uznać, że rama jest wykonana źle czy jest to może mało istotny szczegół ? Mam na ramę 5 lat gwarancji, w ogóle nie zauważyłem tego wcześniej mimo że poskładałem już cały rower ( tego nie widać od strony napędu, a tak mam ustawiony rower na wieszaku przy pracy ), rama jest nowa, mam ją od kilku dni, jest kupiona przez neta. Wszytko widać na zdjęciach

Pozdrawiam.

Michał.

IMG_20180523_145724.jpg

IMG_20180523_145735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to mało fachowo, bo spoina powinna być ciągła na obwodzie. Niby ten łącznik to tylko usztywnienie i nie powinno to wpływać na wytrzymałość ramy, ale wewnątrz nieciągłości na pewno jest niedomalowane i będzie korodować, bo miejsce jest akurat wybitnie na błoto narażone.

Kupowałeś przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium nie jest nierdzewne. W powietrzu ulega pasywacji i dlatego nie sypie się na wskroś, ale w agresywnym środowisku np. pod wpływem soli drogowej lub w kontakcie z potem koroduje na biało i robi się porowate co wiadomo do czego prowadzi. Nawet deszcz wystarczy, żeby się białe plamy pojawiały, bo jest lekko kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak jak @seraph pisał, spoina (nie SPAW!) powinna być ciągła na całym obwodzie. Na wytrzymałość ramy jako całego ustroju raczej nie powinno mieć dużego wpływu, ale nigdy nie wiadomo co tam się dzieje w środku. Być może jest tam jakieś małe uszkodzenie które będzie propagować. Bardziej bym się tutaj przejmował ochroną przed korozją, nieciągłość spoiny umożliwia dostęp warunków atmosferycznych do środka rur, które nie są zabezpieczone.

Napisz do sklepu/dystrybutora i daj znać co odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mogą się wykręcić, że widziałeś to wcześniej a mimo to zdecydowałeś się użytkować."

Nie wiem skąd takie określenie. Rękojmie możesz zgłosić nawet rok po zauważeniu wady - powtarzam po zauważeniu wady, niezgodności towaru z umową, wadą ukrytą . Niech Ci w sądzie udowodnią, że widziałeś ją wcześniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za duże zainteresowanie i sugestie. Najbardziej interesowało mnie czy takie wykonanie ramy kwalifikuje ją do reklamacji i na jakiej podstawie ? I SPROSTOWANIE ! RAMA TO VITUS SENTIER ! To Brand-X wyszło mi przez moje rozkojarzenie ,chciałem ją kupić kiedyś. Ogólnie historia tej ramy/roweru jest długa, Vitus został kupiony jako dawca części do moich rowerów, ściągnąłem go z UK ze sklepu Wiggle gdzie kupiłem już łącznie 6 rowerów i masę sprzętu. Mam stały platynowy rabat na wszystko 12% , czasem okazyjnie  17 % ( tak kupiłem sprzęt ) oczywiście z darmową wysyłką do Pl więc patrząc na to co dostałem za X kwotę to stosunek ceny do jakości osprzętu był naprawdę super.No ale pech chciał ze jak już sobie wszystko pozmieniałem, poskładałem i pojeździłem to zobaczyłem to zobaczyłem no i tyle. Dzisiaj napiszę maila do Wiggle i dam znać jak zareagują. Jeśli takie coś nadaję się do reklamacji to myślę ze nie będzie problemu. Raz kupiłem od nich rower z uszkodzonym podczas transportu amorem Suntor XCR Air 29. Śrubka do przelotki która trzyma pancerz hamulca była wyrwana, wysłałem tylko zdjęcia, tego samego dnia dostałem maila zwrotnego z przeprosinami i  zdjęciami nowego rockshoxa na wymianę z pytaniem czy taka forma reklamacji mi odpowiada. Nawet nie musiałem wysyłać nim uszkodzonego, pod tygodniu miałem już nowy oraz info aby wysłać im na maila skan usługi serwisowej wymiany widelca w serwisie aby za to też zwrócić mi kasę. Ogólnie podejście do klienta świetne.Zobaczymy jak będzie teraz,oby nie zapeszyć. Ps. sorrki za ten "SPAW" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...