Skocz do zawartości

[Piasty] Ośka nie dociska łożyska


Sajber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zamontowanie ośki 20180505_105403.thumb.jpg.c515e13923f52de8fc2f6874ea09a7aa.jpg z jednej strony dochodzi elegancko natomiast z drugiej widać kulki łożyska. Czy tak powinno być ? Bo wydaje mi się że przedtem dochodziła ale nie jestem pewien. Kulki mają rozmiar 6.35mm i jest ich 9 z każdej strony. Ośka po skręceniu nie ma luzów i bardzo dobrze się kręci dodam że ośka i kulki są nowe i takie same jak poprzednia. Jak mątuje starą ośke wygląda to tak samo. Próbowałem montować również na odwrót i jest ten sam efekt.

20180505_105417.jpg

20180505_105413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko jest ok, natomiast osłonka piasty ( która jest wciskana na konus i można ją przesunąć czy zdjąć ) lekko odstaje od piasty bo nie jest pewnie od TEJ piasty, co producent to inna osłonka ( średnica zewnętrzna ) Jeśli ta osłonka może się schować do środka ( średnica jej na to pozwala ) to po prostu przesuń ją na konusie te 2 mm głębiej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona łożyska osłoną (imo od strony napędu też za słabo weszła) ale tak patrzę i wydaje mi się, że oś jest źle założona. Od strony napędu powinna być dłuższa tulejka, oś powinna mocniej wystawać z piasty. Jak będzie za słabo, to wolnobieg przykryje ją całą i nie będzie się dało przykręcić koła lub najmniejsza zębatka będzie szorować po ramie.
Chyba że to projekt jakiegoś singla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...